Skocz do zawartości

CR1 mial juz ktos spotkanie?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 451
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam ponownie :)

Wlasnie zabieramy sie do wypelnienia formularza I-130 i stad moja goraca prosba o pomoc. W polach, ktore nas nie dotycza jak np. A2 (Are you related by adoption?) pozostawic po prostu puste miejsca czy dopisac, ze nie dotyczy?

I w polu C21, If filing for your husband/wife, give last address at which you lived together. From... to...

Pobralismy sie gdy maz mial zielona karte i caly czas przebywal w Stanach wiec na dobra sprawe nigdy nie mieszkalismy razem dluzej niz 3 miesiace pod jednym adresem. Ostatni najdluzszy pobyt razem to beda wlasnie 3 miesiace (do 14 wrzesnia 2009) w Polsce. A poprzedni wspolny pobyt to bylo 5 tygodni w Stanach podczas mojego pobytu na wizie turystycznej. Jaki adres podac?

I ogolnie dopytam czy jesli wraz z formularzem I-130 maz wysle

- swoje zdjecie (1SZT.)

- moje zdjecie (1 SZT.)

- formularz G-325A na siebie (4 SZT.)

- formularz G-325A na mnie (4 SZT.)

- kopie swojego certyfikatu naturalizacji lub kopie amerykanskiego paszportu

- kopie certyfikatu zawarcia malzenstwa

- wyciagi z kont bankowych potwierdzajace, ze od poczatku malzenstwa posiadamy wspolne konta, lub kopie rozliczen skarbowych

- dowod uiszczenia oplaty

to czy bedzie to komplet dokumentow czy jeszcze cos nalezy dolaczyc? I czy warto dodac pismo przewodnie, w ktorym wyliczamy wszystkie zalaczniki?

Z gory dziekuje i pozdrawiam :rolleyes:

EDIT: no i teraz sie zaczelo przy wypelnianiu formularza g-325a. Mam problemy chocby z podaniem adresow. Nie mieszkam w Stanach wiec same w Polsce wpisuje i podobnie rzecz ma sie z zatrudnieniem. No i punkt: This form is submitted in connection with an application for:

naturalization - odpada

status as permanent resident - tez chyba odpada bo rzecz dotyczy wizy imigracyjnej a zielona karte otrzymuje sie dopiero po wjezdzie na terytorium USA

other - i tu nie wiem czy wpisac I-130 petition for alien relative, czy IR-1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Widze, ze nikt juz nie zaglada tutaj. Pewnie wszyscy staraja sie o zmiane statusu :)

W kazdym razie gdyby ktos byl chetny podzielic sie swoimi doswiadczniemia to byloby mi niezmiernie milo. Wczoraj zebralismy wszystkie dokumenty i jesli nic nie stanie na przeszkodzie ta maz jutro je wysle. A poniewaz na forum sporo informacji na temat wymaganych dokumentow przy staraniu sie o zielona karte bedac w Stanach, ale stosunkowo niewiele poradnikow na temat staran z Polski, pozwole sobie podzielic sie swoimi doswiadczeniami w tej materii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz troche czasu to pisz

przyda sie zaswsze jakies nowe info na forum

niestety dziewczyny ktore tego podsta zaczely to juz beda niedlugo lifting conditions robic

jest za to na forum ostatnio pare chlopakow co sie bawia w family sponsored F1 i sa na juz na etapie NVC

poczytaj posty greg1031, proces jest podobny a oni juz troche napisali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze czasu mi nie zabraknie, w koncu przede mna dlugie wieczory wo czekiwaniu na wiesci z USCIS :) Dziekuje za informacje odnosnie starajacych sie o wizy imigracyjne.

Dzis, 13-go pazdziernika maz wyslal caly pakiet dokumentow wraz z czekiem i listem przewodnim. W sklad pakietu weszly:

1. czek na 355USD

2. pismo przewodnie

3. Formularz I-130

4. 4 egzemplarze formularza G325a dotyczace meza (sponsora)

5. Fotografia paszportowa meza, podpisana z tylu i dopieta do formularz G325a

6. 4 egzemplarze formularza G325a dotyczace mnie (beneficjenta)

7.Fotografia paszportowa moja, rowniez podpisana z tylu i podpieta do moich formularzy G325a

8.Kopia wszystkich stron paszportu amerykanskiego meza

9. Kopia certyfikatu naturalizacji meza

10. Kopia certyfikatu malzenstwa

11. Dowody na istnienie malzenstwa. W naszym przypadku byly to wspolne rozliczenia podatkowe (wylacznie formularze 1040 bez zalacznikow) z ostatnich 5lat, czyli od momentu zawarcia malzenstwa oraz oswiadczenia o stanie konta z banku (jestesmy wspolwlascicielami wszystkich kont) rowniez z ostatnich pieciu lat.

Pakiet wyslalismy certified mail. Czekamy na powiadomienie o przyjeciu sprawy do realizacji i spieniezenie czeku ;)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zrobimy taki post ze w jednym miejscu napisac co i jak z tymi papierami ... kiedy , jaki najlepiej miec juz przygotowane by nie tracic czasu...

Wiem ze na forum jest tego pelno ale wszystko jest porozrzucane , taki balagan...

np przychodzi drugi list to jakie dokumenty trzeba miec juz przygotowane by nie tracic czasu na kompletowanie ich

co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...