Skocz do zawartości

Wiza f1 pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, mam 16 lat i po liceum chciałym wyjechac do stanów do szkoly i mam kilka pytan:

- co jest potrzebne żeby wyjechac do stanów?

-jak sie tam utrzymać, mozna pracowac w wieku 18lat?

-ogolem prosze o wszystko co moze mi sie przydac ;p

- ile mniej wiecej kosztuje szkola w stanach?

-jak po szkole zostac na stałe w stanach?

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz odpowiednią ilość pieniędzy to możesz jechać na naukę, zarabiać możesz na terenie szkoły lecz to nie zapewnii Ci opłaty za szkołę oraz utrzymanie. 

A czego chcesz tam się uczyć bo takie pytanie padnie przy wizie f1? Jak odpowiesz wtedy Ci odpowiemy ile będzie kosztować nauka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, siemaeniu1 napisał:

Sam nie wiem czego poprostu chciałbym zamieszkac w stanach i mysle ze taka szkołą by mi to ułatwiła w jakis sposob

Sama szkoła bez odpowiedniego zawodu i doświadczenia nie ułatwia dłuższego pobytu. Chyba że na czas nauki chcesz tam mieszkać to parę lat i powrót. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, siemaeniu1 napisał:

- co jest potrzebne żeby wyjechac do stanów?

 

Żeby wyjechać do Stanów potrzebna jest odpowiednia wiza.

51 minut temu, siemaeniu1 napisał:

-jak sie tam utrzymać, mozna pracowac w wieku 18lat?

 

Można pracować nawet i będąc młodszym, pod warunkiem, że masz pozwolenie na pracę (w tym wieku inne opcje niż zielona karta - mało prawdopodobne). Ale! na wizie F1 nie można pracować, można legalnie dorabiać pracując na kampusie (np. pełnisz jakąś funkcję na uczelni, za co możesz dostawać jakieś małe wynagrodzenie). To jednak jest "kieszonkowe" a nie pieniądze, które pokryją utrzymanie i czesne.

51 minut temu, siemaeniu1 napisał:

-ogolem prosze o wszystko co moze mi sie przydac ;p

 

Matura i pieniądze. Przy aplikowaniu o wizę studencką musisz być już przyjęty do szkoły oraz musisz udowodnić, że stać Cię na naukę.

51 minut temu, siemaeniu1 napisał:

- ile mniej wiecej kosztuje szkola w stanach?

 

W zależności od szkoły i kierunku, od kilku tysięcy do kiludziesięciu tysięcy dolarów za semestr.

51 minut temu, siemaeniu1 napisał:

-jak po szkole zostac na stałe w stanach?

Wygrać zieloną kartę na loterii, ożenić się z obywatelką, być tak dobrym, że jakiś pracodawca zasponsoruje wizę pracowniczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...