Jump to content

hakunaMATA

Użytkownik
 • Content Count

  87
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Angband

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeżeli przy wypełnianiu wniosku wizowego zaznaczyłaś, że paszport ma być dostarczony kurierem do domu, ktoś popełnił błąd w konsulacie/ambasadzie. Najlepiej zadzwoń do konsulatu/ambasady, gdzie miałaś rozmowę, by wyjaśnić sytuację.
 2. Za kilka tygodni czeka mnie przesiadka na JFK. Dobrze wiedzieć, że kontrola wygląda tak samo jak na lotnisku w LA, gdzie miałem przesiadkę w zeszłym roku
 3. Niestety potwierdzam wszystko, co napisali przedmówcy. W tym roku kupiłem bilet do CA za około tysiąc złotych więcej, niż w zeszłym roku, w podobnych datach podróży.
 4. Tak mu powiedział konsul, uzasadniając odmowę? Czy tak się koledze wydaje tylko? Zgadzam się z tym, co napisała Roelka powyżej.
 5. W takim razie tak jak sly6 napisał, właściwy będzie tłumacz przysięgły. Notariusz nie tłumaczy dokumentów.
 6. Jest różnica w pokazywaniu konsulowi biletów na jego wyraźną prośbę, a własnym, spontanicznym bym powiedział. Jeżeli osoby te były w podobnej sytuacji do Twojej oraz konsul poprosił o okazanie tych biletów, lepiej je ze sobą zabierz. Mnie o odwiedzone kraje również pytano, żadnych biletów czy innych dokumentów okazywać nie musiałem.
 7. Konsul nie wymaga przedstawienia dowodów, iż było się w danym kraju. Wystarczy Twoje ustne zapewnienie. Rozmowę możesz mieć w Krakowie, możesz w Stolycy.
 8. Chyba nie spotkałem się nigdy w relacjach innych osób z sytuacją, w której osoby te były proszone o okazanie jakichkolwiek dokumentów przy wizie turystycznej. Pewnie takie sytuacje się zdarzają, ale są incydentalne.
 9. Mojej mamie odwołali lot przesiadkowy z Warszawy do LA dosłownie kilka godzin minut przed wejściem na pokład. Jak się okazało, przyczyną była awaria samolotu. Po powrocie z lotniska na mieszkanie poczytałem dokładnie przepisy, przede wszystkim jedno rozporządzenie UE. Okazało się, że w takich sytuacjach przewoźnik ma obowiązek pouczyć pasażera o przysługujących mu prawach, zapewnić nocleg wraz z wyżywieniem do czasu kolejnego lotu oraz wypłacić odszkodowanie. Uzbrojeni w tak potężną wiedzę wróciliśmy na lotnisko, domagając się ww. udogodnień. Mama otrzymała voucher na dwie noce wraz z wyżywien
 10. Ja podobnie Z tego co wiem, taka jest powszechna praktyka.
 11. Napisz w takim razie skąd i gdzie leciałaś, gdzie miałaś kontrolę imigracyjną, ewentualnie inne szczegóły, które pozwolą autorce posta zrozumieć, w jakich sytuacjach ma odebrać bagaż i go przełożyć, a w jakich nie. Bo muszą być spełnione określone warunki jak mniemam. W chwili obecnej autorka posta może mieć mętlik w głowie nie wiedząc, czy ma odebrać ten bagaż, czy nie.
 12. Źle się wyraziłem. Bagaż się odbiera i przekłada na osobną taśmę, jeżeli leci się z Europy do USA, i przesiadka do portu docelowego jest w USA. Jeżeli leci się w drugą stronę i przesiadka również jest w USA, bagaż odbiera się po zakończeniu podróży.
 13. Co chcesz dokładnie wiedzieć? Z takich podstawowych rzeczy to mogę napisać, by nie bać się przesiadek (podejrzewam, że do Orlando nic bezpośrednio z Krakowa nie lata). Po wyjściu z samolotu kierować się najpierw za tłumem, potem sprawdzenie monitorów z odlotami i zweryfikowanie, skąd masz następny lot. Później już tylko kierujesz się za strzałkami do odpowiedniego gate'u. Jeżeli masz przesiadkę z Europie, nie odbierasz bagażu głównego, natomiast jeżeli przesiadka jest w USA po przejściu immigrations odbierasz bagaż główny z taśmy, a po przejściu kontroli celnej oddajesz go na kolejny odc
×
×
 • Create New...