Skocz do zawartości

postepowanie wizowe


Rekomendowane odpowiedzi

Nawet jesli to mysle ze nie bede sie zbyt szybko pozniej o nia staral, tak raz na 5-10 lat wyjazd do stanow wystarczy. Nie mozna jezdzic tylko tam... hehe. Jak wypelnialem DS-157 to wyszlo mi ze bylem w 13 krajach... wiec jeszcze wiele krajow swiata mi zostalo... nie tylko stany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem, ze nie zostawie tematu urwanego. Po spotkaniu z konsulem i rozmowie, ktora trwala dosc krotko na koniec powiedzial mi ze moja visa bedzie wazna 10 lat.

Odnosnie samej rozmowy, to na poczatek zapytal czy kiedykolwiek mnie albo mojej rodzinie nie zostal odrzucony wniosek o vise imigracyjna. Pozniej kim jest osoba ktora mnie zaprasza (nawet nie chcial ode mnie zaproszenia, tak jak indeksu, legitymacji, czy starego paszportu) i gdzie pracuje. Pozniej kim sa dla mnie osoby (tu wymienil imiona rodzicow i siostry). Zapytal gdzie sie ucze i czy mam zamiar pracowac. Po chwili rozmowy mowi, ze wygladam na milego faceta, ale on po prostu musi zadawac takie glupie pytania... Pozniej jeszcze pytal czy papierki wypelnialem sam. Heh juz sam nie pamietam dokladnie o co wiecej pytal...

Co do samego otrzymania visy, to moje myslenie jest takie, ze przekonalo go to ze np: moja ciotka pracuje w szpitalu i jest to stala praca, ze ucze sie w szkole jezykowej i podczas rozmowy z nim nie mialem zadnych problemow z dogadaniem sie, mowilem ze mam zamiar wrocic i skonczyc szkole, dodalbym tez to ze chyba widzial ze sie nie stresuje i nie zalezy mi jakos bardzo mocno na tym czy dostane ta vise czy nie.

Jesli ktos mialby wiecej pytan dot. procedury jak to wygladalo, rozmowy czy tego jak mialem wypelnione moje papierki to po prostu smialo pytac ;-) Wlasnie, co do samych papierkow to wypenialem samodzielnie po angielsku.

Teraz czekam na kuriera DHL. I takie moje pytanie dot. samej visy: czy ona jest wazna od momentu jej wystawienia, czy np tak ze zrobia mi vise wazna przykladowo od marca (miesiac ten jest tylko przykladem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...