Skocz do zawartości

Wiza turystyczna dla rodziny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

w styczniu bedziemy sie starac o wize turystyczną dla całej naszej rodziny tj. mąż , ja i nasz niespełna 2 letni synek. Wybieramy się w celu turystycznym do Brata Męża, który jest legalnie w usa (skończył tam studia) i jest na wizie pracowniczej. wraz z nim jest jego narzeczona(obecnie studiuje tam pielęgniarstwo). Chcemy spędzić wspólnie wakacje 2 max 3 tyg. Jesli mąż dostanie tyle urlopu. Ja prowadzę własną dzałalność gospodarczą. Mąż pierwszy raz bedzie się starac o promesse. Ja już raz się starałam, 4 lata temu i otrzymałam wtedy odmowe.Powód: Miałam problemy ze słuchem i nie mogłam się porozumiec z konsulem ( zapalenie ucha środkowego) a głośniczek jeszcze dodatkowo szwankował (pech). Dodam jeszcze że firme prowadze dokładnie od kwietnia br.

Lecimy do Atlanty (jesli otrzymamy promessy) Jakie mamy szanse...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj rozmawiałam z szwagrem i nasz wylot do USA był by w sierpniu... Pytanie czy moze nie teraz iśc po wize lecz póżniej... np w marcu- kwietniu...??? Z drógiej strony bedziemy akurat z mężem w interesach 2 dni w Warszawie i dlatego chceiliśmy za jednym machem wystapić o wizy... czy to nie bedzie dla Konsula dziwne ze jesli dopiero w sierpniu wakacje a juz w styczniu po wizy...??? I kierujemy sie jeszcze tym, że jesli nie dostaniemy wiz to moglibysmy jeszcze wykupic szybko jakąś wycieczke taniej na lato z bióra podróży. Kolejna sprawa że jak szybciej rezerwuje się bilety to są tańsze... a u nas to juz wydatek na 3 osoby (mały skończy 2 latka w kwietniu więc bedzie juz normalnie płacił za bilet :-( ... ) Prosze poradz kiedy isc w takim razie po wizy...???

Pyatanie do forymowiczów, czy ktos całą rodzina dostał wizy... Jesli tak to na ile ???

Z góry dziękuje o odpowiedz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz isc po wize teraz ,wazne sa wasze powody po co lecicie ,na ile czasu oraz czy macie zamiar wrocic do Polski o czasie ..

Sa przypadki ze ktores z rodzicow nie dostaje wizy lub tez wszyscy sa odsylani bez wiz.

Co do tej wycieczki to jak teraz nie dostaniecie wizy to ta wycieczka Wam nie pomoze w dostaniu wizy bo znow musicie przekonac urzednika o Waszych dobrych intencjach co do wyjazdu a po drugie wycieczki sa tak zrobione ze nie jestes w 1 miejscu dlugo a wiec nie ma mowy abys mogla zostac w 1 miejscu 1-2 tygodnie.

zazwyczaj daja wazne promesy w paszportach od paru miesiecy od 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie źle mnie zrozumiałeś ...chodziło mi o wycieczke nie do USA lecz gdzieś w rejonie Europy... Turcja, może Egipt (myślę ze teraz rozumiesz) Zapomniałam dodać ważną rzecz w W USA była juz 2 razy moja Tesciowa zawsze na 3 tyg leciała (wize turystyczną otrzymała na 10 lat) Wszystkich Nas łączy to samo nazwisko tj Brat który jest w Stanach, Tesciowa i My. Czy jesli składamy aplikacje to konsul odrazu ma wgląd do tych osób i widzi... że np. Teciowa ma na 10 lat... Brat kiedys tez otrzymał na 10 lat (na turystycznej był 2 razy) potem pojechał na studia i teraz jest na wizie pracowniczej... Czy to takze bedzie miało jakies znaczenie... Nie chce Cie zameczac pytaniami... :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz rozumiem z ta wycieczka :P

Wszystko ma znaczenie i jesli wszystko odbylo sie zgodnie z prawda to i Was podobnie moga potraktowac,musisz aby napisac o tej odmowie.

Maja to w komputerze kto i jak wize dostal tak wiec wszystko musicie pisac i odpowiadac zgodnie z prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...