Skocz do zawartości

Karuzelka

Użytkownik
 • Zawartość

  96
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

21

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Bay Area CA

Ostatnie wizyty

1813 wyświetleń profilu
 1. Karuzelka

  Czy kupie to w USA??

  https://www.yelp.com/biz/kalinka-san-jose w tym sklepie kiedyś kupiłam kasze gryczaną prażoną, jest w nim też biały ser, Polskie masło, makarony, przyprawy, słodycze itp. a w Oakmont Produce Market w Cupertino mają korzeń selera no i też sporo produktów, które ciężko znaleźć gdzieś indziej. Śmietany używam meksykańskiej sour cream, jak dla mnie najlepsza.
 2. Karuzelka

  Plan Na Wyjazd Bez Rodziny/znajomych.

  Z tego co mi mówił, to jedna go nie interesuje ze względu na kulturę pracy a druga ze względu na to, że nie robi nic co by go technologicznie interesowało.
 3. Karuzelka

  DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Ten kalendarz szczepień do którego podałeś linka wygląda trochę inaczej niż moje dziecko było szczepione, szczególnie, DTaP gdzie tutaj ta szczepionka występuje w postaci martwej i jest podawana ciężarnym, aby dziecko przyszło na świat już z wyrobioną odpornością, ktora utrzymuje się u dziecka ponad 6 miesięcy i dopiero wtedy dziecko dostaje tutaj to szczepienie samodzielnie.
 4. Karuzelka

  DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Kalendarz szczepień wygląda inaczej w Polsce i w USA , w moich okolicach trzeba pokazać kartę szczepień w szkole/przedszkolu. Z ciekawostek dodam jeszcze, że żadna z szczepionek, które miało podane moje dziecko w USA nie zawierało rtęci (nie było tego w składzie szczepionki i lekarz mnie zapewniał, że Kaiser nie używa żadnych szczepionek z rtęcią) dodatkowo część wirusów, która w Polskich szczepionkach jest żywa w tutejszych szczepionkach jest martwa - w Polsce takiego wyboru niestety nie ma Śmiało możesz zaszczepić dziecko samemu a na spotkanie z lekarzem przynieść tylko dowód, że dziecko zostało zaszczepione.
 5. Ja bym się kompletnie nie martwiła w tej sytuacji, po pierwsze jeżeli nie zdążysz to polecisz następnym, czekając na kolejny samolot wydajesz bony, które dostałeś od linii lotniczych, a na dodatek składasz reklamację i dostajesz 600 euro i masz na kolejną wycieczkę Ale generalnie to jest trasa, którą najczęściej latam i te 50 min. wystarcza.
 6. Karuzelka

  Plan Na Wyjazd Bez Rodziny/znajomych.

  Dwa miejsca, do których mojego męża nie zaciągniesz do pracy to Amazon i Apple wiec pudło
 7. Karuzelka

  Plan Na Wyjazd Bez Rodziny/znajomych.

  Oj zdecydowanie, szczególnie urlopy macierzyńskie/tacierzyńskie, męża firma własnie zmieniła długość urlopu dla ojców z 6tyg. na 12 pełnopłatnych ze wszystkimi benefitami, czuć powiew Europy
 8. Karuzelka

  Plan Na Wyjazd Bez Rodziny/znajomych.

  Wszystko to kwestia dogadania z teamem i menadżerem, męża kolega włanie wrócił z 2tyg. podróży do Japonii a za chwilę wylatuje na 3 tyg. do Europy i Indii, podejrzewam, że część tego czasu będzie pracował zdalnie- ale nie jestem pewna. Teraz w pracy u niego prawie nikogo nie ma w biurze, bo firma zamknięta jest na tyd. w okolicach 4 lipca i ludzie dobrali sobie dodatkowy tyd, albo dwa, aby mieć wiecej wolnego. W poprzedniej firmie w, której pracował to można było jechać do Polski gdzie przez 2 tyg. pracował zdalnie, a potem 3 tyg. miał urlopu. Jego koledzy z Indii potrafili w ten sposób 2 miesiące siedzieć w Indiach pracując zdalnie.
 9. Karuzelka

  Plan Na Wyjazd Bez Rodziny/znajomych.

  No i w tym przypadku też się to nie sprawdza bo firmy, w ktorych pracował albo pracuje to 50k+ pracowników. Pracuje +10h 5 dni w tyg. plus na telefon co 3tyg. przez tyd. a Plusem jest to, że ma nielimitowany urlop.
 10. Karuzelka

  Plan Na Wyjazd Bez Rodziny/znajomych.

  Nikt z moich znajomych nie ma szczęścia, aby tak pracować jak opisujesz, ale musisz mi zdradzić która to firma to namówię męża, aby pracę zmienił, bo przydał by mi się wiecej w domu
 11. Karuzelka

  Nowe życie w USA - moje wrażenia

  Megan od razu uprzedzam, abyś się nie martwiła opłatami za mosty póki nie masz blach
 12. Karuzelka

  Nowe życie w USA - moje wrażenia

  Megan ja też polecam Ci tutaj prima szczególnie jak masz dziecko, które potrzebuje pieluch, chusteczek itp. w subskrypcji te rzeczy wychodzą dodatkowo 20%-15% taniej.
 13. Ale foch... życzę, aby dystans rowerowy, który Was czeka przychodził z mniejszym wysiłkiem niż dystans do siebie.
 14. Karuzelka

  LA-SF-LV plus parki

  Nie rozumiem dlaczego tak ostro pojechałaś po Agentce, myślę ze się jej nie należało..
 15. Karuzelka

  LA-SF-LV plus parki

  :O
×