Micart

Zwycięzca konkursu w Los Angeles. Wiza O-1?

4 posty w tym temacie

Wygrałem konkurs dla ilustratorów w Los Angeles na początku kwietnia. Pierwsze miejsce spośród laureatów z całego Świata (głównie amerykanie).
Byłem w Stanach trochę ponad tydzień. Od dawna moim marzeniem jest aby pracować w USA.
Chętnie bym tam wrócił i szukam sposobu aby to się udało. Znajomy z Danii który teraz mieszka w LA powiedział mi że jako zwycięzca głównej nagrody w prestiżowym konkursie
mogę starać się o wizę dla osób o wyjątkowych uzdolnieniach. Powiedział mi też że na takiej wizie można bez problemu żyć i pracować w Stanach przez 3 lata. Nie mam pewności czy te informacje mają jakiekolwiek potwierdzenie w rzeczywistości. Liczę na to że na forum znajdę kogoś bardziej doświadczonego w temacie lub podpowie czy moje osiągnięcia mogą w jakiś sposób pomóc mi żeby wrócić jeszcze do Stanów.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Gratulacje! :)Twój znajomy ma rację, masz spore szanse na taką wizę.

Edytowane przez Karuzelka
1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

https://www.uscis.gov/working-united-states/temporary-workers/o-1-visa-individuals-extraordinary-ability-or-achievement

Zobacz czy sie kwalifikujesz.

Z tym "bezproblemu" zyc i pracowac w USA to mozna sie srednio zgodzic - pracowac mozesz, tylko w zawodzie w ktorym masz te wyjatkowe uzdolnienia. Wiza jest rowniez tymczasowa, daje pozwolenie na pobyt na 3 lata.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Dziękuję za odpowiedzi! Zrobiłem mały research w tej sprawie i faktycznie wygląda na to że mam duże szanse na otrzymanie takiej wizy.
Nadal jednak nie jest dla mnie do końca jasne czy mogę starać się o taką wizę samodzielnie, czy koniecznie potrzebuję firmy która mi w tym pomoże.
Czy mogę wystapić o taką wizę i później szukać pracy np. w Stanach, na miejscu czy koniecznie muszę najpierw znaleźć zatrudnienie a później zacząć załatwiać wizę typu O.
Dzwoniłem do ambasady w PL ale pani przy telefonie nie potrafiła mi doradzić.
Wysłałem swoje CV do kilku firm i właśnie moje umiejętności są testowane przez firmę z Houston ale nie jestem pewien czy oferują "sponsorship".

Edytowane przez Micart
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.