Jump to content

janpalony

Użytkownik
 • Content Count

  66
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

-1

Recent Profile Visitors

1,686 profile views
 1. Polska nie wchodzi w gre,inny kraj UE owszem,ale tylko w przypadku jeśli miałbym problemy z pobytem tutaj. Za wszelką cenę chcemy być razem i zdecydowaliśmy że zamieszkamy w usa, wostatczesci w UK
 2. Grape-zaraz zaraz...jakie rozstanie po ślubie na wizie K1?! Nie rozumiem. Sly6 - czyli po ślubie dajmy na to w PL z obywatelka USA nadal mogę jednakowo składać papiery o GC? Tak samo to wyglada? I prosiłbym Cie o choćby lekkie rozwinięcie Twojego pierwszego akapitu. Generalnie moja kobieta na stałe mieszka w usa, poza wakacjami nigdzie nie wyjeżdża na dłużej, więc chyba mnie to nie dotyczy, ale jednak zainteresowales mnie.
 3. Wpadł mi do głowy pomysł starania się o wizę narzeczenska. Ile to trwa i czy w ogóle jest sens rozważania nad tym w moim przypadku,znajac wcześniejsze informacje.
 4. Właśnie o to mi chodzilo,juz wiem jak to wygląda według prawa, dzieki. W takim razie po prostu nie powinienem powiedzieć całej prawdy, a jedynie, że przylatuje w odwiedziny. @sly6 wiem jak wygląd procedura w przypadku kiedy moja kobieta wyjechalaby ze mną. W wielkim uogolnieniu trwa dłużej i partnerka musi załatwić papiery potwierdzające, że nie jest w innym związku slubnym. Cóż, wygląda na to, że że styczniu pewnie przylece w odwiedziny,mam nadzieję że wpuszcza mnie bez problemu. Znam historie ludzi którzy siedzieli tu pół roku,wracali na miesiąc do polski i znów bez problemu przyjeżdżali tutaj,nie powinienem się stresowac,a jednak.
 5. Muszę wyjechać, nie chce zostać nielegalnie nawet jednego dnia,poza tym chcę zarobić pieniądze w Europie na ślub, oraz na okres oczekiwania na pozwolenie o pracę. Przecież nie będę oszukiwal rządu amerykańskiego podejmując nielegalnej pracy na czarno!!
 6. Witam. Przylecialem do usa na wakacje pod koniec zeszłego roku. Miałem zamiar być tutaj dwa miesiące jednak poznałem kobietę marzeń i postanowiłem zostać możliwie najdłużej, jednocześnie nie przekraczając terminu wyznaczonego mi przez urzędnika. Wkrótce wylatuje. Z moją wybranka chcemy się pobrać w styczniu przyszłego roku na terytorium usa. Tutaj pytanie: czy mogę mieć problemy z wjazdem w styczniu w związku z tym, że siedziałem tutaj prawie pół roku i znów chce przekroczyć granice? Czy jeśli urzędnik zapyta o cel to powinienem powiedzieć o ślubie, czy jednak lepiej przemilczec temat ponieważ mogą źle na to popatrzeć? Może odczekać dłużej niż do stycznia? Jakieś sugestie? Rady? Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam! Jan
 7. Witam,w połowie marca planuje przejazd z NYC do San Francisco. Chciałbym zwiedzić stany pomiędzy oboma miastami oraz spędzić kilka dni w California,podjechac zobaczyć Wielki Kanion. Szczegolowa trasa i data do uzgodnienia. Rozglądam się za chetnymi osobami aby wraz z nimi rozplanowac wszystkie szczegoly. Zainteresowanych proszę o kontakt. Pozdrawiam
 8. Witam, Jestem chwilowo w USA i chciałbym wysłać do UK trzy butelki whisky. Jak zrobić to możliwie najtaniej? Jak wygląda sprawa z clem, VATem itp. ? Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam, Jan
 9. Jeśli faktycznie przyświeca Wam zasada pomocy użytkownikom z perspektywy ambasady to zwracam honor. Jeśli nie to zdania nie zmienię.
 10. Oczywiście, kombinatorstwo Polaków nie ulega wątpliwością. Jeśli ktoś zadaje pytanie to oczekuje odpowiedzi na nie, jeśli zamierza jednak złamać prawo to musi liczyć się z konsekwencjami. Chyba, że jest osobą bez honoru i bez charakteru. Chodzi mi o to, że zamiast na forum zajmować się śledztwem, czy ktoś kombinuje czy nie, to warto byłoby jedynie udzielać informacji użytkownikom, zamiast dociekać ich intencji.
 11. Na forum oczywiście z góry zakładają, że będziesz łamał prawo (co za bandzior!). Formuła forum powinna być taka, że odpowiada się na zadane, hipotetyczne pytania, a nie doszukuje złych intencji. Niesamowity kompleks prawilnych Polaków.
 12. Nikt się nie podzieli jakimś sprawdzonym biurem turystycznym ?
 13. Moje uszanowanie, w październiku będę w New Jersey. Chciałbym polecieć z Newark/NYC na Dominikanę na tygodniowe wakacje. Polecacie jakieś strony, agencje, biura turystyczne ? Będę wdzięczny za linki i jakieś porady czego/kogo unikać. Proszę również osoby, które były na Dominikanie o podzielenie się uwagami, wskazówkami. Pozdrawiam ! p.s. w dziale off topic jest taki sam temat, prosiłbym o jego usunięcie
 14. Moje uszanowanie, w październiku będę w New Jersey. Chciałbym polecieć z Newark/NYC na Dominikanę na tygodniowe wakacje. Polecacie jakieś strony, agencje, biura turystyczne ? Będę wdzięczny za linki i jakieś porady czego/kogo unikać. Proszę również osoby, które były na Dominikanie o podzielenie się uwagami, wskazówkami. Pozdrawiam !
×
×
 • Create New...