Skocz do zawartości

Co wiedza w ambasadzie?


frucia

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialabym sie starac o wize turystyczna do Kanady . Dostalam juz raz z miejsca, bez rozmowy z konsulem i bylam w Kanadzie okolo 5 dni.

Sek w tym ze ostatnio 2 razy odmowiono mi wizy do USA no i czy w ambasadzie kanadyjskiej o tym wiedza?

W formularzu wizowym jest pytanie:

1) Czy kiedykolwiek odmowino Pani wizy w innym kraju

2) Czy kiedykolwiek przebywala Pani poza krajem swojego obywatelstwa dluzej niz 5 miesiecy .

Odp. na obydwa to tak, ale czy mam je zaznaczyc? czy sklamac i zaznaczyc nie

Czy moze wypelnic wniosek ktory jest anlojezyczny i tam nie ma tych pytan http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/forms/IMM5257B.PDF i

w ten sposob uniknac odpowiedzi na te pytania.

Ps. Studiuje, jestem na 5 roku studow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek na wize turystyczna do Kanady jest jeden jesli chodzi o Polske,tutaj masz jego link:

http://geo.international.gc.ca/canada-euro...trv_appl_pl.pdf

a co do tego 2 pytania to jest powiedziane o ponad 5 miesiecznym pobycie a nie do 5 miesiecy no chyba ze gdzies bylas oprucz Kanady taki czas..

a co do tych odmow to zalezy za co to bylo i czy prawde wpisywalas w formularzu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dokladnie brzmi: Czy mieszkal(a) Pan/Pani kiedykolwiek dluzej niz 5 miesiecy poza krajem swojego obywatelstwa?

W rzeczywistosci tak, ale to nie bylo w Kanadzie, wiec nie wiem czy moga to sprawdzic.

I nie wiem czy mnie dobrze zrozumiales, bo odmowiono mi do USA, a nie do kanady i moje pytanie czy zaznaczajac w formularzu wizowym tak/lub nie na pytanie Czy otrzymal(a) Pan/Pani kiedykolwiek odmowe wizy na pobyt czasowy lub staly w Kanadzie lub innym kraju? MOGA TO WIEDZIEC?

TO JEST PRAWDZIWE PYTANIE.

Co do wniosku ...czy moge wypelnic ten dla international w ktorym nie ma tych pytan ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Ci tego nie sprawdza ale w przyszlosci mozesz np legalizowac sobie pobyt w Kanadzie i wtedy moze wyjsc ze napisalas nie prawde no chyba ze nigdy sie do tego przyznasz i wezmiesz na siebie ta sprawe..

Nie mozesz tego wniosku wypelnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten formularz co podalas pare miesiecy temu wycofali z Ambasady w Warszawie i zastapili go tym co juz podalem linka .

OK. Wierze, kierowalam sie Twoim postem http://www.usa.info.pl/board/index.php?showtopic=8472

Odpowiedz mi prosze dokladnie czy moga i czy sprawdza mi, ze odmowiono mi wizy do Usa i to ze mieszkalam poza krajem swego obywatelstwa dluzej niz 5 miesiecy ( USA, oczywiscie legalnie) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frucia jednoznacznie nie bedziesz miala powiedziane poniewaz to nie jest taka prosta sprawa i moze tak sie zdarzyc ze wczasie kiedy bedziesz czekac na paszport z wiza moga zasiegnac informacji np w szkole,w pracy i moze w Ambasadzie USA na temat Twojej osoby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...