Jump to content

AleksandraMg

Użytkownik
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Warszawa

Recent Profile Visitors

634 profile views
 1. A ja polecam również odwiedzić La Jolla jeżeli będziecie mieli chwilę czasu. Jest przeurocze!
 2. Michał robiłam ostatnio tę samą trasę, którą Wy macie w planach. Polecam sciągnąć google maps i korzystać z nich offline zaznaczając opcję" unikaj płatnych dróg" i nie powinniście mieć problemów z płatnymi drogami, których w CA nie jest aż tak dużo. Uważajcie na skrajne lewe pasy oznaczone jako FastTrack - te są płatne ale też zawsze są oznaczone. Ja również miałam samochód wypożyczony przez Rentalcars, tylko z Dollara i nas pytali przy wypożyczeniu czy chcemy takie urządzenie czy sami będziemy płacili. W SF tak jak napisał mcpear Golden Gate jest płatny ale tylko przy wjeździe do SF, jak wyjeżdzasz to jest bezpłatny. Opłaty za przejazd możesz dokonać online przez stronę, my to zrobiliśmy następnego dnia po przejechaniu. Co do wkładu własnego to nam zablokowali na karcie 300$ przy wypożyczeniu i odblokowali je po 2 dniach od wypożyczenia a auto mieliśmy na miesiąc Doczytaj na stronie Alamo dokładnie w warunkach.
 3. Hej Zgodnie z tym co napisane jest na tej kartce, którą otrzymałam po rozmowie z konsulem w ambasadzie należy: Wejść na stronę www.uscis.gov/uscis-elis i wybrać "Log In” Wybrać “USCIS Immigrant Fee” z tabeli. Wprowadzić swój Numer Karty Stałego Pobytu oraz numer sprawy. Zapłacić 220 USD online. Jeśli mają Państwo członków rodziny, z którymi będą mieszkać w USA, mogą Państwo dokonać opłaty również za nich podczas płacenia za siebie. Muszą Państwo znać ich Numer Karty Stałego Rezydenta (A-number) oraz numer sprawy. I tak właśnie ja to zrobiłam Na maila dostaniesz potwierdzenie,że dokonałeś płatności i receipt number.
 4. Hej, jutro wylatuję do LA po raz pierwszy .Opłata za zieloną kartę zrobiona, koperta którą dostałam w ambasadzie spakowana, paszport jest. Czy o czymś jeszcze mam pamiętać?:)
 5. Teraz już wiem Będę się pilnowała Dla bezpieczeństwa swojego i innych właśnie przeglądam podręcznik dla kierowców w CA https://www.dmv.ca.gov/web/eng_pdf/dl600.pdf
 6. A czy rzeczywiście jest tak,że jeżeli mijasz autobus szkolny stojący na przystanku, który ma włączone czerwone migające światła, to jeżeli jedziesz drogą jednojezdniową, dwukierunkową o dwóch pasach ruchu to zatrzymać się muszą zarówno ci kierowcy jadący za autobusem jak i ci nadjeżdżający z naprzeciwka? To ,że zatrzymują się ci za autobusem to oczywiste - ale,że ci jadący z naprzeciwka to się zdziwiłam Kierowcy rzeczywiście tego przestrzegają ?
 7. Dziękuję za odpowiedzi Ktoś mi ostatnio powiedział,że w USA nie ma fotoradarów i policjantów z suszarkami, więc dobrze wiedzieć ,że to były bzdury Jak już pisałam wcześniej wynajmuję na 3 tygodnie samochód i jadę trochę pozwiedzać. Mam rezerwacje w Dollar Rental Cars i takie ubezpieczenia w cenie wynajmu jak poniżej. Czy Waszym zdaniem powinnam jeszcze coś dokupić? Wszelkie uwagi mile widziane Ubezpieczenie AC (z ang CDW) Ubezpieczenie OC (ang. TPL) Ochrona przed kradzieżą z wkładem własnym (ang. TP) Dodatkowe ubezpieczenia SLI od odpowiedzialności Ubezpieczenie UMP w razie kolizji z nieubezpieczonym kierowcą Opłata Biura Bezpieczeństwa Narodowego Podatki Lokalne Opłata za lokalizację premium Nielimitowane kilometry W cenę wynajmu wliczonych jest do 3 dodatkowych kierowców w wieku 25 lub powyżej.
 8. A tak z ciekawości zapytam - czy w USA też są fotoradary albo policjanci z suszarkami?
 9. ups!...mcpear a nie mcpean - przepraszam Na forach zagranicznych czytam różne historie odnośnie mojej sytuacji. Jedni piszą ,że podczas kontroli policjant coś tam sobie tylko odnotował , poinformował,że zgodnie z prawem powinni wyrobić nowe prawo jazdy w ciągu 10 dni i puścił bez mandatu. Inni pisali,że otrzymali mandat i że jazda bez kalifornijskiego prawa jazdy powyżej tych 10 dni jako rezydent to już wykroczenie, które zostaje potem w papierach. Były też przypadki,że ludzie mówili podczas kontroli,że są w CA tylko turystycznie a zamierzają osiedlić się w Arizonie,Nevadzie,Utah gdzie te 10 dni nie obowiązuje i też obywało się bez mandatu. Czyli na dwoje babka wróżyła. A łamać prawa tak na dzień dobry bym raczej nie chciała
 10. Raczej nie zamierzam szaleć, więc nie spodziewam się częstych kontroli na drodze Jednak na miejscu wypożyczam samochód na 3 tygodnie z wypożyczalni, dokupuję pełne ubezpieczenie na wszelki wypadek i o ile zakładam,że nawet jakby mnie zatrzymali za kierownicą po upływie tych 10 dni, to jakoś bym się wytłumaczyła,że czekam dopiero na GC,SSN i że nie mogłam aplikować o kalifornijskie prawo jazdy, to tak jak napisał mcpean - w przypadku gdyby coś się stało na drodze z udziałem innego kierowcy to moje ubezpieczenie z wypożyczalni nie obowiązuje, ponieważ teoretycznie i praktycznie nie powinnam siadać za kierownicę. Oczywiście takie rzeczy to tylko w Kalifornii, ponieważ w Nevadzie, Utah i Arizonie przez które zamierzam przejechać są już bardziej wyrozumiali dla nowych rezydentów i nie ma takich obostrzeń
 11. 3.10.2017 Warszawa - Los Angeles leci ktoś?
 12. Hej, mam pytanie odnośnie prawa jazdy w CA. Przylatuję po raz pierwszy do Los Angeles na wizie imigracyjnej. Na stronie www.dmv.ca.gov znalazłam dzisiaj takie info: New California Residents: When you become a California resident and you want to drive in California, you must apply for a California DL within 10 days. Posiadam polskie prawo jazdy i jeśli dobrze rozumiem to co jest napisane powyżej, to mam prawo się nim posługiwać tylko przez pierwsze 10 dni pobytu, a po upływie tych 10 dni nie mogę na jego podstawie prowadzić samochodu w CA aż do uzyskania amerykańskiego prawa jazdy? Nim dojdzie GC I SSN i będę mogła starać się o amerykańskie prawo jazdy pewnie minie trochę czasu. Poza tym zaraz po przylocie mam zamiar wypożyczyć samochód i pozwiedzać trochę okolice.Głównie mam zamiar poruszać się po stanach Kalifornia, Arizona, Nevada i Utah.Przeznaczyłam sobie na to +/- 3 tygodnie i te 10 dni mnie zmartwiło.
×
×
 • Create New...