Jump to content

Karuzelka

Użytkownik
 • Content Count

  111
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

21

1 Follower

About Karuzelka

 • Rank
  Aktywny użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Bay Area CA

Recent Profile Visitors

2,204 profile views
 1. Każda firma IT ma związek z "czymś materialnym", jak sami nie produkują to robią dla kogoś kto produkuje.
 2. Powiem szczerze, że Twoja postawa mnie zadziwia. Niby "człowiek kowalem swojego losu" a jednak "bez Boga ani kroka" , niby chrześcijanin, a jednak makiawelista.
 3. Może ktoś śpi do 8 rano bo poszedł spać o 3 w nocy - to tak z życia. Jeżeli wierzysz w Łaskę Boską i uważasz, że jesteś nią obdarowany, to czy takie osoby nie powinny się nią dzielić z tymi, którzy tej Łaski nie zaznali? Czy uważasz, że Ludzie którzy tej Łaski nie otrzymują modlą się za mało? Od razu nasuwa mi się na myśl słynny Hiob.
 4. Jeszcze jedna ważna rzecz autorze, narzeczonej na wizie pracowniczej nie zabierzesz, zanim ruszy maszyna wizowa musi być już Twoją żoną.
 5. Oczywiście, że są firmy co dają wiecej i są też takie co dają mniej, ale wiem jak w takiej sytuacji przydają się konkrety, wiec starałam się autorowi podać jakieś sprawdzone informacje, które mogą mu się do czegoś przydać .
 6. Większość osób, które znam tutaj z IT, wcześniej pracowała dla tych firm w innych krajach a potem się przeniosła na L1 (nie musisz barać udziału w losowaniu H1B). Na Twoim miejscu zatrudniłabym się w Cisco, bo co chwile poznaję ludzi co przenieśli się z rożnych zakamarków świata przez Cisco No i bez większych problemów sponsorują na GC.. Mogę Ci nawet powiedzieć, że 5 lat temu, dawali na relokację z Londynu do San Jose CA $16k ( od tego też trzeba zapłacić podatek).
 7. Znalazłam dentystkę w San Jose, która kształciła się w Polsce, ale pracuje już 25 lat w USA. Zanim przyszła do boxa, bo tutaj jeszcze nie spotkałam się, aby były gabinety jak w Polsce, to rozmawiałam z jej asystentką, która miała wielkie, śnieżnobiałe, kwadratowe, wystające z buzi koronki i zaczęła mi opowiadać, o tym, że to nie jej prawdziwe zęby, (jakby nie było widać) abym sobie nie myślała, że ona została pobłogosławiona tak pięknymi zębami przez naturę, tylko one wymagały pracy dwóch dentystów i ceny dobrego samochodu i że moje zęby mogą też tak wyglądać...oczywiście to wszystko usłyszałam zanim zaglądnęła mi do buzi. Kiedy przyszła dentystka i wsadziła mi kamerę do buzi, usłyszałam tylko ciche wow asystentki i dentystka powiedziała ze nie widziała takich zębów od 25 lat i że mam w buzi majątek (pomyślałam, to dobrze, będzie na czarną godzinę ;))
 8. Myslę, że robią to głównie ludzie którzy i tak chcą ten dom wyburzyć/wyremontować i postawić na jego miejscu nowy, tutaj chodzi o okolice i adres a nie o sam budynek.
 9. Ludzie w moich okolicach zrzekają się nieraz w ofercie prawa do inspekcji, aby zwiększyć sobie szansę na zakup domu.
 10. przepraszam, połączyłam Twoje posty z Xarthisius, moze i kręci mi sie już czasem od tej karuzeli
 11. Rodzice nauczyli Cie nie wtrącać się w sprawy innych, ale jednak to robisz, ciągle pytasz "a po co ci to wiedzieć?" "chciałbym wiedzieć na co ci ta informacja?" itp. jakby nie było jest to wścibstwo również. Ludzie mają prawo pytać, OP ma prawo nie odpowiadać. Nie wiem po co obrażasz innych.
 12. Nasz dom kupiliśmy od ludzi których na oczy nawet nie widzieliśmy, bo juz byli w Karolinie Północnej. Wszystkie papiery podpisane były elektronicznym podpisem, zarówno z naszej jak i ich strony.
 13. Tak myślałam, że oni sami do końca nie wiedzą co robią. Gratulacje!
 14. Jeżeli chcesz kupić dom za $600K i dysponujesz gotówką $700K, wtedy sytuacja staje się prosta. Szukasz agenta, podpisujesz z nim umowę, albo i nie, my pracowaliśmy z naszym agentem na "słowo honoru", mówisz mu ile masz gotówki (w Twoim przypadku kredyt nie wchodzi w grę), agent powie Ci na jaki dom i w jakiej okolicy będzie Cię stać i ile musisz zostawić z tej kwoty na pozostałe opłaty itp. Potem prześle Ci oferty domów, które są w Twoim zasięgu, następnie po obwozi Cię po tych domach i jak jakiś Ci się spodoba, to razem omówicie jaką ofertę chcecie składać i na jakich warunkach (na dom może być wielu chętnych i wtedy trzeba przygotować się na składanie oferty powyżej ceny wywoławczej). Ogólnie znajdź agenta, on wszystko Ci wytłumaczy. Megan tu gdzie mieszkamy ryzyko trzęsienia ziemi jest troszkę większe niż w LA, nie przeszkadza Ci to tutaj?
 15. Tak się ciągle zastanawiam Megan dlaczego Twój mąż nie mógł się sam przywieźć na egzamin z prawka, skoro mój mąż się sam zawiózł i zdał za pierwszym podejściem (zdawał w Santa Clara ). Na kogo jest samochód i jego ubezpieczenie wystawione, bo moze tu jest jakaś różnica? Mój mąż auto i ubezpieczenie ma na siebie.
×
×
 • Create New...