Skocz do zawartości

Za co cło


kilwen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wjezdzajac/wlatujac na terytorium Unii Europejskiej towary o łącznej wartości 150 Euro nie podlegaja ocleniu, wszystko powyzej tak. Warto jednak wiedziec, ze kontrole sa rzadkoscia, w najgorszym wypadku w gre wchodzi clo i kara za nie zgloszone towary.

PS. Co do telewizorow, to tam jest inny system i nie chodzi juz o to ze teraz telewizory sa multi-systemowe, bo glowice do odbioru telewizji z anten/kablowek nadal nie dzialaja, no chyba ze sie cos zmienilo to chetnie poslucham kogos kto juz to przechodzil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mianowicie co moge przewieźc do Polski nie opłacając cła. Mam na myśli laptopa, aparat itp.

No i jestem ciekaw jak to wygląda z telewizorem, czy poniose za niego cło??

na laptopy cła nie ma

na aparaty fotograficzne cła nie ma

na telewizory, co do zasady, cło wynosi 13,90%

do każdego towaru wymienionego powyżej należy doliczyć VAT - w Polsce 22%

czyli za telewizor o wartości 1000$ (bez przesyłki) tak na prawdę zapłacisz : 1000$ + 139$ + 220$ = 1359$

żeby znowu ktoś nie wyskoczył jak Filip z konopii: niektórzy nie płacą cła ani vat'u - ale jest to omijanie (jeśli nie naruszanie) przepisów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz moze jakis adres strony internetowej gdzie jest to dokladnie wyjasnione? .

Ogolnie na lotniskach sa rozne sytuacje

Sprawa jest dla mnie o tyle dziwna ze:

1. moi znajomi w 2005 roku zaplacili w Niemczech chyba kare za dosc drogie aparaty fotograficzne (mieli po 1 sztuce), moze chodzilo o podatek tylko, musze dopytac

2. w doku 2006 znajomi ktorzy wylatywali z Niemiec dostali w paszport wpis ze nie wyworza zadnej elektroniki (w drodze do USA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. na 99,9% jest to vat

as2. no bo nie zgłosili że wyworzą - nie wiem jak tam działa straż graniczna. w polsce niektórzy piszą o tym że przed wyjazdem należy zgłosić fakt wywozu elektroniki (nie wiem na jakim formularzu, nie wiem u kogo)

co do stron: nie znam żadnych opisujących dokładnie to co chcesz - pytałeś się o wysokość cła to ci napisałem :)

wysokość cła sprawdzasz tutaj: http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds/tarhome_pl.htm

tutaj jest chyba to co chcesz (pobieżne to przeglądnąłem także nie wiem czy to dokładnie to o co ci chodzi)

http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const=2&...25&id=47052

i poszukaj na forum :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak by to wygladalo w przypadku gdybym poprosil znajomego ze Stanow o zakup tam nowego iPhone'a i wyslanie mi go do Polski?? Wiecie moze jakie (i czy wogole) musialbym poniesc koszty na lotnisku?? Czy oni wogole do takich rzeczy sie czepiaja, no bo przeciez nikt chyba paczki mi nie otworzy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seguar jak sobie to wyobrazasz ze kolega Ci nada na samolot paczke albo komus da na lotnisku i potem to odbierzesz na lotnisku?czy dobrze rozumiem

czy tez masz na mysli wyslanie go droga lotnicza ale jako paczke (przez poczte lub tez firme ktora zajmuje sie przesylak paczek),wtedy taka paczka moze byc oclona w urzedzie celnym .I albo Oni oblicza vat po cenie z ksiazki swojej lub tez bedzie rachunek dolaczony,przeslany przez Ciebie i wtedy to moga wziasc po uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...