Skocz do zawartości

Jeszcze Jedno Pytanie Do Kariny


Alicja73

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jedno pytanie, aktualnie jestem na wizie studenckiej (zmienilam turystyczna wize na studencka) teraz od czerwca 2007 w okresie praktyk po zakonczeniu szkoly, mam tez pozwolenie na prace i nr SS, czyli caly czas jestem legalnie w usa, zaczelam sprawe o sponsorowanie przez pracodawce i zostalam zaaprobowana przez Dapartment of Labor. Czy na tym etapie jest mozliwosc wyjazdu do Polski z powodu choroby kogos bliskiego (babcia) lub juz na pogrzeb ?. Slyszalam ze mozna dostac jakis papier ktory pozwala pojechac na 28 dni czy miesiac - a moze bialy paszport ???? Jak widac nie wiem dokladnie ale prosze o pomoc w tym temacie.

Z gory dziekuje, Alicja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie, aktualnie jestem na wizie studenckiej (zmienilam turystyczna wize na studencka) teraz od czerwca 2007 w okresie praktyk po zakonczeniu szkoly, mam tez pozwolenie na prace i nr SS, czyli caly czas jestem legalnie w usa, zaczelam sprawe o sponsorowanie przez pracodawce i zostalam zaaprobowana przez Dapartment of Labor. Czy na tym etapie jest mozliwosc wyjazdu do Polski z powodu choroby kogos bliskiego (babcia) lub juz na pogrzeb ?. Slyszalam ze mozna dostac jakis papier ktory pozwala pojechac na 28 dni czy miesiac - a moze bialy paszport ???? Jak widac nie wiem dokladnie ale prosze o pomoc w tym temacie.

Z gory dziekuje, Alicja.

Z tego co piszesz to nie masz wizy studenckiej w paszporcie tylko masz status studenta w USA. Czy mam racje? Jesli tak to nie mozesz jezdzic poza USA bez koniecznosci odwiedzenia konsulatu badz ambasady. Czy w konsulacie amerykanskim dadza Ci promese studenta? Nie wiem. Generalnie ja bym nie ryzykowala, bo primo: i tak zmienialas status na terenie USA, secundo: toczy sie Twoje sponsorowanie a to koliduje z nieimigracyjnymi intencjami promesy studenta.

Bialy paszport jest dla osob, ktore maja juz green card. Ciebie to nie dotyczy. Ciebie dotyczylby dokument (advance parole), ktory pozwala ci na lot jesli masz I-485 pending. Na dzien dzisiejszy z tego co widze to nie masz I-485 pending. Musialabym znac wiecej szczegolow zeby Ci pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak mam STATUS studenta, w przyszlym tygodniu bede wysylac forme I-485 razem z cala reszta w tym aplikacje o advance parole, jezeli otrzymam taki papier to czy bez problemu bede mogla jechac do Polski i WROCIC ????? Czy jednak moga sie czepiac na lotnisku ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, co mam zaznaczyc przy wypelnianiu I-765 , mam juz pozwolenie na prace (wazne do lipca 2008), ale wydane na podstawie odbywania praktyk studenckich po ukonczeniu szkoly, wiec mam zaznaczyc:

A) Permission to accept employment

czy

B) Renewal of my permission to accept employment ??????

Pozdrowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak mam STATUS studenta, w przyszlym tygodniu bede wysylac forme I-485 razem z cala reszta w tym aplikacje o advance parole, jezeli otrzymam taki papier to czy bez problemu bede mogla jechac do Polski i WROCIC ????? Czy jednak moga sie czepiac na lotnisku ? Pozdrawiam.

Jaka Ty masz Priority Date na certyfikacie z DOL? I jako kto jestes sponsorowana? Od tego duzo zalezy... Na advance parole czeka sie niestety bardzo dlugo. Znam osoby, ktore skladaly w EB3 dokumenty w lipcu i nie maja jeszcze AP. Nigdy nie masz gwarancji, ze Cie wpuszcza. Rzadko zdarzaja sie przypadki niewpuszczenia badz skierowania sprawy do Immigration Court, ale takie przypadki sa. Musialabym znac wiecej szczegolow sprawy aby Ci cos doradzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, co mam zaznaczyc przy wypelnianiu I-765 , mam juz pozwolenie na prace (wazne do lipca 2008), ale wydane na podstawie odbywania praktyk studenckich po ukonczeniu szkoly, wiec mam zaznaczyc:

A) Permission to accept employment

czy

B) Renewal of my permission to accept employment ??????

Pozdrowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...