Skocz do zawartości

Przylot do USA...


Arekk

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym pojechać (w celach turystycznych) do Nowego Jorku.

Ale za bardzo nie wiem co i jak? ;/ Jak to jest z przylotem do Stanów? Jak przebiega kontrola na lotnisku itp. itd.

Co muszę mieć? (wiadomo, że wizę i różne dokumenty, ale co jeszcze?)

Dodam jeszcze, że nie mam osoby do której miałbym jechać, więc zatrzymuje się w hotelu. Dzięki :)

I mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie... Czy ewentualnie gdybym ja nie mógł polecieć, to mój syn, który ma 16 lat, mógłby sam polecieć i zatrzymać się w hotelu? Czy musi być z osobą pełnoletnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby lecieć sam, potrzebne jest jednak oświadczenie rodziców że na to zezwalają ( i że ktoś będzie na niego czekał na lotnisku)

Co do hotelów to większość wymaga pełnoletności żeby wynająć pokój, więc z tym mógłby być spory problem.

Nasuwa mi się jednak pytanie, jak można puścić 16 letnie dziecko, tak daleko bez żadnej opieki ?

Rozumiem jeżeli by jechał do rodziny, przyjaciół i w razie czego mógłby mu ktoś pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jednak ten pomysł jest głupi, żeby go samego puścić. :)

A ile trzeba mieć ze sobą pieniędzy, żebym został wpuszczony. Czy oni w jakiś sposób to sprawdzają?

,,Co do Ciebie to bedzie pytanie do kogo przyleciales,na ile i co bedziesz robic w USA" - No to jeśli powiem, że do nikogo przyjechałem, że w celach turystycznych, to wpuszczą mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze Cie wpuszcza jak Im powiesz ze przyleciales turystycznie ale pod warunkiem ze bedziesz wiedzial gdzie bedziesz mieszkac chociaz ta 1 noc .

Moga sie Ciebie zapytac o kase czy masz i ile masz i wtedy moga zazadac abys pokazal pieniadze lub tez np karte kredytowa,czeki podrozne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Chciałbym pojechać (w celach turystycznych) do Nowego Jorku.

Ale za bardzo nie wiem co i jak? ;/ Jak to jest z przylotem do Stanów? Jak przebiega kontrola na lotnisku itp. itd.

Co muszę mieć? (wiadomo, że wizę i różne dokumenty, ale co jeszcze?)

Dodam jeszcze, że nie mam osoby do której miałbym jechać, więc zatrzymuje się w hotelu. Dzięki :)

I mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie... Czy ewentualnie gdybym ja nie mógł polecieć, to mój syn, który ma 16 lat, mógłby sam polecieć i zatrzymać się w hotelu? Czy musi być z osobą pełnoletnią?

Najpierw wyrób wizę. Pomimo posiadania już takiego dokumentu nie musisz zostać wpuszczony do USA. O tym czy wjedziesz decyduje oficer imigracyjny.

Natomiast jeśli chcesz jechać do Nowego Jorku turystycznie a wcześniej nie byłeś w USA to przygotuj się do tego gruntownie. Na przykład poprzez lekturę tego forum. Polecam rady Rypsona ( z wielu sam skorzystałem) ale i innych. Kup sobie i poczytaj przewodniki. Jest ich parę w każdym Empiku. Sugerowałbym także rezerwację hotelu przez internet i warto nad tym posiedzieć jakiś czas przed monitorem. Warto to robić bo unika się potem wielu stresów i niepotrzebnego wydawania pieniędzy a i zobaczy się więcej. A później enjoy New York.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...