Skocz do zawartości

Studia Biotechnologiczne/medyczne W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym dowiedzieć się jak wygląda system studiów lekarskich (np. dentysty). Czy wygląda to podobnie jak w Polsce, czyli najpierw robi się ogólne studia medyczne, potem jeszcze praktyki i specjalizację, co w sumie zajmuje jakieś 9 lat, czy może jakoś inaczej (tzn. tak jak zwykłe studia, najpierw 4, a potem 2-3 lata)?

Interesuje mnie także zapotrzebowanie na biotechnologów i lekarzy na wschodnim wybrzeżu USA. Czy spotkają mnie tam godziwe zarobki po ukończeniu takich studiów na (przykładowo) CUNY?

Z góry dziękuję za odpowiedzi! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jesli chodzi o system studiów w USA to proponuje na początek stronę http://www.pso-usa.org/ (strona Organizacji Studentów Polskich w Nowym Jorku), to powinno Ci na początek dużo rozjaśnić, lub też kilka ciekawych art. znajdziesz na stronach Nowego Dziennika http://dziennik.com/www/dziennik/inne/arty...edukacja-1.html

To powinno Ci trochę rozjaśnić, tak na początek.

Jeśli chodzi o wynagrodzenie to najlepiej zacznij od strony http://www.salary.com , możesz też sprawdzić na stronach Dpartamentu Pracy http://www.dol.gov/

Biotechnologia to zawód przyszłościowy, bardziej nawet niż informatyka, tak wynika ze wszystkich analiz. Np. stan North Carolina jako glówny cel rozwoju gospodarczego postawił na rozwój firm biotechnologicznych. także ten kierunek jest ciekawy, z przyszłością i na pewno pozwoli osiągać Ci w miarę dobre dochody.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziekuje za odpowiedź, a w szczególności linki! ;)

Ja znowu czytałem coś innego, mianowicie że po biotechnologii pracuje się w browarze hodując drożdze i zarabiajac za to psie pieniądze :D . I wlasnie troche mnie to zasmucilo, bo ostatnimi czasy przymierzam sie wlasnie do takiego zawodu i studiów w USA pod takim kierunkiem. Dla uszczególnienia, mnie nie interesują sprawy żywności, a o wiele bardziej praca nad komórkami ludzkimi, DNA i te sprawy (myslalem glownie nad jakims koncernem farmaceutycznym lub laboratorium).

Z tego co znalazłem na tej stronce to chyba forsa idzie całkiem sensowna (wybrałem stan NJ, o dziwne w North Carolina wyszlo na to ze zarobki sa odrobine mniejsze). średnio 40.000-50.000$ na rok, a to chyba nie jest znowu tak mało :).

Jeszcze raz dziekuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzik wiem o biotechnologii, ale chyba jak w każdym zawodzie sam fakt ukończenia studiów jeszcze nic nie znaczy. Muszą to być w miarę dobre studia (tzn. dobra uczelnia) i trzeba być w czołówce na roku, wówczas szanse na dobrą pracę są większe. Dodatkowo warto zadbać o praktyki w czasie studiów, bo bez doświadczenia nie jest wcale łatwo o przyzwoitą pracę. Niewielu absolwentów od razu zarabia krocie i może przebierać w ofertach jak w ulęgałkach.

40.000-50.000$ na rok na początek nie jest źle. Zależy to też od tego gdzie mieszkasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze myslalem nad praktykami, to przeciez podstawa w takim zawodzie ;)

Glownie zastanawialem sie nad dwoma uczelniami:

*CUNY (ze wzgledu na bardzo wielu Polakow, z tego co slyszalem jest ich tam pare tysiecy), ale o niej nie wiem zbyt dużo, jest to renomowana uczelnia? Z tego co slyszalem koszty nauki sa średnie.

*NJIT (ze wzgledu na renome), za to tutaj nie znam w ogole przewidywanych kosztow ;)

Ew. moglibyscie podać jakieś inne dosyć dobre, ale także dosyć tanie (wiem ze o takie trudno :D) uczelnie, glownie interesuje mnie wschodnie Wybrzeze? :)

Z góry dziękuję : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu czytałem coś innego, mianowicie że po biotechnologii pracuje się w browarze hodując drożdze i zarabiajac za to psie pieniądze (...) mnie nie interesują sprawy żywności, a o wiele bardziej praca nad komórkami ludzkimi, DNA i te sprawy (myslalem glownie nad jakims koncernem farmaceutycznym lub laboratorium).

Z tego co znalazłem na tej stronce to chyba forsa idzie całkiem sensowna (wybrałem stan NJ, o dziwne w North Carolina wyszlo na to ze zarobki sa odrobine mniejsze). średnio 40.000-50.000$ na rok, a to chyba nie jest znowu tak mało ;).

Uwazam tak ja ktos wyzej, ze biotechnologia jest chyba jedna z kilku najbardziej przyszlosciowych dziedzin. Sama skonczylam biofizyke w Polsce (UW) i po przeprowadzce do stanow bede budowala swoje doswiadczenie zawodowe tak, aby w przyszlosci skonczyc w jakims labolatorium w koncernie farmaceutycznum (wiec mamy tak jakby takie same plany co do sciezki zawodowej:)) Z tego co wiem to skupiskiem tego typu firm jest m.in. San Francisco (+ cala Bay Area) i tam wlasnie bede mieszkac, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
Oczywiscie ze myslalem nad praktykami, to przeciez podstawa w takim zawodzie :)

Glownie zastanawialem sie nad dwoma uczelniami:

*CUNY (ze wzgledu na bardzo wielu Polakow, z tego co slyszalem jest ich tam pare tysiecy), ale o niej nie wiem zbyt dużo, jest to renomowana uczelnia? Z tego co slyszalem koszty nauki sa średnie.

*NJIT (ze wzgledu na renome), za to tutaj nie znam w ogole przewidywanych kosztow ;)

Ew. moglibyscie podać jakieś inne dosyć dobre, ale także dosyć tanie (wiem ze o takie trudno :D) uczelnie, glownie interesuje mnie wschodnie Wybrzeze? :)

Z góry dziękuję : )

Jezeli szkola nie podaje do publicznej wiadomosci jakie wyniki SAT akceptuje a niektore jej wydzialy podaja ze wystarczy miec 840 punktow w sumie za SAT - to wierz mi nie jest "szkola renomowana"

Zycze sukcesow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...