Skocz do zawartości

Jak Stracić Gc


Rekomendowane odpowiedzi

Wyczytałem gdzieś ostatnio że mając zieloną kartę i mieszkając w USA trzeba powiadamiać jak najszybciej o zmianie miejsca zamieszkania bo można ją stracić jeżeli się nie powiadomi...Czy to prawda?

Zmiane nalezy zglosic w ciagu 10 dni. Stosuje sie formularz AR-11. Operacja jest bezplatna. mozna rowniez zglosic zmiane adresu elektronicznie.

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...00045f3d6a1RCRD

Co do tracenia GC z tego powodu? - teoretycznie mozliwe, w praktyce zadko stosowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
no OK...ale jezeli np ktos wyjedzie do innego miasta z mysla zeby tam zamieszkac i przez np pierwszy miesiac bedzie mieszkal w hotelu szukajac pracy i mieszkania to co wtedy? ma podac adres hotelu?

Ty masz podac stale miejsce zamieszkanie, a nie tymczasowe. Jak nie masz stalego miejsca w nowym, to nie musisz nikogo powiadamiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa....no to zmienia postac rzeczy...czyli jak np ktos jest zameldowany np u rodziny w san francisco a chce sprobowac szczescia w honolulu to nie musi informowac ze tam pojechal i obecnie tam jest...? i jeszcze jedno...czy wynajecie mieszkania...rowna sie ze stalym pobytem? chodzi mi o to ze...np. jestem juz w tym przykladowym honolulu...wynajalem kawalerke za 1000$ (gdzie przewaznie umowa dotyczy co najmniej rocznego korzystania z tego mieszkania) i nie musze informowac o tym bedac caly czas zameldowany w san francisco...a byc moze po trzech miesiacach wroce z powrotem do san francisco bo nie bedzie mi sie podobalo w honolulu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...