Skocz do zawartości

aplikacja o waivera


Julka

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc! Jestem na Internshipie i Ktos zechcial, ze podlegam pod sekcje 212 (e). Zamierzam ubiegac sie o waiver do Departamentu Stanu. Niestety infromacje zamieszczone na stronie DS i sama aplikacja nie naleza do najlatwiejszych. Zamierzalam wczesniej skorzystac z pomocy prawnika imigracyjnego, ale po tym jak za swoje uslugi zazyczyl sobie 3 000 USD, podziekowalam mu. Teraz zaluje, ze nie mam tych pieniedzy, bo wtedy on a nie ja musialby wypelnic aplikacje ( DS-3035). Prosze wiec o pomoc, zwlaszcza osoby, ktore dostaly juz waiver ( Gratuluje!).

-Czy korzystaliscie z uslug prawnika czy tez wypelnialiscie DS-3035 samodzielnie?

-Czy jest ( oprocz drogich prawnikow) jakiekolwiek zrodlo, do ktorego mozna sie zwrocic z pytaniami odnosnie aplikacji? Nie znalazlam zadnego nr tel lub adresu mailowego na stronie Dep.of State.

Ja mam problem z odp. na pytania:

-12. List all exchange visitor programs in which you parti[beeep]ted, beginning with the first program

begin date - czy jest to data na DS-ie czy data faktycznego przylotu do USA ?

end date - jak powyzej ( ????)

funding amount- kwota z Ds-a? ( pkt. 5), jesli tak, to czy jest to Host company fund?, personal funds? czy moze Total?

-17. Date and place of first entry into US on your original exchange visitor ( J-1) visa. Entry information should refer to the first time the J-1 visa was used to enter to the US.

Ktora wiza jest "original"? Ja bylam wczesniej dwukrotnie na WAT i teraz na Internship i na tej ostatniej wizie mam sekcje 212 (e), czyli teoretycznie mowa jest o wizie ostatniej obowiazujacej.

Pytania na pierwszy rzut oka wydaja sie proste, ale kiedy sobie uswiadomisz, ze Dep. of State moze odrzucic twoja aplikacje ( i zarzymac 215 USD fee!!!) z powodu niedostacznej lub blednej odpowiedzi, zaczynasz masz watpliwosci i nawet na proste pytanie nie masz prostej odpowiedzi.

Bede bardzo wdzieczna za pomoc

Pozdrawiam slonecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Jestem na Internshipie i Ktos zechcial, ze podlegam pod sekcje 212 (e). Zamierzam ubiegac sie o waiver do Departamentu Stanu. Niestety infromacje zamieszczone na stronie DS i sama aplikacja nie naleza do najlatwiejszych.

Zgadza sie, jest mozliwosc wielorakiej interpretacji tego co tam pisza.

Zamierzalam wczesniej skorzystac z pomocy prawnika imigracyjnego, ale po tym jak za swoje uslugi zazyczyl sobie 3 000 USD, podziekowalam mu. Teraz zaluje, ze nie mam tych pieniedzy, bo wtedy on a nie ja musialby wypelnic aplikacje ( DS-3035).

To nie tylko aplikacja, to takze inne dokumenty o ktore powinien zatroszczyc sie prawnik.

Prosze wiec o pomoc, zwlaszcza osoby, ktore dostaly juz waiver ( Gratuluje!).

-Czy korzystaliscie z uslug prawnika czy tez wypelnialiscie DS-3035 samodzielnie?

Czesc osob korzysta z uslug prawnika, czesc robi to samodzielnie. Nie sugeruj sie kims kto wyplenial aplikacje rok temu itd. Teraz sa nowe wytyczne a i podejscie urzednikow jest inne, stad niestety mnostwo osob ma odmowy.

