Jump to content

Szanse na ESTA/wizę po odmowach i finalnym przyznaniu wizy.


Recommended Posts

Dzień dobry,

W 2017 roku w grudniu aplikowałem o wizę turystyczną (mając wtedy 19 lat) i otrzymałem odmowę. Następna próba pół roku później (wakacje 2018) i kolejna odmowa. Rok później, na wakacjach 2019 podjąłem kolejną próbę i tym razem otrzymałem wizę, ale tylko "jednorazową". Skorzystałem i poleciałem do znajomego moich rodziców, który mieszka w Chicago. Pobyt trwał dziesięć dni - było to zgodne z deklarowanym czasem podczas składania wniosku, rozmowy z konsulem oraz urzędnikiem na lotnisku. W tym roku na wakacjach ponownie chciałbym się do niego wybrać. Wyjazd miałby się odbyć zaraz po obronie pracy licencjackiej oraz przed rozpoczęciem studiów drugiego stopnia, chciałbym tam być dwa lub trzy tygodnie. 

Wiem, że nikt tutaj nie ma szklanej kuli ani nie jest wróżką, ale jednak na pewno Państwo macie większe doświadczenie i spotykaliście się z różnymi przypadkami. Czy mimo moich poprzednich dwóch odmów mam szansę na bezproblemowy wjazd? Zamierzam wystąpić o autoryzację ESTA i podejrzewam, że jej nie dostanę niestety. Jeśli tak będzie, wtedy muszę aplikować o wizę i spotkanie w konsulacie/ambasadzie. Czy tutaj też moje szanse będą małe, czy może mój dziesięciodniowy pobyt trzy lata temu będzie działał na moją korzyść? 

Piszę ten post ponieważ bardzo się stresuję i chciałbym poznać opinię kogoś bardziej doświadczonego.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Twój dzisięciodniowy pobyt działa na Twoją korzyść. Dostałeś pierwszą wizę jakby "na próbę". Próbę zdałeś pozytywnie. 4 lata nie byłeś w USA, więc można mieć wrażenie "że ciągu do nielegalnej emigracji" nie wykazujesz - to też działa na Twoją korzyść. Też starałbym się o ESTA na Twoim miejscu.

Obojętnie co się stanie to fajnie byłoby jakbyś się podzielił jak "sprawa się zakończyła" - dla wielu "czytaczy" forum takie doświadczenie będzie bardzo ciekawe

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...