Skocz do zawartości

Floryda


siakus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 24 sierpnia br. wylatuję na 17 dni na Florydę do "znajomych". Turystyczną wizę już mi przyznali. Czytając forum nasunęło mi się parę pytań. Mianowicie:

- Szukałem na bestbuy etc. przykładowych cen elektorniki i słyszałem że do podanej ceny należy doliczyć VAT. Prawda to?

- Chciałbym przywieźć do PL 4 konsole PSP oraz jakieś radio samochodowe, nie na handel, tylko dla znajomych. Będę musiał płacić jakieś cło itp? Jeśli tak to jakie są to koszta, VAT, CŁO

- Stacjonować będę w Destin na Florydzie, i chciałbym się dowiedzieć czy znacie może w tamtych okolicach jakieś outlety, nike, rbk, adidas.

- Będzie pobierana opłata za przewóz ciuchów, butów na własny użytek nie na handel? Nie chciałbym ich pozbywać metek.

- Proszę potwierdzić ilość przewożonego bagażu 22kg i podręczny 18kg? Podręczny może być jako duża torba podróżna? a ten większy jako walizka?

- Celnicy sprawdzą mi bagaż podręczny? Jeżeli znajdą tam przypuśćmy 4 psp w pudełkach nie otwarte mogą mi je zarekwirować? kazać zapłacić opłatę celną?

Jak na razie to tyle pytań :) Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź na dane pytania :D! Pozdrawiam Was serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka linia lotnicza lecisz ?

Co do cla to go nie ma a jest vat a On wynosi 22% od wartosci tych psp i jesli trzeba bedzie to go zaplacisz wiec powiadom o tym znajomych czy takie cos Im sie oplaca,co do metek to masz chyba na mysli te metki z cena?bo ich nie powinno byc na ubraniach jesli nie chcesz placic .

ps przed napisaniem nastepnego pytania prosze przejzyj dobrze Forum czy juz nie padla odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że przed napisaniem tego tematu czytałem forum, ale potwornie mi się już namieszało i chciałem na swoim temacie uzyskać odpowiedzi :) Co do linii lotniczych.. Patrzę i na bilecie pisze: Issuing airline: US AIRWAYS z Frankfurtu do Charlotte Dougl. Przy płaceniu kartą już na wstępie zapłacę ten podatek VAT? Czy wtedy tylko jak mnie złapią z tymi PSP? I czy podatek będzie od 4 PSP czy od każdego pojedyńczo :D Co do ubrań chodzi mi o metki z cenami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche Ci sie pomieszalo widze,,nie wiem czy zaplacisz vat przy kupnie tych psp ..co do granicy to jesli Cie zlapia to zaplacisz vat od kazdej sztuki , co do tych metek to lepiej usun te ceny bo jesli nie to zaplacisz za to a przeciez to ma byc na Twoj uzytek ,prawda?

co do bagazu glownego to bedzie 23 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczepia sie do tego jesli Cie zatrzymaja i sprawdza dokladnie a to ze zaplaciles vat w USA nie bedzie nikogo obchodzic.

a gdzie kupowales bilet?tam powinni Ci wszystko wyjasnic ile wynosi oplata za nad wage,ja Ci moge podac strone do linii lotniczych:

http://www.usairways.com/awa/content/trave...gepolicies.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy albo przedstawiasz im rachunek za te konsole i wtedy obliczaja vat a jak bys nie mial to wtedy Oni biora ze swoich przelicznikow ale wtedy radze przedstawic rachunek .

Mozesz to oplacic na granicy a czy mozesz zaplacic juz na terenie Polski to musisz sie dowiedziec tego w urzedzie celnym :

http://www.mf.gov.pl/?const=2&dzial=25...5e345f6cce12372

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie trochę to cło, skoro ja to wiozę na "prezent" a nie na handel.. :) Co za polityka :D Wg. Was lepiej będzie wsadzić sobie to do podręcznego czy do głównego bagażu?? Chciałem zadać ostatnie dwa pytania :)

- Czy pakiet smsów które mam do sieci (Orange) będzie działał podczas mojego pobytu w stanach?

- Jak będzie tam z urządzeniami (ładowarki itp) elektronicznymi przywiezionymi z Polski? Wystarczy przejściówka na gniazdko czy trzeba jakieś transformatory kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...