Skocz do zawartości

Fajki Do Uk.


grzeg16

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Za tydzień lecę do Anglii.

1. Chciałbym się dowiedzieć czy opłaca się tam przewozić papierosy (oczywiście dozwolona i legalna ilość)?

2. Gdzie lepiej kupić w kiosku na mieście czy w sklepie bezcłowym?

3. Orientuje sie ktoś jakie mogą być ceny?

4. Czytałem że w UK są po 2,5 funta tj. ok. 13zł. Jakie marki opłaca się przewozić? Marlboro LM?

5. Ile można przewieźć legalnie paczek, wagonów?

Nie wiem, nie palę więc nie orientuje się w tym temacie.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WojTAS7

YO.

Jak latam do wujka i ciotki do UK, to zawsze biore fajki ze soba. Akurat ja mam takie szczescie, ze ich znajomy jest nalogowym palaczem i "kupi" ode mnie kazda ilosc, jaka przywioze + ekstra zapłaci ( i tak mu sie cos takiego oplaca, bo tam drozyzna)

Odpowiadajac na pytania:

1. Chciałbym się dowiedzieć czy opłaca się tam przewozić papierosy (oczywiście dozwolona i legalna ilość)?

Opłaca się bardzo.

2. Gdzie lepiej kupić w kiosku na mieście czy w sklepie bezcłowym?

Kupuj na miescie, poszukaj najtanszych cen. A na dodatek mozesz kupic 1-2 wagony jeszcze w bezcłowym i bedziesz to miał przy sobie - no problem.

3. Orientuje sie ktoś jakie mogą być ceny?

Zalezy i to bardzo od marki.

4. Czytałem że w UK są po 2,5 funta tj. ok. 13zł. Jakie marki opłaca się przewozić? Marlboro LM?

Ja przewoziłem bodajże jakies reveny ( nie pale, nie znam sie %-) )

5. Ile można przewieźć legalnie paczek, wagonów?

Tego to nie wiem, ale ja miałem dwa wagony w bagazu głownym. I nie było najmniejszych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny limit przywozy fajek do UK to 3200 sztuk (slownie: trzy tysiace dwiescie) czyli 16 tzw. sztang. nie sprzedasz drozej niz po 2,5 GBP za paczke. Na rynku masa fajek z przemytu. Jesli zechcesz sprzedac hurtem wejdz o sklepiku prowadzonego przez hindusa lub pakistanczyka, powinien kupic. Polaki nie kupia wiecej niz po jednej sztandze na lebka, oni tam teraz raczej bieduja, cienko z robota i kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...