Jump to content

Levix

Użytkownik
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Levix

 1. Kontaktowałem się z Experiorem w czerwcu 2020, pytałem jakie plany po pandemii, mówili, żebym zaczął zdobywać doświadczenie. To raczej jedyna firma, która zatrudnia tylko z rokiem doświadczenia, Go2 to raczej dwa lata, ale mogę się mylić. Pozdrawiam.
 2. A więc wszystkie papiery do pracy na C+E zrobione (ale zajęło mi to 1,5 roku :P, ogólnie przez to, że nie mam 21 lat), teraz tylko pracy muszę poszukać i odbyć ten rok doświadczenia, mam nadzieję, że wypali, ktoś w podobnej sytuacji co ja ;p?
 3. Chodzi mi paliwo, naprawy, wydatki drobne na prowadzenie firmy, tak, to prawda, że można w nim powiedzieć wszystko, jednak gościa obserwuję już jakiś czas, pokazywał na swoich filmach stawki na giełdach towarów no i rzeczywiście, jeśli to sobie przeliczyć, to może nie aż tyle, ale porównywalnie wychodzi. Ale jak mówię, to tylko jedna z wielu opcji w USA i taka praca ma też swoje minusy, bo nie ma cię aż tak często w domu, a dodatkowo pracujesz po 12 jak nie więcej godzin dziennie.
 4. Ja chyba wiem o kim mówisz, być może o Michale, mówił, że jako self-employed na własnym trucku wyciąga się 20k brutto miesięcznie już po odliczeniu kosztów, tyle, że to jest jazda ze spaniem cały tydzień w trucku. Z tego co wiem, to ten ziomek operuje blisko domu, więc tak rzadko w niej nie jest, ale zarabia trochę mniej od tych 20k brutto, tyle słyszałem od niego.
 5. To zależy w co celujesz, jeśli jedziesz z powodów ekonomicznych. Nie dziwię się ludziom, którzy tam wyjeżdzają, prościej prowadzi się biznes niż w Polsce, ja naprzykład celuję w branżę transportową i uważam, że zarobki o wiele lepsze niż w Europie, szczególnie jeśli masz własną ciężarówkę, ale kusi mnie USA też innymi, nie tylko ekonomicznymi cechami. A abstrahując, myślałem, że szanse na wygranie w Europie były zawsze większe, a nie te marne 0.60 w tamtym roku, czy lekko ponad 1 procent w tym roku, zawsze myślałem, ze to jest około 2 procent, coś jak trójka w lotka, no cóż, szanse bardzo małe
 6. Na facebooku jest grupa Kierowcy ciężarówek sponsorowani do USA i jest tam kilka osób, którym się udało, właściwie to przez Experiora każdy kto podejmie sprawę, to przechodzi do USA, gorzej z tym Visa Solutions.
 7. No niestety, za pierwszym nie wylosowało mnie.
 8. cyfrowo najszybciej, nie ma co się bawić
 9. @SuperTraveller nie musisz używać jakiś rozbudowanych programów, najwazniejsze jest zdjecie zrobione w kwadracie w rozdzielczosci wiekszej lub rownej 600/600, jak masz zdjecie prostokatne to nie wyjdzie co juz to zdjecie w kwadrat, zmienic rozdzialke mozesz w paincie
 10. Tak, wyświetlał mi się ten sam error w pierwszym dniu loterii, odświeżałem do skutku ten error, aż nie pojawiło się, że czas został przekroczony (max 1h na zrobienie wniosku jest), wtedy zrobiłem drugi raz i wszystko poszło, nic nie zmieniałem, nic nie kombinowałem, chyba najlepszym sposobem jest poprostu próbowanie, tutaj raczej żadna zmiana rozmiarów zdjęcia nie wpłynie na to, że strona nam odpowie/nie odpowie. Pozdrawiam.
 11. Program antywirusowy to coś innego niż zapora windowsa, wyłącz to i to.
 12. To tak samo jakbyś logował się przez przeglądarkę do serwisu bankowego, myślę, że wykradnięcie danych to najmniejszy problem w tym przypadku ;p
 13. Mi poszło, też miałem ten problem, odświeżałem ciągle ten error, az w koncu wyskoczylo, ze sesja wygasla I nalezy zlozyc nowy wniosek. Serwery sa obciazone.
 14. Może trywialne pytanie, ale wolę zapytać, niż zrobić głupotę. Po wypełnieniu wniosku i nacisnięciu Submit wyrzuciło: Ta witryna jest nieosiągalna, odświeżałem stronę już kilkadziesiąt razy i nic nie pomaga, tworzyć nowy wniosek, czy odświeżać stronę, aż do czasu otrzymania numeru? Pozdrawiam.
 15. Jak co roku, startuje loteria wizowa, pierwsze info już na oficjalnej stronie: https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2021-Instructions-Translations/DV-2021-Instructions-English.pdf?fbclid=IwAR0dto64_I0G1msKWyr1jOS1BG-7OJtca0Jhd-eTH3rNKCZOUsUYZgvrggw Warto dodać, że od tego roku wchodzi wymóg posiadania aktualnego paszportu. Termin składania aplikacji: 2 października-5 listopada 2019 Ogłoszenie wyników: 5 maja 2020
 16. Kilka osób przez Visa Solutions i Experiora przeszło z Polski, skuteczność wniosków praktycznie stu procentowa w Experiorze, więcej info w różnych statystykach urzędu imigracyjnego dla bardziej zainteresowanych.
 17. Jeśli twój ojciec planuje również przeprowadzkę do US - sponsorowanie pracownicze na kierowcę trucka to najszybsza obcja, jednak trochę kosztowna, sam świstek 10k dolarów, nie mówiąc o kosztach przeżycia przez pierwsze miesiące etc. Tutaj link po więcej informacji, są już osoby, które tak wyjechały, dokładnie przez tą firmę i inne chicagowskie. https://www.goexperior.com/wp-content/uploads/2019/03/Sponsorowanie-na-Zielona-Karte.pdf?fbclid=IwAR2uyhVQqxIqRVkSLpodqyj8N6iNZjhmEh7MoId3Mq72I6XnkhBhhQGD69U Ewentualnie niedługo zaczyna się loteria, to wysyłajcie trzy wnioski, może coś siądzie.
 18. Tak, sporo osób już wyjechało, z tego co pamiętam, mały odsetek osób wyjechało przy Visa Solutions, warto próbować z prywatnymi firmami transportowymi, takimi jak Experior czy West Wind, warto wspomnieć, że Experior ma w Polsce swoje osoby, które rekrutują Polaków na ten rodzaj wizy i nie jest to żadna ściema, na facebooku jest grupa osób, które starają się o wyjazd na kierowce trucka, tutaj podsyłam PDF dla zainteresowanych wyjazdem za pomocą Experiora: https://www.goexperior.com/wp-content/uploads/2019/03/Sponsorowanie-na-Zielona-Karte.pdf?fbclid=IwAR2uyhVQqxIqRVkSLpodqyj8N6iNZjhmEh7MoId3Mq7
 19. https://www.youtube.com/watch?v=9V5X-d5cx_o&t=3647s Myślę, że wyczerpująco, mam jeszcze jedno pytanie, jaka to firma? W razie czego dawaj znać, jak postępy.
 20. I jak idzie? U kogoś postępy w zdobyciu zielonej karty, jakieś newsy? I jak idzie? Bo chodzą opinie, że Kurczaba to złodziej, chociaż nie chce mi się w to wierzyć.
×
×
 • Create New...