Skocz do zawartości

hakunaMATA

Użytkownik
 • Zawartość

  87
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

16

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Angband

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Jeżeli przy wypełnianiu wniosku wizowego zaznaczyłaś, że paszport ma być dostarczony kurierem do domu, ktoś popełnił błąd w konsulacie/ambasadzie. Najlepiej zadzwoń do konsulatu/ambasady, gdzie miałaś rozmowę, by wyjaśnić sytuację.
 2. Za kilka tygodni czeka mnie przesiadka na JFK. Dobrze wiedzieć, że kontrola wygląda tak samo jak na lotnisku w LA, gdzie miałem przesiadkę w zeszłym roku
 3. Niestety potwierdzam wszystko, co napisali przedmówcy. W tym roku kupiłem bilet do CA za około tysiąc złotych więcej, niż w zeszłym roku, w podobnych datach podróży.
 4. Tak mu powiedział konsul, uzasadniając odmowę? Czy tak się koledze wydaje tylko? Zgadzam się z tym, co napisała Roelka powyżej.
 5. W takim razie tak jak sly6 napisał, właściwy będzie tłumacz przysięgły. Notariusz nie tłumaczy dokumentów.
 6. Jest różnica w pokazywaniu konsulowi biletów na jego wyraźną prośbę, a własnym, spontanicznym bym powiedział. Jeżeli osoby te były w podobnej sytuacji do Twojej oraz konsul poprosił o okazanie tych biletów, lepiej je ze sobą zabierz. Mnie o odwiedzone kraje również pytano, żadnych biletów czy innych dokumentów okazywać nie musiałem.
 7. Konsul nie wymaga przedstawienia dowodów, iż było się w danym kraju. Wystarczy Twoje ustne zapewnienie. Rozmowę możesz mieć w Krakowie, możesz w Stolycy.
 8. Chyba nie spotkałem się nigdy w relacjach innych osób z sytuacją, w której osoby te były proszone o okazanie jakichkolwiek dokumentów przy wizie turystycznej. Pewnie takie sytuacje się zdarzają, ale są incydentalne.
 9. Mojej mamie odwołali lot przesiadkowy z Warszawy do LA dosłownie kilka godzin minut przed wejściem na pokład. Jak się okazało, przyczyną była awaria samolotu. Po powrocie z lotniska na mieszkanie poczytałem dokładnie przepisy, przede wszystkim jedno rozporządzenie UE. Okazało się, że w takich sytuacjach przewoźnik ma obowiązek pouczyć pasażera o przysługujących mu prawach, zapewnić nocleg wraz z wyżywieniem do czasu kolejnego lotu oraz wypłacić odszkodowanie. Uzbrojeni w tak potężną wiedzę wróciliśmy na lotnisko, domagając się ww. udogodnień. Mama otrzymała voucher na dwie noce wraz z wyżywieniem do znajdującego się przy lotnisku hotelu. Wystosowaliśmy także pismo do LOTu z żądaniem wypłaty odszkodowania. Po mniej więcej miesiącu równowartość 600 euro wpłynęła na konto.
 10. Ja podobnie Z tego co wiem, taka jest powszechna praktyka.
 11. Napisz w takim razie skąd i gdzie leciałaś, gdzie miałaś kontrolę imigracyjną, ewentualnie inne szczegóły, które pozwolą autorce posta zrozumieć, w jakich sytuacjach ma odebrać bagaż i go przełożyć, a w jakich nie. Bo muszą być spełnione określone warunki jak mniemam. W chwili obecnej autorka posta może mieć mętlik w głowie nie wiedząc, czy ma odebrać ten bagaż, czy nie.
 12. Źle się wyraziłem. Bagaż się odbiera i przekłada na osobną taśmę, jeżeli leci się z Europy do USA, i przesiadka do portu docelowego jest w USA. Jeżeli leci się w drugą stronę i przesiadka również jest w USA, bagaż odbiera się po zakończeniu podróży.
 13. Co chcesz dokładnie wiedzieć? Z takich podstawowych rzeczy to mogę napisać, by nie bać się przesiadek (podejrzewam, że do Orlando nic bezpośrednio z Krakowa nie lata). Po wyjściu z samolotu kierować się najpierw za tłumem, potem sprawdzenie monitorów z odlotami i zweryfikowanie, skąd masz następny lot. Później już tylko kierujesz się za strzałkami do odpowiedniego gate'u. Jeżeli masz przesiadkę z Europie, nie odbierasz bagażu głównego, natomiast jeżeli przesiadka jest w USA po przejściu immigrations odbierasz bagaż główny z taśmy, a po przejściu kontroli celnej oddajesz go na kolejny odcinek swojej podróży. Przed wylądowaniem w Stanach dostaniesz do wypełnienia druk celny, w którym wpisujesz swoje dane, adres pobytu w Stanach, wartość przedmiotów, które zamierzasz tam zostawić i inne podobne. Druk oddajesz podczas kontroli celnej na pierwszym lotnisku w USA, po odebraniu bagażu głównego (mnie nikt nie sprawdzał tego druku, urzędnik machnął ręką i kazał iść dalej).
×
×
 • Dodaj nową pozycję...