Skocz do zawartości

Bilet Na Koniec Maja - Teraz Czy Poczekac ...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaczelismy sie rozgladac za biletami do USA na koniec maja. Wychodzi cos ok. 4500 PLN dla 2 osob i maluszka z przesiadka w Niemczech. I wlasnie nie wiem co robic. Kupowac juz teraz czy poczekac na marzec ? Czy poczatkiem marca pojawiaja sie jakies promocje, czy o nich zapomniec i brac co jest ? Moze ktos podzieli sie swoimi doswiadczeniami z biletami z przelomu marca / kwietnia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok temu w okresie marzec/kwiecien cany spadaja na tydzien-2, nie wiem czym to jest spowodowane, ale sytuacja jest od pewnego czasu cykliczna. Szykuje sie otwarcie niebia na atlantykiem wiec to bedzie kolejny przymus na obnizenie cen wsrod najwiekszych przewoznikow. Ale jak napisalem na poczatku, koniec marca-kwiecien wowczas ceny powinny zejsc w dol, pamietam sytuacje jak jeden koles kupil bilet z Wawy do Reno za 1900 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj troche poszperalem i mam taki oto problem. Wyszukalem sobie odpowiednie polaczenia na Kayak.com Strona przerzucila mnie do Lufthansy w USA. Wyskoczyla laczna cena 1734,80 USD co mi odpowiada. Ale problem pojawia sie, gdyz jak wybiore kraj pochodzenia Polska to od razu koszt tego biletu to 5522,96 PLN co jakby nie patrzec przy kursie plus minus 2,47/$ daje cene 2236,02 USD czyli ten sam lot kosztuje o 501 USD wiecej !! Szok. Czy musze na stronie Lufthansy USA podawac swoje dane czy moge podac dane znajomych z USA i ewentualnie oni mi kupia ten bilecik. Czy cos bedzie nie tak jak kupuje ktos inny a wpisuje dane osob ktore leca inne. Na moj chlopski rozum to problemow byc nie powinno.

Moze sprobowac na www.orbitz.com cos podzialac i zaplacic swoja karta USD. Normalnie mnie ta Lufhansa wkurzyla !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze ktos inny moze ci kupic bilet, musza tylko sie zgadzac twoje dane, proponuje ci jeszcze sprawdzic ceny na expedii, hotwire i cheaptickets.

Ale mozesz rowniez przejzec polskie stronki, zauwazylem ze na polskich stronach mozna kupic te same bilety o wiele taniej, sprawdz na loty.pl

Ogolnie tak jest ze jesli kupujesz na stronie lufthansy to placisz wiecej, niz poprzez serwisy typu kayak, ja ci jednak polecam te trzy stronki wymienione przezemnie w 1 zdaniu.

Jak chcesz jeszcze sie bardziej wdrazyc to mozesz poszukac "promo code", sa to pewnego rodzaju znizki na polaczenia lotnicze, bilety na koncerty, czy na elektronike. Czasmi mozna dzieki takiemu mykowi zaoszczedzic troche pieniedzy.

Istnieje rowniez opcji licytowania sie o cene biletu, priceline.com , niestety chyba to dziala tylko z USA do PL, ale mozesz sie jeszcze upewnic, dziala to tak ze sam ustalasz sobie cene za bilet, podajesz emaila i moze dostaniesz pozytywne rozpatrzenie......

Takze mozliwosci jest wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jakby nie patrzec przy kursie plus minus 2,47/$ daje cene 2236,02 USD czyli ten sam lot kosztuje o 501 USD wiecej !! Szok.

Roznica czesto wynika z faktu roznych wysokosci podatkow w danych krajach. Czasem tez jest tak ze wystawiany jest bilet papierowy (niby przezytek ale wiele linii na niektorych trasach takie bilety jeszcze stosuje) i koszty moga sie wiazac z jakas oplata za wystawienie tego biletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze teraz.

Kupilem juz kilka dni temu. Stwierdzilem, ze czekac nie bede. I tak wyszedl tanio niz jakby byl kupowany w PL. Co prawda pojawil sie maly problem, bo okazalo sie ze dla dziecka ponizej 2 lat musi byc jednak bilet papierowy, ale juz go wyslali do domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...