Skocz do zawartości

...przesiadki...


Rekomendowane odpowiedzi

witam chciałem sie dowiedzieć czegoś wiecej na temat przesiadek... otoz czy mając przesiadke, która nalezy zrealizowac w czasie 30 minut jest realna w ogóle?? czy na każdym lotnisku jest kontrola paszportowa i bagażowa albo odprawa celna?? czy tylko na lotnisku w wawie i tam gdzie wysiadamy w docelowej miejscowosci?? obecnie jestem zainteresowany lotem do usa i przejrzałem bilety i tak sie zastanawiam czy da rade w ogóle??

pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy sie leci z Europy to w 1 porcie lotniczym masz odprawe paszportowa oraz bagazowa i tutaj radze miec czas na przesiadke powyzej 1 godziny jesli lecisz gdzies dalej.

a przesiadke bedziesz miec gdzies w Europie?jesli tak to 30 min jest za malo,wiem ze Air France ma np 45 min ale wtedy musisz szybko przejsc z samolotu do samolotu aby zdarzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialam 1,5 h przesiadki lecac liniami Air France i wszystko odbylo sie na styk... dodam ze w biegu, nawet czlowiek na wc nie mial czasu i nie nalezalo to do najmilszych przezyc... a ten kto projektowal lotnisko w Paryzu musial miec niesamowite poczucie humoru... woza czlowieka tymi autobusami jak idiote... istotna paranoja.... w dodatku gubia bagaze... natomiast bardzo milo wspominam lotnisko w Amsterdamie i lotniska w Stanach gdzie mialam przyjemnosc byc... najlepiej gdy na przesiadke czlowiek ma jednak troche wiecej czasu tak z 2 - 3 h pod warunkiem ze to nie jest Paryz <_<

_________________________________

2006, 2007 ---------> w&t California

2008 ---------> w&t Illinois

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak w europie ale czy własnie przesiadajac sie do innego samolotu albo innych linii lotniczych nie przechodzi sie przez zadne kontrole (paszportowe np itp itd) tylko bezpośrednio na pokład...lece pierwszy raz i nie wiem jakto jest... czy podczas przesiadki mam zabierac swój bagaż??czy sami załadują do drugiego samolotu?? niby o takie banalne rzeczy pytam, ale kto pyta nie bładzi.... help me thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to np lecisz z Warszawy to tam masz odprawe bagazowa i biletowo -paszportowa, bagazu nie zobaczysz do momentu az znajdziesz sie w swoim miejscu docelowym, z wyjatkiem podrecznego ktory masz przy sobie, majac przesiadke w jakims miescie w europie to tylko odprawa paszportowo -biletowa tzn stoisz w kolejce przed wejsciem do rekawa lub do autobusu ktory Cie zawiezie do samolotu i jak przyjdzie twoja kolej to pokazujesz paszport i bilet <_< a o bagaz to nie masz sie co martwic przynajmiej praktycznie, jedynie chyba modlic zeby dolecial razem z Toba <_<

______________________

2006, 2007 ----> w&t California

2008 ----> w&t Illinois

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe wielkie dzieki ju ulka <_< za informacje... tak przeglądam niektóre oferty biletów i np we frankfurcie czas na przesiadke to 35 min i dlatego pytam... ale skoro dali tyle czasu to muszą sie wyrobić zeby wszyscy pasażerowie wsiedli a najpierw przeszli te kontrole paszportowo-biletowe ewentualnie opóźniony lot o pare minut ale nie wiem czy to wchodzi w gre w ogóle... no coż mam nadzieje ze bedzie dobrze <_<:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie to czlowiek zawsze sie wyrobi <_< jak przejrzysz starsze posty to znajdziesz wypowiedzi ze na "spoznialskich" zdazalo sie ze samolot czekal ale w przypadku gdy spoznienie wyniklo z opoznien ale nie twierdze ze to regula (zreszta nie mowie tego z doswiadczenia tylko z tego co wyczytalam <_<) nie wiem jak wyglada lotnisko we frankfurcie ale byc moze jest tak, ze z jednej bramki do drugiej jest rzut kamykiem i przylatujesz i odlatujesz z tego samego terminala ale 35 min to i tak jest to tylko chwilka w kazdym razie dobrze zapoznac sie wczesniej z mapa lotniska.

a moze ktos sie wypowiedziec na temat lotniska w Berlinie?? lot ktory mnie interesuje ma okolo 1h na przesiadke.

2006, 2007 ---> w&t California

2008 ---> w&t Illinois

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie w 100% z opinią o lotnisku de gaulla w paryzu. ja mialam na przesiadke 2,5 godziny a czasu wolnego starczylo na Bardzo szybkie zjedzenie kanapki i wc. to co sie tam dzieje jest niesamowite, a te autobusiki krazace miedzy terminalami to jest porazka. poza tym przechodzialam tam kontrole bagazowa 2 razy, przy czym przy samym wejsciu juz do autobusu ktory dowozil JUZ do samolotku panienka wziela mnie na bok i zapytala czy w torebce nie mam przypadkiem broni?!?!, albo noza...z calym szacunkiem ale myslalam ze zejde...(a jeszcze chwile wczesciej przeszukiwali mi torbe...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie przesiadki - wysiadasz z samolotu, pozniej bladzisz po lotnisku zeby dojsc do bramki z drugim samolotem, potem robia ci kontrole na metal, potem dalej bladzisz szukajac kolenej bramki, potem sprawdzaja bilet, a potem jak masz czas to czekasz w poczekalni. Co do czasu 35 minut... jest on co najmniej dosc optymistycznie wyliczony (zadnych opoznien samolotu, kolejek do bramek, zadnego bladzenia, zdanego wc) chyba ze teleportacje wprowadzili.

Pozatym, czas na przeniesienie 'siebie' z jednego samolotu do drugiego to jeszcze pol biedy - policz, ze oni musza twoj bagaz w tym samym czasie przetransportowac - a to juz inna bajka - wiec sam wybralbym lot z dluzszym czasem na przesiadke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...