Jump to content

Karuzelka

Użytkownik
 • Content Count

  105
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

21

About Karuzelka

 • Rank
  Aktywny użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Bay Area CA

Recent Profile Visitors

2,159 profile views
 1. Znalazłam dentystkę w San Jose, która kształciła się w Polsce, ale pracuje już 25 lat w USA. Zanim przyszła do boxa, bo tutaj jeszcze nie spotkałam się, aby były gabinety jak w Polsce, to rozmawiałam z jej asystentką, która miała wielkie, śnieżnobiałe, kwadratowe, wystające z buzi koronki i zaczęła mi opowiadać, o tym, że to nie jej prawdziwe zęby, (jakby nie było widać) abym sobie nie myślała, że ona została pobłogosławiona tak pięknymi zębami przez naturę, tylko one wymagały pracy dwóch dentystów i ceny dobrego samochodu i że moje zęby mogą też tak wyglądać...oczywiście to wszystko usłyszałam zanim zaglądnęła mi do buzi. Kiedy przyszła dentystka i wsadziła mi kamerę do buzi, usłyszałam tylko ciche wow asystentki i dentystka powiedziała ze nie widziała takich zębów od 25 lat i że mam w buzi majątek (pomyślałam, to dobrze, będzie na czarną godzinę ;))
 2. Myslę, że robią to głównie ludzie którzy i tak chcą ten dom wyburzyć/wyremontować i postawić na jego miejscu nowy, tutaj chodzi o okolice i adres a nie o sam budynek.
 3. Ludzie w moich okolicach zrzekają się nieraz w ofercie prawa do inspekcji, aby zwiększyć sobie szansę na zakup domu.
 4. przepraszam, połączyłam Twoje posty z Xarthisius, moze i kręci mi sie już czasem od tej karuzeli
 5. Rodzice nauczyli Cie nie wtrącać się w sprawy innych, ale jednak to robisz, ciągle pytasz "a po co ci to wiedzieć?" "chciałbym wiedzieć na co ci ta informacja?" itp. jakby nie było jest to wścibstwo również. Ludzie mają prawo pytać, OP ma prawo nie odpowiadać. Nie wiem po co obrażasz innych.
 6. Nasz dom kupiliśmy od ludzi których na oczy nawet nie widzieliśmy, bo juz byli w Karolinie Północnej. Wszystkie papiery podpisane były elektronicznym podpisem, zarówno z naszej jak i ich strony.
 7. Tak myślałam, że oni sami do końca nie wiedzą co robią. Gratulacje!
 8. Jeżeli chcesz kupić dom za $600K i dysponujesz gotówką $700K, wtedy sytuacja staje się prosta. Szukasz agenta, podpisujesz z nim umowę, albo i nie, my pracowaliśmy z naszym agentem na "słowo honoru", mówisz mu ile masz gotówki (w Twoim przypadku kredyt nie wchodzi w grę), agent powie Ci na jaki dom i w jakiej okolicy będzie Cię stać i ile musisz zostawić z tej kwoty na pozostałe opłaty itp. Potem prześle Ci oferty domów, które są w Twoim zasięgu, następnie po obwozi Cię po tych domach i jak jakiś Ci się spodoba, to razem omówicie jaką ofertę chcecie składać i na jakich warunkach (na dom może być wielu chętnych i wtedy trzeba przygotować się na składanie oferty powyżej ceny wywoławczej). Ogólnie znajdź agenta, on wszystko Ci wytłumaczy. Megan tu gdzie mieszkamy ryzyko trzęsienia ziemi jest troszkę większe niż w LA, nie przeszkadza Ci to tutaj?
 9. Tak się ciągle zastanawiam Megan dlaczego Twój mąż nie mógł się sam przywieźć na egzamin z prawka, skoro mój mąż się sam zawiózł i zdał za pierwszym podejściem (zdawał w Santa Clara ). Na kogo jest samochód i jego ubezpieczenie wystawione, bo moze tu jest jakaś różnica? Mój mąż auto i ubezpieczenie ma na siebie.
 10. https://www.yelp.com/biz/kalinka-san-jose w tym sklepie kiedyś kupiłam kasze gryczaną prażoną, jest w nim też biały ser, Polskie masło, makarony, przyprawy, słodycze itp. a w Oakmont Produce Market w Cupertino mają korzeń selera no i też sporo produktów, które ciężko znaleźć gdzieś indziej. Śmietany używam meksykańskiej sour cream, jak dla mnie najlepsza.
 11. Z tego co mi mówił, to jedna go nie interesuje ze względu na kulturę pracy a druga ze względu na to, że nie robi nic co by go technologicznie interesowało.
 12. Ten kalendarz szczepień do którego podałeś linka wygląda trochę inaczej niż moje dziecko było szczepione, szczególnie, DTaP gdzie tutaj ta szczepionka występuje w postaci martwej i jest podawana ciężarnym, aby dziecko przyszło na świat już z wyrobioną odpornością, ktora utrzymuje się u dziecka ponad 6 miesięcy i dopiero wtedy dziecko dostaje tutaj to szczepienie samodzielnie.
 13. Kalendarz szczepień wygląda inaczej w Polsce i w USA , w moich okolicach trzeba pokazać kartę szczepień w szkole/przedszkolu. Z ciekawostek dodam jeszcze, że żadna z szczepionek, które miało podane moje dziecko w USA nie zawierało rtęci (nie było tego w składzie szczepionki i lekarz mnie zapewniał, że Kaiser nie używa żadnych szczepionek z rtęcią) dodatkowo część wirusów, która w Polskich szczepionkach jest żywa w tutejszych szczepionkach jest martwa - w Polsce takiego wyboru niestety nie ma Śmiało możesz zaszczepić dziecko samemu a na spotkanie z lekarzem przynieść tylko dowód, że dziecko zostało zaszczepione.
 14. Ja bym się kompletnie nie martwiła w tej sytuacji, po pierwsze jeżeli nie zdążysz to polecisz następnym, czekając na kolejny samolot wydajesz bony, które dostałeś od linii lotniczych, a na dodatek składasz reklamację i dostajesz 600 euro i masz na kolejną wycieczkę Ale generalnie to jest trasa, którą najczęściej latam i te 50 min. wystarcza.
 15. Dwa miejsca, do których mojego męża nie zaciągniesz do pracy to Amazon i Apple wiec pudło
×
×
 • Create New...