Skocz do zawartości

Wiza J-1 A Przestepstwo (wyrok W Zawieszeniu)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W tym roku będę sie starał o wyjazd do USA z biura BTC.

Zapoznałem się z formularzem który trzeba złozyć, żeby dostać wizę. Jest tam zapytanie o karalność.

$ kata temu popełniłem przestepstwo z paragrafu 280 1kk. brzmi to następująco:

"§ 1. Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności,

podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12."

Dostałem wyrok w zawieszeniu 2 na 5 lat. Został mi jeszcze rok do zakończenia i 1,5 roku do przedawnienia czyli wymazania z rejestru skazanych.

Postanowiłem zaznaczyć, że byłem karany. Dostarczę wniosek z sądu o karalności i pismo od kuratorki o dobrym sprawowaniu.

Jestem stdentem 2 roku, wcześniej wyjeżdżałem do irlandii, szwecji, zachodniej i polodniowej europy.

Jak oceniacie moje szanse na dostanie tej wizy? Podkreślam, że chce tylko wyjechać na wakację, angielski znam fluent.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja to cienko widze szcerze mowiac.Konsul napewno kaze ci to wytlumaczyc,gdzies czytalem ze koles mial wyrok za handel prochami i nie dostal wizy,zreszta zalezy to od humoru konsula.Zamiescilem gdzies posta o tym ze mialem znajomego ktory zaznaczyl ze byl niekarany we wniosku i przeszlo.Wyjechal i wrocil,na lotnisku nie bylo problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J 1 jest chyba tylko dla au pair...a biura au pair wraz z dokumentami chca zeby zlozyc zaswiadczenie o niekaralnosci, wiec chyba to nie przejdzie..

ups, sprawdzilam, nie tylko dla au pair...jezeli biuro tego nie wymaga..to moze lepiej nie przyznawac sie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...