Skocz do zawartości

ponowne ubieganie sie o wize po przedluzeniu poprzedniej


Rekomendowane odpowiedzi

Gość nieszkala

W WARSZAWIE. I Powodzenia:) Koniecznie napisz jak Ci poszlo. Trzymam kciuki

PS. Jak mnie konsul ( tylko i wylacznie za pierwszym razem) zapytal 9 miesiecy pokazalam mu od razu dokument z USCIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

oczywiscie napisze jak tylko wroce z wwy :)

mam pare pytan do formularza ds-156

1. "W każdym punkcie formularza musi być wpisana jasna słowna odpowiedź, z wyjątkiem punktów 8. i 9., których nie należy wypełniać, jeżeli odpowiedź jest negatywna." to mam zostawic puste? wiem ze tak jest napisane ;) ale jak 2 lata temu bylam to kazali mi dopisac BRAK w obu tylko wtedy to nie bylo problemu bo wniosek mialam wypelniony recznie a teraz jak kaza mi dopisac to bede musiala drukowac gdzies w kawiarence od nowa?

2. "# Jeśli w punkcie 29. odpowiedzieli Państwo ?tak?, należy podać datę ostatniej Państwa podróży do Stanów Zjednoczonych. Daty podróży wcześniejszych należy dopisać odręcznie na wydrukowanym już formularzu.

# Jeśli w punkcie 30. odpowiedzieli Państwo ?tak?, należy wpisać rodzaj, miejsce i datę wydania ostatniej wizy amerykańskiej. Dane dotyczące wcześniej wydanych wiz należy dopisać odręcznie na wydrukowanym już formularzu.

# Jeśli w punkcie 31. odpowiedzieli Państwo ?tak?, należy wpisać miejsce i datę otrzymania ostatniej odmowy wydania wizy, a także określić rodzaj wizy, o którą się Państwo ubiegali"

na 3 stronie

w pyt.29 musze dopisac pierwsza wizyte 2 miesiace ale czy recznie? znowu napisane w instrukcji,ze recznie ale wole sie upewnic zeby nie miec problemu...

i w pyt.30 i pyt.31 zaznaczam nie to nie napisze nic ale martwie sie o ten 29 punkt bo jak nie napisze tego na komputerze to w kodzie kreskowym nie bedzie zapisana ta odpowiedz. jak to ma byc uzupelnione ?

3.i 2 czy 3 kartki warszawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punkt 8 i 9 zostawiasz puste bo jesli Cie nie dotyczy,jakby trzeba bylo cos dodac to mozesz dopisac dlugopisem to i nie trzeba nic drukowac,,no chyba ze przed wejsciem cos bedziesz chciala zmienic :)

co do punkt 29 to maja racje ze nalezy napisac odrecznie poniewaz tabelka sie nie rozszerza jesli tych podrozy bylo duzo bo przy 1-2 daty sie zmieszcza

to samo bedzie z wydanymi wizami ze jesli miala bys ich wydanych wiecej niz 1-2 bo wtedy moga sie nie zmiescic

co do 30 i 31 to nic wiecej nie musisz wpisywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc :)

od razu napisze ze wizy nie dostalam.wiele sie zmienilo w wwie jesli chodzi o ubieganie sie o wize.ostatni raz bylam prawie 3 lata temu ;) wtedy konsul nie mowil na ile dostalo sie wize ani tez nie tlumaczyl zbytnio czemu sie jej nie dostalo np. tylko dawal kartke gdzie wszystko jest wyjasnione ;)

pani konsul byla baaaardzo mila pytala o poprzedni pobyt prosila sama o dokumenty i pytala jak to wyszlo ze moglam tyle tam byc. pozniej spytala o szkole i o to czy pracuje a ja nie pracuje ale nie mam jeszcze nawet 19 lat wiec nie wiem czemu to problem chyba tym lepiej ze nie musze pracowac? i jeszcze 3 lata temu rozmawialo sie tylko po polsku w sprawie wizy turystycznej a teraz po angielsku i jak nie znalam jakiegos slowa to mowilam po polsku ale Pani nie wiedziala o co mi chodzi .ogolnie te 3 tematy: ost pobyt, szkola,to ze nie pracuje byly poruszane na zmiane i tylko w miedzy czasie pytanie o rodzicow i kto to jest ta osoba ktora sponsoruje podroz i czy mieszka na stale w Stanach.dajac mi kartke z odmowa Pani wyjasnila mi dokladnie o co chodzi...powiedziala ze jej przykro ale nie moze mi dac wizy turystycznej bo bylam tam 9 miesiecy i ze raczej nie mam szans do kiedy....nie dostane sie na studia i nie bede miec stalej pracy :lol:...na studia moge isc za poltora roku a do pracy nie mam po co isc bo nie chce pracowac mam jeszcze na to czas... i na kartce z uzasadnieniem odmowy napisane jest ze ma nie odwolania od tej decyzji czyli co to tez sie zmienilo ze odwolania kiedys byly a teraz ich nie ma??mnie to nie dotyczy bo zapraszal mnie rezydent a nie obywatel :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem bo nieliczni rozmawiali po polsku ale to raczej tylko starsi ludzie. ale jak ja mialabym rozmawiac po polsku skoro kiedy nie wiedzialam jak cos powiedziec po angielsku mowilam to po polsku a pani konsul nie rozumiala o co mi chodzi? tym bardziej calej rozmowy nie daloby rady przeprowadzic po polsku...

na nastepnej rozmowie na wstepie powiem ze wole rozmwiac jednak po polsku bo ostatnio mialam trudnosci z wytlumaczeniem czegos po angielsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze cos tam umiem nawet bardzo duzo.jednak nie znalam 2 wyrazow a Pani nie rozumiala ich po polsku.to w jaki sposob cala rozmowa mogla przebiegac po polsku?i z wiekszoscia ludzi rozmawiano po angielsku a niektorzy w stanach nie byli :P zreszta to juz bez znaczenia teraz

zastanawiam sie czy wczesniejsze odmowy i ich ilosc np. moze miec wplyw pozniej przy ubieganiu sie o wize imigracyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...