Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka!

Mam pomoc siostrze w złożeniu wniosku ale mam pytanie. Chodzi o wykształcenie. Siostra skończyła liceum zawodowe 4 letnie bez matury czy sie kwalifikuje? Czy to będzie opcja High School no degree? A szwagier zawodówka wiec chyba nie może złożyć wniosku ale ma doświadczenie zawodowe praca w magazynie czy to będzie ok? Dzieki za pomoc!

szwagier nie moze w ogole aplikowac ani przez wyksztalcenie bo brak sredniego ani przez doswiadczenie zawodowe, musi liczyc na to ze siostre wylosuja i ze dostanie GC bo ona moze skladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pytanie co do wizyty w ambasadzie i "Dokumentów finansowych". Nie mam nikogo w USA, nie mam załatwionej jeszcze żadnej pracy, więc muszę przynieść "dowody na posiadanie wystarczających środków własnych niezbędnych do utrzymania na terenie USA siebie i rodziny przynajmniej w okresie jaki upłynie do chwili uzyskania odpowiedniej pracy;"

Czy to musi być jakiś odpis oficjalny z banku? Czy wystarczy, że im się powie jaką kwotą się dysponuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co do wizyty w ambasadzie i "Dokumentów finansowych". Nie mam nikogo w USA, nie mam załatwionej jeszcze żadnej pracy, więc muszę przynieść "dowody na posiadanie wystarczających środków własnych niezbędnych do utrzymania na terenie USA siebie i rodziny przynajmniej w okresie jaki upłynie do chwili uzyskania odpowiedniej pracy;"

Czy to musi być jakiś odpis oficjalny z banku? Czy wystarczy, że im się powie jaką kwotą się dysponuje?

Wydruk z banku o stanie konta będzie wystarczający, ja miałem i nawet się o to nikt nie zapytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :-)



Ponawiam pytanie, ponieważ nie dostałem odpowiedzi.



Czy w formularzu, piszemy po polsku bez znaków polskich, czy po angielsku? Na przykład miejsce urodzenia, Ateny, czy Athens?



Mam jeszcze problem z punktem 6 w formularzy, czyli:



6 – Country of Eligibility for the DV Program – upraszczając jeżeli jesteśmy Polakami i urodziliśmy się w Polsce zaznaczmy Yes a z listy nie wybieramy nic.



Jeśli się urodziłem w Grecji, nie mam greckiego obywatelstwa i mieszkam w Polsce oraz mam polskie obywatelstwo co powinienem zaznaczyć?



Proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję oraz serdecznie pozdrawiam! :-)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może ktoś jeszcze raz przypomnieć jak jest z tymi opłatami za samą wizę imigracyjną?

Jestem już po badaniach i bezpośrednio przed rozmową. Tak więc mam w zasadzie wszystko o czym piszą pod tym linkiem:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/docs_checklist_dv.htmltj.:

- Paszport

- 2 zdjęcia wizowe
- Wniosek o wizę imigracyjną DS-260
- Adres pobytu w USA
- Odpis zupełny aktu urodzenia
- Zaświadczenie o Niekaralności
- Wyniki badań lekarskich
- Dokumenty finansowe - wyciągi z banków
- Dokumenty świadczące o posiadaniu wymaganego wykształcenia lub doświadczenia zawodowego
Kiedy i gdzie trzeba wpłacić te 330$ za wizę imigracyjną? Muszę zapisać się jeszcze na stronie: http://www.ustraveldocs.com, prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...