Skocz do zawartości

hakunaMATA

Użytkownik
 • Zawartość

  53
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

12

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Angband
 1. Perfumy w walizce

  Jesteście pewni, że to sprawka ciśnienia? Mój bagaż rejestrowany był przedmiotem kontroli służb granicznych USA przed lotem powrotnym do Polski. Moje rzeczy były porozrzucane po całym bagażu chaotycznie, a wszelkie pudełka (w tym z perfumami) pootwierane. Nawet zakrętek nie zakręcili z powrotem. Na szczęście, niczego nie brakowało z przewożonych rzeczy.
 2. Kol. Czołg gdzieś tutaj podawał przepis na paprykarz. Taka autoreklama trochę
 3. Co dziwi Polaków w USA?

  "Nasz klient - nasz pan" - to amerykańscy ekspedienci i sprzedawcy mają chyba jako motto swojego zawodu Ale żeby nie było tak kolorowo, nie we wszystkich sklepach ekspedienci byli tak uprzejmi i pomocni.
 4. Mnie zastanawia jedna rzecz - użytkowniczka mychn napisała, że w chwili obecnej w Stanach mieszkają jej wujkowie i dziadkowie. W innym wątku dotyczącym ubiegania się o wizę turystyczną kilkukrotnie podkreślano, żeby przez konsulem nie powoływać się na żadne zaproszenia od wujków, cioć itp., bo dla konsula taka rodzina to żadna rodzina. To jaki jest w końcu jest z tymi wujkami w Ameryce? Z jednej strony ich nielegalny pobyt może mieć wpływ na decyzję konsula, dotycząca przyznania bądź nie promesy, z drugiej zaś rodzina taka nie jest uważana za bliską i w sumie nie ma sensu o nich wspominać?
 5. Wpłaty w bankach są księgowane zwykle o określonych godzinach kilka razy dzienne (np. o 11.00, 15.00, 17.00 itd.). Jeśli zrobiłeś przelew dzisiaj w godzinach wieczornych, to wpłata zostanie zaksięgowana najprawdopodobniej jutro około południa. Zresztą godziny księgowania wpłat można sprawdzić w internecie, na tak zwanym elixirze. Inna sprawa, że z tego co kojarzę, to wpłaty za wniosek wizowy wpłaca się na londyński numer rachunku bankowy konsulatu, więc godziny księgowania mogą się różnić od tych polskich.
 6. Chyba, że lecisz Deltą
 7. Zabranie ze soba misia pluszowego

  Przypomniał mi się skrzat ogrodowy z filmu "Amelia", który był zabierany z kraju do kraju przez obsługę linii lotniczej. Polecam każdemu, fajny film
 8. Jeżeli jest tam legalnie to watpię.
 9. Nie trzeba. Najprawdopodobniej tylko potwierdzenie złożenia wniosku sprawdzą, ale te dwa pozostałe dokumenty lepiej mieć na wszelki wypadek.
 10. Chyba za dużo o tym myślisz. Wrzuć na luz
 11. Będzie ok. Kalifornia cudowna na urlop, będziecie zachwyceni
 12. Platnosc za DS-160 problem

  Powodzenia! I daj znać koniecznie jak poszło Jeszcze z ciekawości zapytam - Kraków czy Warszawa?
 13. Ile tego oleju trzeba wlać do garnka? I jak długo gotować w tym oleju? Trafiłeś w moje dwa ulubione produkty kulinarne - kurczak i świnka
 14. Lot i powrot na roznych biletach

  Lot z przesiadką to wcale nie takie straszne przeżycie. Ja jakiś czas temu również leciałem z przesiadką, a nawet dwiema - jedną w Europie, drugą w USA. Wszystko poszło bez żadnych komplikacji, stresu itd. Jeśli będziesz planować lot na różnych biletach musisz pamiętać, że po każdym locie będziesz musiał odebrać bagaż i nadać go ponownie na kolejny lot. Dlatego bierz pod uwagę zawsze dodatkowy czas, jaki będzie Ci potrzebny na tę czynność. Przy podróży do miejsca docelowego na jedynym bilecie masz taki komfort, że bagaż leci do ostatecznego miejsca destynacji (chyba, że przesiadka jest w USA).
×