Skocz do zawartości

Swieta swieta i urzad celny?


Lucas_pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich cieplo,

Chcialbym wyslac troche elektroniki na swieta do najblizszej rodziny, powiedzmy jakies aparaty "pstryki", mp3 playery i takie tam drobiazgi.

Czy jak to wysle w jednej paczce to pojawi sie problem z celnikami?

Nie moge nic na stronie guc-u znalezc, polowa linkow jest martwa, nie wiem jakie sa oplaty, zasady, terminy itd.

Dzwonilem, to przez telefon nic nie powiedza, odsylaja na strone i w kolko tak :-(

Jesli macie jakies doswiadczenie, linki to bede bardzo wdzieczny za podpowiedzi.

Pozdrawiam,

Lucas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyslesz to w jednej paczce plus przez poczte to jest pewne na 100% ze moga to sprawdzic i wtedy trzeba bedzie oplacic vat .Moze lepiej by bylo to wyslac przez firmy prywatne i moze tak sie zdarzyc ze czesc paczek nie bedzie przejzanych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyslesz to w jednej paczce plus przez poczte to jest pewne na 100% ze moga to sprawdzic i wtedy trzeba bedzie oplacic vat .Moze lepiej by bylo to wyslac przez firmy prywatne i moze tak sie zdarzyc ze czesc paczek nie bedzie przejzanych .

z tego co wiem, urzad celny sprawdza tylko wyrywkowo paczki z zagranicy, wiec tak naprawde trzeba liczyc na fart i tyle... i to niewazne czy to poczta czy prywatne firmy... sama tez dowiadywalam sie w paru miejscach, bo mam podobny problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje doswiadczenia z urzedem celnym sa takie,ze rodzinka chciala byc uczciwa i zadeklarowala zblizona wartosc paczki (niedobrze!) okolo 200$ - wedlug przepisow, bez oclenia przechodza paczki w wartosci okolo 45 euro; nie wazne,czy "gift" czy nie "gift" - powyzej tej kwoty otwieraja i cla z urzedu. ja za swoja doplacilam okolo 170 zl :/ a skarbow tam raczej nie bylo; w ogole, to trzeba przejrzec przepisy - dla dociekliwych znalazlam cos takiego: http://www.handelue.pl/?id=34

pozdrawiam

daga

PS

normalnie, nie da rady nie kombinowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma tak, ze przez poczte na 100% sprawdza. Troche paczek wysylalam do Polski i nigdy nie bylo problemow. Teraz na swieta bede tez wysylac. Pamietaj, zeby tylko nie wykazywac duzej kwoty przy wartosci paczki. A jak boisz sie ryzykowac no to pozostaje prywatna firma jak napisal Sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego napisalem na temat poczty poniewaz pare razy jak i dzis w wiekszosci takich przesylek mam pieczatke z urzedu celnego ze dopuscili ten towar do uzytku :)

No ok, czyli wiemy tyle, ze malo wiemy.

Sam nie wiem, czy dotycza nas rozporzadzenia Unijne czy inne, no ale dobra, zalozmy ze wysylam i paczka zostaje zatrzymana bo nie zgloszona do oclenia czy tez opodatkowania (jak zwal tak zwal).

Czy z tego powodu nastepuje utrata towaru, kara, lub informacja zostaje przekazana do adresata z wezwaniem do uregulowania ustawowych oplat - ktos wie moze tyle?

Tak czy siak i tak to wysle, ale chce wiedziec co bedzie gdyby ...

Normalne jest, ze placic nie chce, jesli nie musze, jesli zas musze to zaplace, tylko gdzie co i jak :-)

Szkoda ze u naszych urzedasow caly czas balagaaaaan az boli - a ustaw tyle, ze nawet nie wiadomo, ktora dotyczy a ktora nie.

Dzieki za dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas_pln towar wtedy przepadnie jesli nie zaplacisz podatku -cla ,bedzie dana osoba o tym poinformowana gdzie nalezy zaplacic i gdzie ma sie zglosic.Moze zostac tez poproszona o przyniesienie rachunkow za dane towary.

a ja znam osoby, ktore po prostu musialy zaplacic ten podatek przy odbiorze paczki...

wlasnie wczoraj dostalam paczke z usa wyslana zwykla poczta... paczka duza, warta ok 500$, zawierajaca sprzety elektroniczne i inne i nie zgloszona do oclenia... napewno otwarta, bo byla spowrotem zaklejona przez poczte polska... i nie musialam placic zadnego cla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...