Jump to content

Felicja

Użytkownik
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  NY, Long Island

Recent Profile Visitors

1,394 profile views
 1. Andyopole Dziekuje. A co z dystryktem szkolnym. W poprzednim miejscu w ktorym wynajmowalismy dom taxes dyly dosc wysokie w porownaniu do niskiego poziomu nauki dystryktu szkolnego. W zeszlym roku kupilismy dom w dobrym dystrykcie ( to byl nasz cel dla dzieci) a taxes sa nizsze. Uslyszalam wczoraj w pracy ze w poprzednim dystrykcie taxes za domy sa takie duze poniewaz jest duzo dzieci. I tutaj jest moje pytanie: co jest prawda? Czy poziom High School oznacza ze domy w tym dystrykcie beda mialy wysokie taxes czy ilosc dzieci. Dodam tylko ze obecny school district jest dwa razy wiekszy od poprzedniego i poziom nauki jest bardzo wysoki.
 2. Witam, czy moze mi ktos pomoc i wyjasnic od czego zalez wysokosc taxes za dom w stanie NY. Pozdrawiam Joanna
 3. Dziękuje za odpowiedz Dziękuje za odpowiedz. Apostille jest już w Polsce
 4. ​Witam, Mam pytanie odnośnie pełnomocnictwo szczegółowego do sprzedaży mieszkania w Polsce. Przebywam na terenie USA i w najbliższym czasie nie wybieram się do Polski a muszę sprzedać mieszkanie. Czy napisane tutaj pełnomocnictwo przeze mnie w języku polskim i podpisane przez notariusza amerykańskiego oraz posiadające klauzule apostille będzie wazna na terenie Polski, czy taki dokument wystarczy? Według prawa polskiego pełnomocnictwo do sprzedaży mieszkania powinno być sporządzone w formie aktu notarialnego i tutaj powstaje pytanie o ważności takiego napisanego odręcznie pełnomocnictwa. Pozdrawiam ​Joanna
 5. Witam, mama pytanie odnośnie pełnomocnictwa do sptrzedazy mieszkania w Polsce. Wiem, że potrzebuje apostille ale moje pytanie odnosi sie do wazności takiego pełnomocnictwa w Polsce. Według przepisów prawnych w Polsce pełnomocnictwo do sprzedezy nieruchomości powinno byc sporzadzone w formie aktu notarialnego. Ja jestem tutaj i nie wybieram sie do Polski a musze sprzedać mieszkanie. Czy, jeżeli napiszę pełnomocnictwo szczegółowe w języku polskie, które nie bedzie sporządzone w formie aktu notarialnego a będzie podpisane przez notariusza i opatrzone klauzulą apostille to będzie ono ważne w Polsce? Felicja
 6. Na stronie www.dmv.ny.gov masz przykładowe testy. Zdawałam 3 mce temu I pytania w wiekszosci sie pokrywaja. Warto też przeczytać książke z przepisami która możesz dostać w DMV.
 7. Gratuluje!!!! My lecimy dopiero po 14 września i tez nie mogę się doczekać pierwszego wrażenia,a takie pozytywne nastawienie do życia jakie Ty masz tylko dodaje mi skrzydeł. Wprawdzie lecimy do Phila ale mam nadzieje tez znaleźć szybko prace i iść do szkoły żeby szkolić język i się przekwalifikować. Powodzenia!!!
 8. Dziękuję za odpowiedź, trochę się uspokoiłam. 165 $ od osoby - opłaty imigracyjnej USCIS mamy uiścić przed wyjazdem do USA. Przelew musi być zrobiony z amerykańskiego banku. Taką informacje otrzymaliśmy w ambasadzie i jest ona również umieszczona na dokumentach które otrzymaliśmy w ambasadzie.
 9. Dzięki za podpowiedź, oczywiście skoro trzeba się interesować SSN to również GC ale dzięki za cenną uwagę A skoro jesteśmy przy terminie GC, to pytanie: jeżeli przed męża wylotem z USA nie otrzyma GC a w Polsce planuje być ok 3 tyg. jaki jest termin stawienia się w urzędzie po odbiór GC?
 10. Dziękuję za odpowiedź. Faktycznie jest wbita taka adnotacja w paszporcie i oczywiście mąż wygrał loterie
 11. Witam wszystkich. Śledzę od dłuższego czasu forum ale nie znalazłam żadnej informacji w temacie, który mnie interesuje - albo źle szukałam:-). Otóż wraz z mężem i dziećmi wygraliśmy loterie DV 2013, wczoraj w TNT odebraliśmy paszporty. Mąż chce lecieć wcześniej wszystko przygotować na nasz przyjazd i po ok miesiącu z kawałkiem wrócić do Polski i po ok 2 tygodniach już z nami razem z powrotem lecieć do USA. Przeczytałam na forum że SSN przychodzi po ok 2 tygodniach a jeżeli nie to trzeba się do nich zgłosić ale GC przychodzi po ok. 30 dniach. W związku z tym moje pytanie: czy jeżeli podczas tego pierwszego pobytu męża GC nie przyjdzie do jego wyjazdu będzie miał potem problemy na lotnisku po powrocie już z nami do USA? Czy wjedzie tak jak my bez problemu? Trochę się rozpisałam mam tylko nadzieje że zrozumiale. z góry dziękuje za wszelkie informacje.
×
×
 • Create New...