Jump to content

Milosz245

Użytkownik
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7

Recent Profile Visitors

278 profile views
 1. To jak jest naprawdę? USA to kraj niskich podatków.
 2. Wiem więcej niż myślisz. Jestem za zrównoważonym dobrobytem a nie powrotem do XIX wieku. Ja tez myślę, że policja jest brutalna bo są niskie wydatki na policję. Policja musi używać ostro to co ma niż się cackać jak w polsce.
 3. Tak, tylko ,że nic po tych protestach się nie działo. Nie zmienił się rząd itd. w USA powinny się odbyć przedterminowe wybory.
 4. Dziwie się, że amerykanie nie protestują. To pewnie wynika z konserwatywnego wychowania. Zresztą tez podoba sytuacja była na początku pierwszego odcinka S.W.A.T sezon 1. Gość strzelał na ulicy nie widząc podejrzanego a zastrzelił czarnoskórego nastolatka.Zmienili tylko dowódcę oddziału na czarnego zamiast wyroku zabójstwa. W USA czarni popełniają przestępstwa bo ciężko jest im zarobić pieniadze legalnie. Wynika to z wysokiego rozrastwienia dochodowego i biedy usa. Niestety bogactwo imperiów jak chiny wymaga brutalności. Chiny to taka XIX wieczna Ameryka.
 5. Inny przykład. W polsce jak ktoś grozi komuś nożem to w polsce będą go nawoływali ,zeby rzucił broń. Ewentualnie postrzelą tak, żeby nie zabić w rękę. W USA strzelają od razu w serce, nie ma ostrzeżen.
 6. Tu chodzi o prawo, które broni policjantów. W USA jest ogromne rozrastwienie dochodowe. Za czasów socjalizmu od Rosvelta było lepiej. Potem kolejni kapitaliści obniżając podatki sprawili, że społeczeńśtwo stało się rozrastwione i zmniejszając prawa pracowników. Jeszcze głupia wojna handlowa. Nie mówiąc już o tym ,że amerykańska gospodarka rozwija się wolniej od 1990 roku niz wcześniej. To spowodwało zwiększenie segregacji rasowej, która była w usa od zawsze. Jeszcze ten rosnacy majatek besosa w czasie kryzsu,
 7. Też trzeba zwrócić uwage na to, że przestępcy w usa są bardzo mocno brutalni i zdesperowani.
 8. Własnie pisałem o systemie w usa ,ze jest zły.
 9. To było w 2018 roku, więc nie chce robić odkopu. W polsce np: jak jest wymiana narkotyków to polska policja stara się nie robić krwawej jadki. W USA to strzelają bez szans na poddanie się. Atakują kilku podejrzanych np: we trójkę
 10. Dlaczego policja w usa jest tak brutalna? Trochę przypomina mi się chile. https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1958532,1,rozruchy-w-minneapolis-to-w-usa-wciaz-ta-sama-historia.read W polsce to by policjant poszedł siedzieć na 15 lat. Zwłaszcza jak podejrzany nie miał broni.
 11. Przykład amerykańskiego dobrobytu: ( Nawet polska mafia nie jest tak groźna)
 12. W Warszawie to wynajecie mieszkania to koszt 2000 zł a pensja minimalna to tylko 1630 zl netto.
 13. W polsce tez jest wiele możliwości. Tak samo w chinach, krajach azjatyckich czy w europie. Nie wiem co to za sen jak dopiero dziecko będzie miało ten dobrobyt. Amerykanie wierza w coś co nie istnieje. W USA tak samo ciezko jest być kierownikiem jak w polsce. Americam dream to jest propaganda amerykańskiej kultury.
 14. mcpear, ale po to się jedzie do usa, żeby móc pojechać na wakacje na hawaje, mieć telewizor 4k itd.
×
×
 • Create New...