Skocz do zawartości

Bron - Prawo Do Posiadania


Rubicon

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie wiekszosci USA kojarzy sie z prawem do posiadania broni...ale wbrew pozorom nie wszedzie jest tak rozowo jak moglo by sie wydawac.

Ja na szczescie mieszkam w stanie gdzie dostep na szczescie jest dosc swobodny i z radoscia korzystam z praw ado posiadania broni.

Jak to jest u was? Wolno posiadac? Macie bron?

W Nevadzie strzelac mozna na terenach publicznych(BLM) z zachowaniem odpowiedniej ostroznosci i odleglosci od domow oczywiscie.

Tak to wyglada u mnie:

38354929.jpg

Mamy tez w okoliocy kilka oficjalnych strzelnic utrzymywanych przez hrabstwo.

A oto kilka sztuk z mojej kolekcji :D

photomuj.jpg

0gfr.jpg

l26p.jpg

Moja najwieksza duma - Polski VIS:

evla.jpg

3ru6.jpg

ooa8.jpg

Mam tez polskiego Mag98

djv6w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Polski rewolwer Gward ( wyprodukowano jedynie 2000 sztuk)

ldu8o.jpg

Z ciekawostek...rewolwer Judge Public defender ktory moze strzelac zarowno z ammo .45 long colt jak i z ammo do strzelby .410

gt3b.jpg

Tak wyglada tarcza po oddaniu jewdnego strzalu z tego sprzetu....ammo to 3 mosiezne dyski i kilkanascie stalowych kulek. Skuteczny do samoobrony.

Xncq8e.jpg

d3wh.jpg

G1GC8M.jpg

8NJ862.jpg

fruxjr.jpg

Oczywiscie na strzelnice nie jezdze sam....czym skorupka za mlodu nasiaknie....

10vb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mogła zbierać bezdomne zwierzaki, ale od zawsze spotykam sie ze sprzeciwem osoby czy tez osob z ktorymi mieszkam ;)

Jeśli komuś nie pasi to niech się wyprowadzi. ;-)

Nasz Weimaraner odszedł w maju do krainy wiecznych lowow i od tego czasu "robie za" dogs sitting dla psow znajomych. Jeden futrzak dostał szlaban bo przeoral moj ogrodek i zniszczyl cebulki unikalnych kwiatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o Indiane, to:

- Posiadac bron w domu mozna bez ograniczen (LPR i USC). Nieimigranci moga kupic stanowa hunting license i rowniez posiadac bron, omijajac w ten sposob federalny zakaz posiadania broni przez nieimigrantow.

- Kupic bron mozna nawet w Walmarcie :) Zasadniczo przechodzi sie state background check podczas kupna u licencjonowanego handlarza, ale mozna legalnie handlowac prywatnie, gdzie background checku sie nie przeprowadza.

- Amunicje kupuje sie jak bulki w sklepie.

- Jezeli chodzi o noszenie broni, to potrzebny jest CCW permit, ktory rowniez pozwala na open carry. Wydawany jest na 4 lata lub dozywotnio przez policje i zasadniczo kazdy LPR lub USC moze taka licencje nabyc. Bedac LPR na 2-letniej GC dostalem 4-letnia licencje, ktora moge zmienic na dozywotnia gdy juz zniose warunkowosc GC.

- Dodatkowo, w IL brak prawa do CCW zostal stosunkowo niedawno skutecznie zakwestionowany, co mnie, jako osobe mieszkajaca na granicy stanow i dojezdzajacego codziennie do pracy w Chicago niezmiernie cieszy :) Jeszcze jak dodac do tego fakt, ze w prowadzonym samochodzie obowiazuje safe harbor law :)

Co do strzelania, na terenach miejskich nie praktykuje ;) ale regularnie wybieramy sie do pobliskiego willow slough na strzelnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o Indiane, to:

- Posiadac bron w domu mozna bez ograniczen (LPR i USC). Nieimigranci moga kupic stanowa hunting license i rowniez posiadac bron, omijajac w ten sposob federalny zakaz posiadania broni przez nieimigrantow.

- Kupic bron mozna nawet w Walmarcie :) Zasadniczo przechodzi sie state background check podczas kupna u licencjonowanego handlarza, ale mozna legalnie handlowac prywatnie, gdzie background checku sie nie przeprowadza.

- Amunicje kupuje sie jak bulki w sklepie.

- Jezeli chodzi o noszenie broni, to potrzebny jest CCW permit, ktory rowniez pozwala na open carry. Wydawany jest na 4 lata lub dozywotnio przez policje i zasadniczo kazdy LPR lub USC moze taka licencje nabyc. Bedac LPR na 2-letniej GC dostalem 4-letnia licencje, ktora moge zmienic na dozywotnia gdy juz zniose warunkowosc GC.

- Dodatkowo, w IL brak prawa do CCW zostal stosunkowo niedawno skutecznie zakwestionowany, co mnie, jako osobe mieszkajaca na granicy stanow i dojezdzajacego codziennie do pracy w Chicago niezmiernie cieszy :) Jeszcze jak dodac do tego fakt, ze w prowadzonym samochodzie obowiazuje safe harbor law :)

Co do strzelania, na terenach miejskich nie praktykuje ;) ale regularnie wybieramy sie do pobliskiego willow slough na strzelnice.

Chyba nie rozumiem. "nieimigranci" to obywatele USA. Maja zakaz posiadania broni (federalny) i musza go omijac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Północnej Karolinie na pistol trzeba miec pozwolenie od szeryfa albo stanowe CHP - concealed handgun permit, ale strzelbe mozna sobie ot tak kupic. Amunicje tez mozna kupic jak bułki w sklepie. Sa pewne restrykcje co do automatic firearm. Nie ma problemu z posiadaniem silencera czy innymi NFA weapons. No i na strzelnicy mozna wypozyczyc jedną bron na dwie osoby, co slyszalam od instruktora, ze np. w stanie Washington jest traktowane jak felony - tzn. nie mozna podawac wypozycznonej broni komus innemu na strzelnicy. Jesli jest tu osoba w Washington to prosze potwierdzic ;)


Chyba nie rozumiem. "nieimigranci" to obywatele USA. Maja zakaz posiadania broni (federalny) i musza go omijac?

no chyba o turystow czy studenciakow, co nie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GA mozna posiadac bron i sama tez mam kilka egzemplarzy z mezem. Z tego co slysze to sasiedzi tez posiadaja bron :) czesto strzelaja na swoich posesjach, a ze mieszkam na wsi to maja gdzie strzelac ;) na polowania nie chodze, i preferuje bron krotka ;) na dzien dzisiejszy moim ulubiencem jest springfield XD-S 3.3″ Single Stack 9mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...