Skocz do zawartości

Swieta swieta i urzad celny?


Lucas_pln

Rekomendowane odpowiedzi

sprzet nowy i zapakowany fabrycznie

Dobra, mam oficjalne informacje dla Was od mojego serdecznego kolegi.

1. Wysylka drobnej elektroniki od osoby fizycznej do osoby fizycznej nie moze przekraczac 45 euro, aby nie podlegala opodatkowaniu

2. Wysylka od osoby prawnej do prawnej nie moze przekraczac 35 euro, aby nie podlegala opodatkowaniu

3. Jesli przekraczaja to clo na drobna elektronike wynosi 0% ALE trzeba odprowadzic podatek VAT w wysokosci 22%

Tak jest ustawowo, teraz jak jest realnie.

Zwlaszcza teraz, w okresie swiatecznym, ludzie sie nie czepiaja, ale kazda paczka jest przynajmniej PRZESKANOWANA.

Jesli paczka zostanie zatrzymana to odbiorca zostanie wezwany do zaplaty, lub od razu wszczynaja postepowanie karno-skarbowe (tu zalezy od inspektora czy mial udana noc z zona czy tez nie ;-)

Jednym slowem zalezy jak lezy - oficjalnie wiecie juz jak jest.

Aha, podatek VAT ustawowo placi sie od sprzet+wszystkie koszty dostarczenia sprzetu (wysylka, ubezpieczenie) i dopiero od tej kwoty naliczaja VAT.

Czyli, jesli aparat kosztuje 100$ wysylka 100$ to zaplacimy 200$ + 22% VAT

Na niektore wyroby jest clo - to juz nalezy sprawdzic w tabelach celnych. Ja sie akurat dowiadywalem o aparaty (cyfrowe pstryki) clo = 0%

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...