Jump to content

hakunaMATA

Użytkownik
 • Posts

  91
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Angband

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

hakunaMATA's Achievements

16

Reputation

 1. Musisz udzielić jednemu z rodziców bądź osobie trzeciej pełnomocnictwa do odbioru korespondencji. Pełnomocnictwo takie można wyrobić na poczcie. Potrzebne będą dane osoby, która będzie odbierać korespondencję i kosztuje to kilkadziesiąt złotych. Pełnomocnictwo nie jest fizycznie wydawane, pracownicy poczty będą mieć odpowiedni zapis w systemie.
 2. Dowodem pobytu w Chorwacji będą pieczątki w paszporcie przy przekraczaniu chorwackiej granicy, więc Twój plan raczej nie wypali :)
 3. W przypadku mojej mamy również była odpowiedź odmowa. Czas oczekiwania na odpowiedź wynosił równiutkie dwa tygodnie. Wniosek był jednak rozpatrywany w konsulacie w Krakowie, nie wiem, czy to miało jakikolwiek wpływ na czas rozpoznania wniosku.
 4. Za kilka tygodni czeka mnie przesiadka na JFK. Dobrze wiedzieć, że kontrola wygląda tak samo jak na lotnisku w LA, gdzie miałem przesiadkę w zeszłym roku
 5. Niestety potwierdzam wszystko, co napisali przedmówcy. W tym roku kupiłem bilet do CA za około tysiąc złotych więcej, niż w zeszłym roku, w podobnych datach podróży.
 6. Wpisuj polskie znaki tylko tam, gdzie Ciebie o to proszą (tj. in native alphabet).
 7. Moja mama leciała LOT-em i przy odprawie bagażowej zważyli jej podręczną torbę, która, jak się okazało, ważyła trochę więcej niż te 8 kg. Powiedzieli jej tylko, żeby nic więcej nie dokładała do tego bagażu. Nie robili żadnych problemów, więc to zależy od pracownika czy przyczepią się tej wagi, czy też nie. Co do bagażu podręcznego, to ja poza walizką miałem jeszcze zwykły sportowy plecak i wszystko było ok.
 8. Tak, w porządku. Zresztą, jak masz wydrukowanie karty pokładowe to nikt nie będzie patrzeć nawet na ten bilet. Ale wiadomo, że lepiej go i tak mieć przy sobie.
 9. Granicę lajtowo przekroczycie, nie ma co się stresować. Widziałem na tym lotnisku ludzi, którzy po angielsku ani be ani me, a i tak granicę przekraczali. Poza tym, życzę udanego wyjazdu i czekam na jakąś relację po powrocie
 10. Kol. Czołg gdzieś tutaj podawał przepis na paprykarz. Taka autoreklama trochę
 11. Wpłaty w bankach są księgowane zwykle o określonych godzinach kilka razy dzienne (np. o 11.00, 15.00, 17.00 itd.). Jeśli zrobiłeś przelew dzisiaj w godzinach wieczornych, to wpłata zostanie zaksięgowana najprawdopodobniej jutro około południa. Zresztą godziny księgowania wpłat można sprawdzić w internecie, na tak zwanym elixirze. Inna sprawa, że z tego co kojarzę, to wpłaty za wniosek wizowy wpłaca się na londyński numer rachunku bankowy konsulatu, więc godziny księgowania mogą się różnić od tych polskich.
×
×
 • Create New...