Skocz do zawartości

Za co cło


kilwen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam,

wysylal ktos paczke przez firme POLONEZ (morska, do 21 dni roboczych) ? Czy celnicy sprawdzaja (przeswietlaja) je ?

Co jezeli zechca to oclic ? Ile sie czeka ?

Wysylalem laptopa (ok 700$) z rzeczami, na deklaracji wpisalem tylko uzywane rzeczy.

Cla nie doliczaja podobno, tylko sam VAT 22%. Ile wynosi "kara" za niewpisanie laptopa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

bardzo zaciekawił mnie ten temat...

mam kilka pytań do doświadczonych User'ów, a więc:

1. Mówicie, że za laptopy i inną elektronikę cła nie ma?? Ile sztuk w jednej paczce mógłbym wysłać do Polski??

2. Chciałbym zamówić trochę sprzętu snowboardowego. W takich rzeczach tez nie ma cła??

3. Ile wynosiłaby na oko kara celna??

4. Dobrze rozumując to od każdego towaru (bez względu na to czy cło będzie naliczone, czy nie) trzeba odprowadzić VAT??

Myślę, że pytanka zrozumiałe i nie za trudne:) :)

Liczę na pomoc doświadczonych Coolegów:D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

bardzo zaciekawił mnie ten temat...

mam kilka pytań do doświadczonych User'ów, a więc:

1. Mówicie, że za laptopy i inną elektronikę cła nie ma?? Ile sztuk w jednej paczce mógłbym wysłać do Polski??

Clo na elektronike wynosi 0%. Placi sie tylko VAT 22% (ale to jest liczone od calej paczki, czyli razem z cena wyslania). Co do ilosci, to chyba nie ma ograniczen (ale moge sie mylic)

3. Ile wynosiłaby na oko kara celna??

Niedlugo Ci powiem, wlasnie moja paczka jest w UC, czekam na kontakt od nich :) ale podobno od 100 do 700 zl (na jakims forum tak czytalem, ale nie wiem czy to prawda)

4. Dobrze rozumując to od każdego towaru (bez względu na to czy cło będzie naliczone, czy nie) trzeba odprowadzić VAT??

To zalezy, na ktore towary w Polsce jest VAT, a na ktore nie, ale w wiekszosci trzeba.

Wyjatkiem sa rzeczy uzywane/prezenty (gift), ale i tak juz teraz nie zawsze to przechodzi.

-------

Troche nowych wiadomosci:

Jezeli chodzi o wysylane paczki, to jezeli ja zatrzymaja po przeswietleniu, to nie jest to Urzad Celny, tylko jakis ich organ czy cos w tym stylu, ktory generalnie jest "po naszej stronie". Chodzi o to, ze w naszym imieniu wypelnia brakujace druki, placi VAT itd. To nasz kosztuje obecnie ok 150 zl, ale to sa oplaty skarbowe itd. Dodatkowej kary nie ma. Wszystkie druki przysylaja nam poczta, nalezy to wypelnic i im odeslac, jezeli potrzeba to wyslac tez rachunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz ja:)

takie pytanie dla starych wyjadaczy...

co sie zalicza w mianie "elektronika użytkowa" (komponenty do kompa?, sprzęt muzyczny?, audio-video?)??

a co z cłęm na inne rzeczy?? zapachy, rzeczy sportowe i takie tam inne...

sprowadzał ktos cos na wiekszą skale (kilka przdmiotów w paczce) z USA? Może chciałby sie pochwalić? z przyjemnością bym posłuchał...

pozdrawiam

Paulel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałam POLONEZEM dwa rowery( wartosc w Polsce 5x wyzsza niz w USA), były porozkecane na czesci troche umazane blotem, kilka dni je "uzywałam" do tego poprzekładane były ciuchami raczej dla ich bezpieczeństwa, ksiązkami i kosmetykami,

paczka płyneła równe 4 tygodnie,

Paczka była otwarta i przeszukana ale o dziwo nic nie zostało zakwestionowane :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz ja:)

takie pytanie dla starych wyjadaczy...

co sie zalicza w mianie "elektronika użytkowa" (komponenty do kompa?, sprzęt muzyczny?, audio-video?)??

a co z cłęm na inne rzeczy?? zapachy, rzeczy sportowe i takie tam inne...

sprowadzał ktos cos na wiekszą skale (kilka przdmiotów w paczce) z USA? Może chciałby sie pochwalić? z przyjemnością bym posłuchał...

pozdrawiam

Paulel

zależy od produktu: najprościej będzie jak udasz się tutaj - i kliknij na "przeglądaj" - potem już z górki ;-) znajdujesz interesującą cię grupę produktów (jak najdokładniej) - potem datę symulacji i kraj z którego chcesz sprowadzić

co do elektroniki użytkowej: jasne powinno być to że np reaktory atomowe się do tego nie zaliczają (cło 5,7% ;-)) czy też części wyspecjalizowanych maszyn.. ale już laptop czy aparat fotograficzny nie jest obłożony cłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@otoagatka

ile w sumie wyniosły koszty przesyłki? (cło, VAT, i takie tam ;) )

Koszt wysyłki był dość wysoki bo 120 $ ale wysłałam w sumie prawie 110 funtów, plus chyba 2$ ubezpieczenia które nie jest obowiązkowe,

panowie przywiezli pod drzwi wielka paczke, udało sie bez cła ,Vatu i takich tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@t0d

stronka fajna, ale coś nie moge znaleźć tego czego szukam, a mianowicie artykułów sportowych i komponentów do komputera...

może już sie połapałeś w tych "sekcjach" i tak przypadkiem znasz jej nr :)

jak tak to bardzo bym prosił o przedstawienie go...

@edit

już jakiś sukces jest... znalazłem ten sport... ale z komputerami to dalej nic... ;)

a do sportu wracając to jet to trochę dziwne... z tego mi pokazuje to za snowboard zapłaciłbym chyba 3,7% a za buty do snowboardu aż 17%!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...