Skocz do zawartości

Sponsorowanie na Mechanika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam pytanie do forumowiczów, jestem w trakcie sponsoringu na mechanika truckow, 2 tygodnie temu kancelaria adwokacka z Chicago dała mi infmormacje że sponsoring został rozpoczęty. 

Wiem że pierwszy etap bardzo długo trwa. Mam pytanie czy sponsoring może zostać odrzucony np za odrzuconą wizę turystyczną? Czy cokolwiek innego. Byłem w Stanach i znalazłem firmę która umożliwiła mi ten sponsoring, wiem że to dużo kosztuje i chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość odrzucenia mojej sprawy przez urząd amerykański. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Jasne ze istnieje taka szansa. Z roznych powodow. 

Sama odmowa wizy B2 raczej nie bylaby powodem odmowy. Ale zalezy jaki byl powod odrzucenia. 

Byłem w usa na systemie ESTA 87 dni i 2 tygodnie po powrocie składałem wniosek o wizę turystyczną ponieważ firma chciała żebym był w stanach podczas sponsoringu ale w ambasadzie nie przedstawiłem wystarczających więzi z krajem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz byc w Stanach w czasie trwania sponsoringu. Czy firma oczekiwala ze bedziesz w tym czasie pracowal czy cos?? Ten proces moze trwac zdecydowanie dluzej niz 6 miesiecy. I co wtedy?

Odmowa wizy b2 z tej przyczyny nie bedzie przeszkoda w otrzymaniu wizy pracowniczej. Aczkolwiek dziwne ma ta firma wymagania... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Nie musisz byc w Stanach w czasie trwania sponsoringu. Czy firma oczekiwala ze bedziesz w tym czasie pracowal czy cos?? Ten proces moze trwac zdecydowanie dluzej niz 6 miesiecy. I co wtedy?

Odmowa wizy b2 z tej przyczyny nie bedzie przeszkoda w otrzymaniu wizy pracowniczej. Aczkolwiek dziwne ma ta firma wymagania... 

Z tego co wiem chcieli żebym wrócił na wizie turystycznej i tam na miejscu ją przepisać na wizę studencką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, GiorgioBG said:

Z tego co wiem chcieli żebym wrócił na wizie turystycznej i tam na miejscu ją przepisać na wizę studencką.

To powodzenia z taka firma ktora od reki zaczyna od nielegalnej pracy ktora moze CI wykluczyc z wjazdu do US na dlugi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, GiorgioBG said:

Z tego co wiem chcieli żebym wrócił na wizie turystycznej i tam na miejscu ją przepisać na wizę studencką.

??? Na wizie studenckiej nie mozna pracowac? Masz $20k na pokrycie kosztow takiej "nauki" czy firma by ci dala? Jedno z wymagan wizy studenckiej jest pokazanie ze masz srodki na nauke. Ta firma twoja od startu juz chce naginac prawa... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Roelka v.2 napisał:

??? Na wizie studenckiej nie mozna pracowac? Masz $20k na pokrycie kosztow takiej "nauki" czy firma by ci dala? Jedno z wymagan wizy studenckiej jest pokazanie ze masz srodki na nauke. Ta firma twoja od startu juz chce naginac prawa... 

Chcieli pokryć wszystkie koszta związane ze szkołą, bardziej mnie zastanawia teraz przy sponsoringu z Polski w którym etapie mógłbym dostać odmowę aż tak bogaty nie jestem żeby w drugim etapie po wysłaniu pieniędzy przeczytać e-mail z odmową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, GiorgioBG said:

Chcieli pokryć wszystkie koszta związane ze szkołą, bardziej mnie zastanawia teraz przy sponsoringu z Polski w którym etapie mógłbym dostać odmowę aż tak bogaty nie jestem żeby w drugim etapie po wysłaniu pieniędzy przeczytać e-mail z odmową. 

Jeżeli nie odrzucą z jakiegoś powodu i-140, który złożył pracodowaca i za który Ty nic nie płacisz, to ocenę czy otrzymasz wizę czy nie podejmuje dopiero urzędnik w ambasadzie podczas rozmowy.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Xarthisius napisał:

Jeżeli nie odrzucą z jakiegoś powodu i-140, który złożył pracodowaca i za który Ty nic nie płacisz, to ocenę czy otrzymasz wizę czy nie podejmuje dopiero urzędnik w ambasadzie podczas rozmowy.

Ok dziękuję za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...