Skocz do zawartości

Wiza wakacyjna dla 16-letniej osoby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !

Plany dłuższego wyjazdu znane z pierwszego mojego postu na tym forum niestety (a może i stety) się rozpłynęły z wielu powodów, ale to nie o tym temat.

Do USA mnie cały czas ciągnie, a przyszłe wakacje mam narazie całe wolne i zacząłem myśleć o wyjeździe 2-miesięcznym na zasadzie work&travel, ale bez pomocy firm, które lubią duże prowizje za takie rzeczy.

I teraz zgłaszam się po pomoc do Was:

1. Czy mając skończone 16 lat mogę wylecieć bez opieki osoby dorosłej (np. z kolegą w podobnym wieku) ? Zaznaczam, że również nie mam tam żadnej rodziny ani nic w tym stylu.

2. Jeżeli dobrze czytałem, będzie mi potrzebna wiza B-2, zgadza się ? Kiedy powinienem zacząć się o nią starać ? Najpierw lot, czy wiza ?

3. Praca - wolno mi na turystycznej dorobić coś ? Jeśli tak to na jakich warunkach ?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedzi:

odp1 musisz wiedziec to ze Amerykanie bardzo serio podchodza do kogos kto jest niepelnoletni a wiec musisz wiedziec do kogo lecisz,co bedziesz tam robic i kto bedzie placil za to,jak zobacza ze nikogo tam nie masz a do tego twoje plany sa malo realne to wyjdziesz ale bez wizy

odp2 jak chcesz leciec w celach turystycznych to o tak wlasnie wize starasz tzn b2 i najpierw powinienies sie postarac o wize niz o bilet bo jak Ci wizy nie wydadza to mozesz troche stracic na bilecie bo moze byc tak ze kupisz taki bilet ktorego nie bedziesz mogl wogule zwrocic

odp3 nic nie mozesz dorobic ani tez pracowac na wizie turystycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

AD1 Czy w takim razie jeśli będę leciał do znajomego (nie rodzina), który jest pełnoletni to już będzie łatwiej ? Bo sam fakt, że lece bez rodzica nie dyskfalifikuje mnie chyba?

AD2 Czyli o wizę mogę sie starać już nawet w styczniu, nie ma znaczenia to, że wylot dopiero w wakacje?

AD3 A czy jest w takim razie jakaś inna wiza dla mnie by móc 1 miesiąc popracować, a w 2 potravelować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp1 powinno byc latwiej bo wtedy powiesz do kogo lecisz i gdzie bedziesz mieszkac

odp2 mozesz sie starac o wize juz w styczniu i napisz w ds kiedy masz zamiar leciec

odp3 dla Ciebie nie ma takiej wizy,pozostaje praca na czarno no ale tego nie polecam bo moze byc tak ze popracujesz i ani centa nie zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się sprawa rozwiązała w takim razie.

Wyjazd bez możliwości dorobienia na traveling nie wchodzi niestety w grę, mam inne wydatki, a USA poczeka 2 latka <_< Może już wizy zniosą wtedy...

Dzięki wielkie za zainteresowanie.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w nowym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wcale nie myślę, że jak zniosą wizy (o ile w ogóle zniosą), to będę mógł sobie pracować ile się da.

Nie rezygnuje teraz dlatego, że potem będę mógł wyjechać bez wizy, tylko dlatego, że teraz nie mogę w ogóle pojechać i dorobić na miejscu na ten wyjazd. Liczę się z kolejnymi komplikacjami za 2-3 lata i jak wizy nie dostanę to trudno, spórbuje innym razem. I nie chcę wcale jechać tak jak ludzie do UK, żeby zarobić na życie (wcale im nie zazdroszcze z resztą), tylko maksymalnie na 2-3 miesiące by pozwiedzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...