Jump to content

Dracid

Użytkownik
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław

Recent Profile Visitors

1,631 profile views
 1. Byliśmy z żoną w San Diego i poszliśmy do Tijuany. Wypożyczone auto zostawiliśmy na parkingu przed granicą. Piechotą na przejście. W Tijuanie cisza i spokój, nawet pod mur graniczny podeszliśmy. Na ulicach osły pomalowane na zebry i panowie w sombrerach. Nawet na ulicy z "panienkami" żadnych strzelanin i porwań dla okupu. Zjedliśmy obiad, połaziliśmy chwilę i po 5 godzinach wróciliśmy do USA (bez nowej pieczątki - takie krótkie wypady nie powodują, że musisz znowu przechodzić super wielkie rozmowy na granicy). W auto i do domu. Nerki dalej mam dwie i żona też ma się dobrze aż do dziś.
 2. No i brawo. Jak widać, nie każdy zadający czase dziwne lub skomplikowane pytanie leci po to, by zostać nielegalnie w Stanach i Ci, od których aż biła chęć, żeby Cię cofnęli, bo wyszłoby na ich ("coś im się wydawało, że bardzo chcesz urodzić w USA") mają niezły kontrprzykład.
 3. Kurczę, dopiero teraz zobaczyłem Twojego posta. Jest Pan mistrzem i po raz kolejny udowodnił Pan jak uważnie czyta (nie jestem żadnym Dartem, heh). A co było głupiego w moim poście, mógłby Pan wyjaśnić? Po to jest forum, żeby czytać, nie sądzisz? I ponawiam prośbę o bycie chamskim we własnym gronie znajomych, może oni są mniej wyczuleni na Pańskie wątpliwej jakości poczucie kultury.
 4. Lx13, nie za ostro? Pohamuj się czasem. I przeczytaj uważnie, na kiedy jest bilet powrotny i o co ktoś pyta. Nie uważam, że pieprzę farmazony, za to chamstwo z Twoich słów bije na kilometr.
 5. W sensie: jak ma bilet na za 8 tygodni i zmieni na za 6, to już więcej nie wleci?
 6. A czemu tak uważasz? Z ciekawości pytam.
 7. Moja żona dostała wizę bez problemu na podróż poślubną. Ja już swoją miałem kilka lat (pierwszy raz pojechałem dopiero z żoną w zeszłym roku).
 8. Dodam tyle, że najbardziej ze swojego wyjazdu żałuję, że spędziliśmy parę godzin w Zion National Park i pod sam wieczór przyjechaliśmy dopiero do Arches. Jak dla mnie Arches rządzi i tam bym się zatrzymał na dłużej.
 9. Zenek akurat może mieć rację. Mam neta, przy którym jeszcze niedawno IP pokazywało mi, że loguję się z Olkusza. Szkoda, że mieszkam we Wrocławiu. Edit: teraz pokazuje mi Kraków, a ja niezmiennie we Wrocławiu. A tak poza tym to uczepiliście się Zenka i idziecie łeb w łeb jeśli chodzi o czepianie się pierdół, słówek i wyzywanie się nawzajem. Trzeba było nie odpisywać i tyle. Teraz przebrnięcie przez jakikolwiek wątek, w którym bierze udział Pelasia, KaeR i Zenek77, jest mordęgą. Dobrze, że robiłem to na bieżąco, bo inaczej przy drugiej stronie bym odpuścił patrzenie na jad sączący się z Waszych postów. Waszych, nie tylko Jego.
 10. Piszesz, tomfrompl, że zamierzasz korzystać z usług biura POŚREDNICZĄCEGO. I to jest słowo klucz. Bo to nie jest biuro, które organizuje Ci wycieczkę. To jest biuro, które za - dla mnie - zbyt grubą kasę wypełni wniosek, który naprawdę nie jest trudny, zapłaci i umówi Cię na rozmowę. Może gdyby była to zorganizowana wycieczka, to jest to argument dla konsula, ale w przypadku POŚREDNIKA i tak musisz iść tam sam i rozmawiać z przedstawicielami konsulatu. Jakie rady oni mogą Ci dać? "Nie denerwuj się, Pan, na rozmowie", "Odpowiadaj krótko i treściwie", itp. Wszystkie te porady wyczytasz na stronie, a większość jest oczywista jak 2 razy 2. Jak dla mnie szkoda kasy. Przygotuj sobie plan podróży zawczasu. Tak w miarę szczegółowo, żeby było widać, że wiesz, o co chodzi. Jak zmienisz, to mogą Cię spytać, ale nie muszą na granicy, co się stało, ale to się zdarza i nikt głowy nie urwie,
 11. A widzisz, a ja bym kupił. Już nawet kupiłem bilety z Kijowa, tylko że w innym zupełnie kierunku. Na luty. Też ze względu na cenę.
 12. Ukraińskie linie? Leciałem i po Ukrainie, i do Warszawy z przesiadkami. Złego słowa nie powiem. Zaś nasz LOT np. mnie zaskoczył podczas ostatniego powrotu z Warszawy, bo, niestety, nie mógł przyjąć wszystkich pasażerów na pokład. W Rosji i krajach byłego ZSSR na chyba z 15 przelotów nigdy mi się to nie zdarzyło. Na Twoim miejscu leciałbym przez Kijów. Jest strefa tranzytowa, więc nie musisz opuszczać lotniska. A jak chcesz, to możesz, bo wizy nie potrzebujesz.
 13. Zrobiłem wizę w 2014 r., w styczniu, bo na wakacje planowałem wyjazd. Zmieniłem kierunek i poleciałem do Azji. Do Stanów trafiłem w tym roku, we wrześniu. Wjechałem bez problemów.
 14. Wczoraj na lotnisku we Wrocławiu byliśmy z żoną świadkami sytuacji, w której Pan przyjmujący bagaż nie chciał wydać karty pokładowej pani, która miała wizę w paszporcie z panieńskim nazwiskiem, a leciała już na nowym paszporcie. Nie widzieliśmy ich później w samolocie ani do Kopenhagi, ani do Newark, a mieli lecieć tym samym lotem do EWR właśnie.
×
×
 • Create New...