Skocz do zawartości

e-ticket kupiony przez Amerykanina dla osoby z Polski... pytania.


papaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się dowiedzieć szczegóły. Szukam taniego połączenie PL -> NY, a następnie NY -> PL. (Wybrane linie lotnicze to Lufthansa i UA, z przesiadką w Duseldorfie)

Na stronie www[dot]cheaptickets[dot]com znalazłem interesującą mnie ofertę. Problem w tym, że obywatele PL nie moga płacić kartą.

Jak wygląda sytuacja gdyby kartą zapłacili znajomi z USA i kupili bilet na moje nazwisko? Czy i gdzie mogą być problemy? Jak dalej wygląda moja odprawa na lotnisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czytales moze jakie ten bilet moze miec restrykcje oraz co sie stanie jak np zmienisz date powrotu,co ze zwrotem pieniedzy za nie wykorzystany bilet ..To sa wazne rzeczy bo moze sie okazac ze taki bilet Cie bedzie kosztowac o wiele wiecej niz taki w promocji ale kupiony w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio, obywatele pl kartą płacić nie mogą? nie wiedziałem, że karty wydawane obywatelom pl różnią sie od tych innych...

co tam jest dokładnie napisane? jest jakieś uzasadnienie, tak z ciekawości...

karty sa rozpoznawane po numerze BIN. jest to zazwyczaj 6-8 pierwszych cyfr numeru.

oznaczaja one organizacje jaka ja wydala oraz bank wydajacy.

Mastercard i visa 16 cyfr, amex 15 cyfr caly numer.

JCB, Diners i Discover nie wiem, bo nie mialem.

pierwsza cyfra 4 to visa (i visa eletron tez)

5 to mastercard

6 to maestro/cirrus

3 to amex

69 - to krajowe karty polcard.

po numerze BIN mozna poznac z jakiego kraju i banku jest karta, sa specjalne programy do sprawdzania.

poza tym moga wymagac weryfikacji adresu i tu jest kolejny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzicie nie wiedziałem, myślałem że mastercard to mastercard, wszędzie tak samo przyjmowana...

a jak jako obywatel pl mam konto w banku w uk to czy na karcie kredytowej z tego banku będzie moje obywatelstwo? chyba nie? tam raczej będą dane kraju w którym znajduje sie bank który karte wydał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o obywatelstwie na karcie kredytowej zapomnij

co do kart, gdybyś poszukał w customer service, znalazłbyś:

Credit cards are accepted from the following countries:

United States, Puerto Rico, the U.S. Virgin Islands

Canada

Mexico

Belgium

France

Germany

Ireland

Italy

Netherlands

Spain

United Kingdom

Więc, skoro nie ma tam Polski - musisz poprosić kogoś kto ma kartę z odpowiednim numerem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzicie nie wiedziałem, myślałem że mastercard to mastercard, wszędzie tak samo przyjmowana...

a jak jako obywatel pl mam konto w banku w uk to czy na karcie kredytowej z tego banku będzie moje obywatelstwo? chyba nie? tam raczej będą dane kraju w którym znajduje sie bank który karte wydał...

w sklepach fizycznych. kazdy mastercard dziala tak samo i ogolnie wazne tylko zeby wypukla byla.

natomiast w sklepach internetowych trzeba czytac, bo moga przyjmowac tylko karty wydane w usa, moga tez przyjmowac wszystkie, moga przyjmowac tylko paypal (to akurat dobrze, bo tam dzialaja karty z polski). sa tez sytuacje, ze dzialaja tylko karty wypukle, a nie dzialaja tzw. karty wirtualne.

na karcie nigdy nie jest wybijane obywatelstwo, nawet nie ma miejsca na to. a poczatek numeru karty (BIN) jest przypisany do banku, a nie czlowieka. wiec obywatel RP majac karte wydana w PL bedzie mial BIN PL, w angli BIN angielski, w japonii BIN japonski, itd.

trzeba tylko brac karty wazne miedzynarodowo, bo zdarza sie ze niby ma logo Visa czy Mastercard, a na dole malym druczkiem VALID ONLY IN POLAND.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...