Skocz do zawartości

Czy Karina ma jakąś firmę?


Rekomendowane odpowiedzi

Wizami do USA? Skarbie, ja jestem adwokatem imigracyjnym... Moge Ci powiedziec o jaka wize sie starac, moge Ci pomoc przygotowac dokumenty do tej wizy, ale nie zajmuje sie wizami do USA na zasadzie zalatwiania badz czegokolwiek co jest nielegalne.

Jak najbardziej opisz mi swoja sprawe na priv a w miare mozliwosci postaram sie pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem adwokatem imigracyjnym...

Hej, w tym roku zaczynam studia prawnicze w Pl. Chcialbym jednak w przyszlosci nostryfikowac (uzupelnic -nie wiem jak to sie tam odbywa) dyplom w USA. Interesuje mnie Columbia Law School, choc nie zakladam ze tylko Columbia i nic innego.

1.Jak wyglada to w stanach - robisz ogolnie prawo, a potem idziesz dajmy na to na aplikacje do immigration, czy od razu wybierasz na poczatku specjalizacje???

2.Majac w PL masters bez aplikacji, moglbym w USA od razu zaczac aplikacje w wybranym przeze mnie kierunku???)

3.Czy skupiajac sie w PL na prawie miedzynarodowym, mam szanse przez nostrfikacje zaczac prace w zawodzie??? (chodzi mi o branie duzej ilosci "kredytow" z miedzynarodowego i magisterke z tego prawa, bo nie ma od razu konkretnych specjalizacji w Pl).

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem adwokatem imigracyjnym...

Hej, w tym roku zaczynam studia prawnicze w Pl. Chcialbym jednak w przyszlosci nostryfikowac (uzupelnic -nie wiem jak to sie tam odbywa) dyplom w USA. Interesuje mnie Columbia Law School, choc nie zakladam ze tylko Columbia i nic innego.

1.Jak wyglada to w stanach - robisz ogolnie prawo, a potem idziesz dajmy na to na aplikacje do immigration, czy od razu wybierasz na poczatku specjalizacje???

2.Majac w PL masters bez aplikacji, moglbym w USA od razu zaczac aplikacje w wybranym przeze mnie kierunku???)

3.Czy skupiajac sie w PL na prawie miedzynarodowym, mam szanse przez nostrfikacje zaczac prace w zawodzie??? (chodzi mi o branie duzej ilosci "kredytow" z miedzynarodowego i magisterke z tego prawa, bo nie ma od razu konkretnych specjalizacji w Pl).

Dzieki.

Nie zalicza Ci prawa z Polski w USA, musisz od poczatku robic studia prawnicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem adwokatem imigracyjnym...

Hej, w tym roku zaczynam studia prawnicze w Pl. Chcialbym jednak w przyszlosci nostryfikowac (uzupelnic -nie wiem jak to sie tam odbywa) dyplom w USA. Interesuje mnie Columbia Law School, choc nie zakladam ze tylko Columbia i nic innego.

1.Jak wyglada to w stanach - robisz ogolnie prawo, a potem idziesz dajmy na to na aplikacje do immigration, czy od razu wybierasz na poczatku specjalizacje???

CHODZISZ DO SZKOLY, ZDAJESZ BAR, I JESTES PRAWNIKIEM. TO OD CIEBIE ZALEZY JAKA WYBIERZESZ DZIEDZINE, MOZESZ BYC OGOLNY ITD. NIEKTORE STANY (NP. CALIFORNIA) MAJA SPECJALNE CERTYFIKATY DLA ADWOKATOW SPECJAIZUJACYCH SIE W DANEJ DZIEDZINIE NP. IMMIGRATION ITD. ABY DOSTAC TAKI CERTYFIKAT NALEZY MIEC JUZ JAKAS LICZBE SPRAW NA SWOIM KONCIE I ZDAC EGZAMIN.

2.Majac w PL masters bez aplikacji, moglbym w USA od razu zaczac aplikacje w wybranym przeze mnie kierunku???)

