Skocz do zawartości

High School Dla Doroslych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W wieku 16 lat uczylem sie w USA w high school, po 3 miesiacach rzucilem szkole i wyjechalem z powrotem do Polski.

Dwa lata temu znowu wrocilem do USA i poszedlem do pracy.

Dzis mam 19 lat i chcialbym skonczyc High School do konca.

Wiem, ze zeby pojsc na normalne, dzienne, to jest za stary.

Dzwonilem do szkoly w tym rejonie gdzie mieszkam i tak mi wlasnie powiedzieli. Zapytalem ich jaki mam inny wybor, odpowiedzieli ze GED.

Duzo szukalem w sieci i doczytalem sie GED nie jest uznawane i traktowane tak samo jak High School Diploma. Podobno nawet niektore studia nie uzwgledniaja GED. Zreszta ja GED traktuje jako opcja ostateczna.

Slyszalem ze sa High School wieczorowe, dla doroslych. Tutaj pojawia sie problem, bo sam nic nie moge znalezc. Na internecie znalazlem tylko "Online High Schools" i tylko tyle. Nawet nie wiem do kogo zwrocic sie o pomoc w sprawie informacji na temat tego systemu calego. Gdzie moge znalezc jakiegos urzednika/pracownika publicznego ktory by mi udzieli informacji o wieczorowym high school. Albo Wy cos wiecie?

Prosze o pomoc i z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie wyczytales ze "GED nie jest uznawane i traktowane tak samo jak High School Diploma." Bo jest. I mozna sie dostac na nawet najlepsze publiczne uczelnie bez HS diploma ale z GED. Takze w kazdym miescie beda najrozniejsze sposoby na przygotowanie sie na ten egazamin, wlacznie z darmowymi testami online. Nie wiedzac gdzie mieszkasz/chcesz sie uczyc raczej trudno ci pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GED jest rownowazne z HS diploma, ale niektore prestizowe uczelnie nie uwazaja GED, bo twierdza, ze takie osoby mialy problemy z skonczeniem szkoly sredniej, a jak tu szkole wyzsza maja skonczyc ?? Potem ich nastawili, ze nie moga robic segregacji ze wzgledu na GED, bo to oficjalny dokument board of education. Zreszto zeby dostac sie na studia nie patrza na HS, a na wyniki egzaminow SAT, SATII, ATC, itp. To i tak trzeba zdac i powiadomic ich o wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...