Skocz do zawartości

WIZA F1 A NIELEGALNY POBYT


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry ,

 

Czy ktoś zna odpowiedz na moje pytanie. Przebywałam połtora roku nielegalnine w USA, tak wyszło niestety ( długa historia) 

 

Moje pytanie brzmi: Jelsi przebywałam w USA nielegalie i wróciłam do Polski (wiza turystyczna została mi odebrana)  "rejected"  czy mogę z Polski aplikować na wize studencką F-1?

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
19 minutes ago, bbardotka said:

Dzień dobry ,

 

Czy ktoś zna odpowiedz na moje pytanie. Przebywałam połtora roku nielegalnine w USA, tak wyszło niestety ( długa historia) 

 

Moje pytanie brzmi: Jelsi przebywałam w USA nielegalie i wróciłam do Polski (wiza turystyczna została mi odebrana)  "rejected"  czy mogę z Polski aplikować na wize studencką F-1?

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Kiedy wrociles do PL po nielegalnym pobycie? Jesli przebywales 1.5 roku nielegalnie w USA to generalnie masz 10 letni ban na wjazd do USA. Ban dotyczy kazdego rodzaju wizy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawde? Wróciłam pół roku temu.  Ogolnie mialam propozycje zeby aplikowac na wize studencka, tylko nie zorbilam tego bo sie obawialam wlasnie, ze tylko strace pieniadze. Skonczylam filologie angielska w PL, w stanach zostalam nielegalnie dokladnie poltora roku, tak wyszlo.... hmmm

a jak kto byl nielegalnie a nagle z racy go wysyaja to co??? Nurtuje mnie ten temat ...:)

 

Pozdrawiam i dziękuję za odp :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, bbardotka said:

a jak kto byl nielegalnie a nagle z racy go wysyaja to co??? Nurtuje mnie ten temat ...:)

 

To go nie wyślą bo do USA nie wjedzie. "Praca" musi poszukać inną osobę aby wysłać, która nie ma zakazu wjazdu do USA.

Ze złych wiadomości to jeszcze to, że praktycznie dożywotnio zostałaś wykluczona z bezwizowego programu wjazdu do USA (tzw ESTA) i po 10 latach już zawsze będziesz się musiała starać o wizę. Co więcej będzie Tobie tę wizę dużo trudniej uzyskać i możesz się spodziewać odmowy nawet po 10-letniej karencji (szczególnie jeśli będziesz aplikowała o wizę biznesowo-turystyczną B1/B2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, bbardotka said:

ok, czyli praca i szkola odpadaja, a co w kwestii malzenstwa?jesli obywatel USA PRZYLECI do Polski i zakocha sie w nielegalnym imigrancie? Co wtedy ?

 

To jeśli zostanie w Polsce to będziecie żyli długo i szczęśliwie w Polsce.

Jesli obywatel wróci do USA i wystąpi o zieloną kartę dla Ciebie to w pierwszej instancji dostaniesz odmowę ale będzie TObie przysługiwało prawo aplikowania a waiver argumentując, że małżonka dotyka "extreme hardship" i że nie ma możliwości małżonek przenieść się do Polski. Proces będzie drogi i długi ale prawdopodobnie skończy się sukcesem. Eentualnie należy odczekać 10 lat. Wtedy już ci jej nie odmówią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...