Skocz do zawartości

Jak Zmienic Wize Turystyczna Na Wize Studencka?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem juz dwa miesiace w stanach na wizie turystycznej i chcialabym tu zostac. Mam skonczone 18 lat i zostal mi rok nauki w Polsce. Chcialabym tu dokonczyc szkole i byc legalnie, bo swoja wize mam tylko do konca pazdziernika. Czy ktos moze orientuje sie co mam zrobic i do jakiej szkoly sie zapisac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

sly6, myślę, że to najmniejszy problem... :)

Do zapisu do szkoły będzie potrzebowała pewnie transkryptów ze szkoły, dowodu wymaganych szczepień (a znaleźć to niełatwo i oni szczepią na to, co my przechodziliśmy jako dzieci, np. MMR, więc dodatkowe $$$), znaleźć hosta, bo wiele dystryktów tego wymaga, i opłacić szkołę z góry (wymagane przez immigration), SEVIS itd itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem juz dwa miesiace w stanach na wizie turystycznej i chcialabym tu zostac. Mam skonczone 18 lat i zostal mi rok nauki w Polsce. Chcialabym tu dokonczyc szkole i byc legalnie, bo swoja wize mam tylko do konca pazdziernika. Czy ktos moze orientuje sie co mam zrobic i do jakiej szkoly sie zapisac?

Przede wszystkim musisz sie zastanowic co chcesz robic dalej: czy tylko skonczyc w USA szkole srednia i pozniej wrocic do Polski czy nadal kontynuowac nauke tutaj. Jest to bardzo wazne, bo po pierwsze wiele szkol srednich nie wydaje dokumentow niezbednych do zmiany statusu, po drugie jesli jest to szkola panstwowa i ma prawo do wydania takowych dokumentow, to - mimo, ze osoby mieszkajace w USA nie placa za high school, Ty, aby dostac wize studencka, bedziesz musiala za szkole zaplacic oraz, co jest wazne, wiza moze byc wtedy wydana TYLKO na rok czasu (wtedy zablokuje Ci to droge do dalszej nauki w Stanach). Prywatne szkoly (high school) sa nieskore do wydawania dokumentow do zmiany statusu jesli zaczynasz wszystko tak pozno jak teraz (wiekszosc osob, ktorym ja robilam sprawy, miala dokumenty z high school juz w marcu) oraz, co tez jest bardzo wazne, szkoly prywatne sa drogie.

Jesli masz wize do pazdziernika, a szkola zaczyna sie we wrzesniu, wtedy musisz zaczynac zmiane statusu juz teraz. Ale jesli jestes w USA tylko 2 miesiace, to moga Ci zarzucic, ze wiedzialas, ze wlatujesz tylko po wize studencka, a tym samym zlamalas zasady wizy turystycznej.

Najlepiej umow sie z kims na rozmowe kto podpowie Ci jakie masz opcje, jakie sa dla Ciebie lepsze drogi a jakich lepiej nie dotykac, bo bedziesz musiala opuscic Stany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialabym tu kontunuowac nauke tak dlugo jak sie da i zdaje mi sie ze najpierw musze skonczyc jakies hight school, potem chcialabym isc do collegu. Wiem to nie jest wszystko latwe, ale postaram sie umowic z jakims adwokatem moze on mi pomoze cos. I dziekuje za wszystkie odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" wiza moze byc wtedy wydana TYLKO na rok czasu "

Wiza jest wydawana na czas nauki, czyli jak nauka trwa 3 lat to I- 20 potrzebne do wizy jest wydawane na 3 lata( i tym samym wiza jest na 3 lata)

( ale w tym przypadku mówimy o zmianie statusu z turystycznego na studencki który bedzie trwał w zależności na ile bedzie wystawione I-20 i mała uwaga jeśli jest sie skreślony z listy studentów z braku uczeszczania na zajęcia automatycznie traci sie legalny status w USA) Mam na tym polu 9 letnie doświadczenie wraz z żona odpowiednio status F 1 F 2:)))) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...