Skocz do zawartości

Polonia W Usa


dawidp

Rekomendowane odpowiedzi

jestem z tej strony oceanu ale co nieco widziałem:

w dużych skupiskach polonii wychodzą polskie gazety (nowy dziennik oraz superexpress) - polskie tv: itvn, tv polonia - w nowym jorku na jednym kanale (niestety nie pamiętam którym) codziennie wieczorem są retransmisje wiadomości z polsatu i tv trwam (<_<)

co do znalezienia tego czego tam brakuje z kraju: będzie problem - bo w 99% asortyment jest taki jak w sklepach w polsce - a miejscami niektórze rzeczy są nawet tańsze niż u nas (fakt że w promocji ale zawsze - piwo żywiec, mimo importu z Polski, aż 2 grosze tańsze na butelce ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chodzi o polskie media "papierowe" czyli gazety to według mojej wiedzy w Nowym Jorku i okolicach działają:

  1. Kurier PLUS (www.kurierplus.com),
  2. Nowy Dziennik (www.dziennik.com),
  3. Polska Gazeta (www.polskagazeta.com),
  4. Post Eagle (www.posteaglenewspaper.com),
  5. Super Express USA (www.seusa.info),
  6. White Eagle (www.whiteeaglenews.com),

natomiast w Chicago ukazują się:

  1. Dziennik Chicagowski (www.progressforpoland.com)
  2. Dziennik Zwiazkowy (www.polishdailynews.com)
  3. Kurier Codzienny (www.kuriercodziennychicago.com)
  4. Polish News (www.polishnews.com)

Myślę też, że w każdym miejscu gdzie jest większe skupisko polonii jest wydawana jakaś inna gazeta lokalna. Stacji radiowych też jest kilka w Nowym Jorku, ale nie pamiętam ich nazw, bo po prostu ich nie słucham.

Jeśli chodzi o TV polskojęzyczną to np można sobie zamówić w Dish Network polski pakiet w który wchodzą ITVN, KINO POLSKA, Polsat 2, TVN 24. W WarnerCable jest możliwość odbioru TVP Polonii.

A czego brakuje ??? Raczej chyba niczego. Może ktos powiedzieć że brak jest polskiej mowy na ulicach, ale wystrczy pojechać na Greenpoint i wszędze dookoła słyszy sie polski język.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Witam,mogę polecić jako uzupełnienie co prawda nie tv i radio,ale zawsze polskie media do wyboru4M wydawnictwa cyfrowe .Przed zakupem można poznać darmowy fragment i żeby było taniej zapoznać się z Klub Nexpresso .Teraz jest też promocja na książki audio do słuchania z genialną interpretacja Ogniem i mieczem Krzysztofa Globisza i inne promocje np; Gazeta Wyborcza .Zresztą jak ktoś jest zainteresowany napewno znajdzie coś dla siebie i wszystko online na komputer.Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...