Skocz do zawartości

Sluzba Zdrowia W Kanadzie-kilka Pytan


Davanita

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

przyjechalam do Kanady we wrzesniu do chopaka ktory jest rezydentem. moja wiza konczy sie w lutym i obydwoje zastanawiamy sie nad mozliwoscia zalegalizowania mojego pobytu poniewaz jestem w ciazy. jesli wezmiemy slub w Kanadzie czy beda mi przyslugiwaly swiadczenia zdrowotne i po jakim czasie? czy bede mogla urodzic dziecko w Kanadzie nie placac za pobyt w szpitalu niebotycznych sum? obydwoje wolelibysmy zawrzec zwiazek malzenski w Polsce wiec czy istnieja inne sposoby na uzyskanie stalego pobytu w Kanadzie? jesli ktos mial podobne doswiadczenia albo orientuje sie w tym temacie prosze o rady.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Twojej sytuacji to istnieje mozliwosc ze zaraz po slubie zostana zlozne papiery na Twoj przyjazd do Kanady bo mozesz czekac na papiery w Kanadzie ale wtedy dolicz sobie okres ciazy plus -minus 7-8 miesiecy na papiery pobytowe a w Quebec bedzie to moze i 12 miesiecy.

A jak bedziesz czekac z Polski wtedy ten okres wynosi 3-4 miesiace a przez Quebec moze wyjsc mniej niz 12 miesiecy a dlaczego pisze o tym bo abys mogla zlozyc papiery na pobyt staly musisz miec RTG a tego nikt Ci nie zrobi jak jestes w ciazy.

Co do swiadczen zdrowotnych to One przysluguja w Ontario i Quebec po 3 miesiacach od otrzymania PR card .

A co do tych organizacji ktore pomagaja kobietom w ciazy to jest takie cos kolo Toronto czy tez w samym Toronto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...