-Czy jest ( oprocz drogich prawnikow) jakiekolwiek zrodlo, do ktorego mozna sie zwrocic z pytaniami odnosnie aplikacji? Nie znalazlam zadnego nr tel lub adresu mailowego na stronie Dep.of State.

Nie ma nikogo takiego kto moze odpowiedziec na pytania jak wyplenic aplikacje lub co wpisac. Powod jest prosty - legal advice moze dac tylko prawnik, a taka osoba niestety liczy sobie za swoja pomoc.

Pytania na pierwszy rzut oka wydaja sie proste, ale kiedy sobie uswiadomisz, ze Dep. of State moze odrzucic twoja aplikacje ( i zarzymac 215 USD fee!!!) z powodu niedostacznej lub blednej odpowiedzi, zaczynasz masz watpliwosci i nawet na proste pytanie nie masz prostej odpowiedzi.

Pieniadze sa wazne, ale duzo wazniejsze jest to ze jesli dostaniesz odmowe to bedziesz miec sporo czasu 'do tylu'. I pamietaj, ze nie mozesz ubiegac sie o waiver zaraz po tym jak dostaniesz odmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Karina,

Moj chlopak dostal sekcje 212, teraz ubiega sie o waiver z pomoca prawnika.

Trwa to juz od wrzesnia'07. Czytalam gdzies na forum ze to do 6 m-cy moze trwac-czy to prawda?

Wiza j-1 konczy mu sie 2 lutego ale ma jeszcze 30 dni na podrozowanie.

Jego pracodawca chce wystapic o H-1B.

Moje pytanie jest nastepujace:

co mozemy zrobic aby nie musial wracac do Polski ?? (mamy nadzieje ze wylosuja go 1 kwietnia!)

wiem, ze nie moze zostac ani jednego dnia nielegalnie w USA.

Ja tez jestem na internshipie ale bez skcji 212.. teraz bede musiala kombinowac <_<

dziekuje za pomoc

Patrycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj chlopak dostal sekcje 212, teraz ubiega sie o waiver z pomoca prawnika.

Trwa to juz od wrzesnia'07. Czytalam gdzies na forum ze to do 6 m-cy moze trwac-czy to prawda?

Zalezy jaki prawnik to robi (czy wszystko szybko itd. czy sa RFE itd.) Te przypadki z wrzesnia, ktore ja mialam, maja juz waiver (dostali w grudniu na poczatku badz na koncu lutego). Ale jest to prawda ze moze to trwac nawet 9 miesiecy.

Wiza j-1 konczy mu sie 2 lutego ale ma jeszcze 30 dni na podrozowanie.

Nie ma znaczenia te 30 dni. One nie sa na zmiane statusu tylko na podrozowanie.

Jego pracodawca chce wystapic o H-1B.

Moje pytanie jest nastepujace:

co mozemy zrobic aby nie musial wracac do Polski ?? (mamy nadzieje ze wylosuja go 1 kwietnia!)

Zmienic status od 2 lutego do sierpnia, a potem przedluzyc do 1 pazdziernika. I znow zmienic na H1B.

wiem, ze nie moze zostac ani jednego dnia nielegalnie w USA.

Dokladnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karino,

dzis sprawdzialam status na stronie Departamentu Stanu i widze takie cos:

Department of State Decision: Pending

Item Action Date

Fee Received September 11, 2007

Form DS-3035 Received September 11, 2007

Form DS-2019 Received September 11, 2007

Passport Data Page Received September 11, 2007

Statement Of Reason Received September 11, 2007

Form G-28 Received September 11, 2007

Czy tutaj nie brakuje jakis dokumentow? Prawnik mowi ze trzeba czekac. Wiza mu sie konczy 3 marca (wliczajac grace period) i mamy nadzieje ze do tego czasu cos sie wyjasni.

Na tej stronie jest takze napisane, ze data ktora widze nie oznacza ze od tego dnia zaczeli pracowac nad sprawa.

Zaczynam sie martwic, ze nic z tego nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...