MY NIE MAMY APLIKACJI JAKO TAKICH JAK W POLSCE. MAJAC MA MOZESZ POJSC DO SZKOLY NA ROK (LLM) I PODCHODZIC DO BAR-U, Z TYM, ZE NIE W KAZDYM STANIE. NAJBARDZIEJ POPULARNE SA CALIFORNIA I NEW YORK. LLM MOZESZ WZIAC FULL TIME (1 ROK) BADZ PART TIME (2 LATA). JEST TO BARDZO KOSZTOWNE. ALE ZALICZAJA CI DOSC DUZO KREDYTOW Z POLSKI. WYMAGANY JEST TEZ TOEFL.

3.Czy skupiajac sie w PL na prawie miedzynarodowym, mam szanse przez nostrfikacje zaczac prace w zawodzie??? (chodzi mi o branie duzej ilosci "kredytow" z miedzynarodowego i magisterke z tego prawa, bo nie ma od razu konkretnych specjalizacji w Pl).

PONIEWAZ SYSTEM SZKOLNICTWA I PRAWA JEST INNY W POLSCE A INNY W USA TO MOGA CI ZALICZYC KREDYTY, ALE DO SZKOLY CHODZIC TRZEBA ABY PODEJSC DO BAR-U. NIE CHODZISZ TAK JAK INNI PRZEZ 4 LATA, TYLKO PRZEZ 1 ROK I MASZ NIE JD, ALE LLM DYPLOM. RESZTA Z POLSKI JEST WYSTARCZAJACA.

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem adwokatem imigracyjnym...

Hej, w tym roku zaczynam studia prawnicze w Pl. Chcialbym jednak w przyszlosci nostryfikowac (uzupelnic -nie wiem jak to sie tam odbywa) dyplom w USA. Interesuje mnie Columbia Law School, choc nie zakladam ze tylko Columbia i nic innego.

1.Jak wyglada to w stanach - robisz ogolnie prawo, a potem idziesz dajmy na to na aplikacje do immigration, czy od razu wybierasz na poczatku specjalizacje???

2.Majac w PL masters bez aplikacji, moglbym w USA od razu zaczac aplikacje w wybranym przeze mnie kierunku???)

3.Czy skupiajac sie w PL na prawie miedzynarodowym, mam szanse przez nostrfikacje zaczac prace w zawodzie??? (chodzi mi o branie duzej ilosci "kredytow" z miedzynarodowego i magisterke z tego prawa, bo nie ma od razu konkretnych specjalizacji w Pl).

Dzieki.

Nie zalicza Ci prawa z Polski w USA, musisz od poczatku robic studia prawnicze.

Nieprawda. Zaliczaja i chodzisz 1 rok, robisz LLM. Jesli bierzesz part-time to chodzisz 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pozdrowienia :D

Tak, mieszkam w New Jersey na stale. Tu skonczylam studia, pracowalam najpierw dosc dlugo w urzedzie imigracyjnym (czesto takze na lotniskach), pracowalam w dosc duzej korporacji prawniczej, teraz mam swoja kancelarie, ktora moj maz (Amerykanin) kaze mi jak najszybciej zamknac, bo jak twierdzi, on zarabia enough a nawet wiecej niz enough a ja musze byc 24h pod telefonem na czym cierpi nasza 2,5 letnia corka z ktora jest wiecej problemow niz z nastolatka :D

Moja przygoda ze Stanami rozpoczela sie kilkanascie lat temu kiedy przyjechalam tu na studia, skonczylam Princeton, potem poszlam na prawo choc cala rodzina namawiala mnie na medycyne, a pozniej (kiedy powiedzialam, ze ide na prawo) probowali perswadowac abym zajela sie rozwodami badz prawem biznesowym, a ja jakos od poczatku wiedzialam ze chce byc prawnikiem imigracyjnym. I tak sie stalo :D

Poniewaz uwielbiam robic to co robie wiec staram sie take udzielac na tym forum (udzielalam sie jeszcze na innym, ale to przeszlosc).

Ja takze pozdawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...