Skocz do zawartości

Szanse na ESTA/wizę po odmowach i finalnym przyznaniu wizy.


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

W 2017 roku w grudniu aplikowałem o wizę turystyczną (mając wtedy 19 lat) i otrzymałem odmowę. Następna próba pół roku później (wakacje 2018) i kolejna odmowa. Rok później, na wakacjach 2019 podjąłem kolejną próbę i tym razem otrzymałem wizę, ale tylko "jednorazową". Skorzystałem i poleciałem do znajomego moich rodziców, który mieszka w Chicago. Pobyt trwał dziesięć dni - było to zgodne z deklarowanym czasem podczas składania wniosku, rozmowy z konsulem oraz urzędnikiem na lotnisku. W tym roku na wakacjach ponownie chciałbym się do niego wybrać. Wyjazd miałby się odbyć zaraz po obronie pracy licencjackiej oraz przed rozpoczęciem studiów drugiego stopnia, chciałbym tam być dwa lub trzy tygodnie. 

Wiem, że nikt tutaj nie ma szklanej kuli ani nie jest wróżką, ale jednak na pewno Państwo macie większe doświadczenie i spotykaliście się z różnymi przypadkami. Czy mimo moich poprzednich dwóch odmów mam szansę na bezproblemowy wjazd? Zamierzam wystąpić o autoryzację ESTA i podejrzewam, że jej nie dostanę niestety. Jeśli tak będzie, wtedy muszę aplikować o wizę i spotkanie w konsulacie/ambasadzie. Czy tutaj też moje szanse będą małe, czy może mój dziesięciodniowy pobyt trzy lata temu będzie działał na moją korzyść? 

Piszę ten post ponieważ bardzo się stresuję i chciałbym poznać opinię kogoś bardziej doświadczonego.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój dzisięciodniowy pobyt działa na Twoją korzyść. Dostałeś pierwszą wizę jakby "na próbę". Próbę zdałeś pozytywnie. 4 lata nie byłeś w USA, więc można mieć wrażenie "że ciągu do nielegalnej emigracji" nie wykazujesz - to też działa na Twoją korzyść. Też starałbym się o ESTA na Twoim miejscu.

Obojętnie co się stanie to fajnie byłoby jakbyś się podzielił jak "sprawa się zakończyła" - dla wielu "czytaczy" forum takie doświadczenie będzie bardzo ciekawe

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Quote

4 lata nie byłeś w USA, więc można mieć wrażenie "że ciągu do nielegalnej emigracji" nie wykazujesz

Tutaj pandemia COVID trochę namieszała. Ja ostatnio starałem się po raz drugi o wizę "B1 in lieu H" - pierwszą taką dostałem w 2018, ważną rok. W lutym 2023 w Warszawie konsul stwierdził, że nie mogę dostać tej wizy ponownie, bo jej nadużywam występując o nią "ciągle", jedynie z krótką przerwą na pandemię :) Kazał mi wystąpić o wizę pracowniczą (L-1, H-1B).

Edytowane przez Mamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...