Skocz do zawartości

WIZA F1 A NIELEGALNY POBYT


Rekomendowane odpowiedzi

On 7/28/2021 at 3:09 PM, mcpear said:

I-94:) Nie L-94 - "I jak Irena"

To jest dokument, który został wystawiony Tobie "elektronicznie" jak wjechałaś na granicy. Powinnaś go mieć wydrukowany. Pewnie musisałaś dostarczyć do uczelni. Pewnie musisałaś dostarczyć do banku jak otwierałaś konto. Niestety historycznie nie możesz sprawdzić jak on wyglądał (przynajmniej ja nie wiem jak - może ktoś na tym forum umie) jeśli go nie wydrukowałaś albo nie zachowałaś w wersji cyfrowej. To taki dokument na którym jest napisane kiedy wjechałaś do USA, na jakiej wizie i do kiedy wolno Tobie pozostać w USA. Jak przedłużałaś wizę turystyczną a potem zmieniałaś status na F1 to w decyzji zmiany statusu też możesz zobaczyć zapewnę datę do kiedy wolno ci zostać na terenie USA (nie jestem tego na 100% pewien ale tak mi się wydaje)

Sorry za odkopywanie ale wydaje mi sie ze mozna wydrukowac i-94, nie wiem jak jest teraz ale Ja na pewno drukowalam do aosu lub k1, wlasnie z tego linka co podales. System wygenerowuje tam ostatnie i-94 i mozna sobie bylo sciagnac i druknac bo teraz zdaje sie nie daja papierowej wersji tylko wszystko jest elektronicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
18 minutes ago, georg700 said:

W sensie tylko 450 dolarów łącznie czy jest to jakaś kwota w tysiącach? Oraz jaki trzeba mieć logiczny powód żeby przedłużyć wizę o aż kolejne 6 miesięcy?

$450. Urzekly Cie parki narodowe, a zdazyles zwiedzic tylko 212 z 423. Nie zalapales sie na lobster season w Maine, a masz tak wielka ochote na lobster roll... <shrug>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ jakiś koncert masz zaplnowany, albo chcesz zobaczyć na żywo mecze NFLu w styczniu, albo chorowałeś przez większość pierwszych 6ciu miesięcy itp.

Szanse na przedłużenie aż o 6 miesięcy są generalnie słabe, takie przedłużenia nie zdażają się za często. Wniosek o przedłużenie wiąże się z pewnym ryzykiem. O ile nie zdążą Tobie odpowiedzieć do czasu do kiedy wydane było oryginalne I94 to nadal pozostajesz w USA legalnie o ile odpowiedź będzie pozytywna. Jeśli odpowiedź będzie negatywna i przyjdzie po oficjalnej dacie wygaśnięcia I94 to z dnia na dzień pozostajesz bez statusu, musisz wracać natychmiast do kraju bo zaczynają ci bić dni nielegalne (liczone nie od daty uzyskania odpowiedzi ale od daty na oryginalnym I94), łatwo zapracować sobie na 3letniego lub 10letniego bana. Wiza ulega unieważnieniu (gdyż przekroczyłeś datę pobytu), praktycznie wykluczasz się z ESTA na długo o ile nie dożywotnio. Nowej wizy turystycznej też przez jakiś przewidywalny czas nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...