Jump to content

Aresztowano Kolejnego Oszusta Załatwiającego Zielone Karty


Recommended Posts

Nowojorska policja aresztowała kolejnego polaka (podającego się za doradcę prawnego, który sam nie miał nawet legalnego pobytu) który wyłudzał pieniądze za załatwienie zielonych kart. Poniżej cytat z internetowego wydania Nowego Dziennika ku przestrodze innym. Może ktoś z was lub z waszych znajomych miał kontakt z tym "doradcą", wiec na końcu są numery telefonów pod które można zgłaszać przypadki oszustw w wykonaniu tego pana.

Policja szuka ofiar polonijnego oszusta

Detektyw Joseph Notwicz z 94. posterunku policji na Greenpoincie apeluje, by zgłaszały się do niego osoby poszkodowane przez aresztowanego niedawno Dariusza Łapińskiego.

W czwartek detektyw spotkał się z przedstawicielami prokuratury na Queensie, która prowadzi przygotowania do procesu 39-letniego Polaka, który - podając się za doradcę prawnego - obiecywał rodakom załatwienie zielonych kart, podczas gdy sam nie miał nawet legalnego pobytu. "Przyjmował" on w różnych biurach i wynajmowanych pokojach (między innymi na Ridgewood i Manhattanie), które dość często zmieniał. Klientom opowiadał, że na rynku jest dużo oszustów i trzeba być bardzo ostrożnym.

Łapiński, który ogłaszał się w Bazarynce, podpisywał z chętnymi umowy, zobowiązując się, że jeśli coś w procesie sponsorowania pójdzie nie tak, zwróci im pieniądze. Brał przeciętnie po 5-9 tysięcy dolarów. Prawdopodobnie oszukał kilkadziesiąt osób. Artykuł na temat działalności Łapińskiego ukazał się w poniedziałkowym wydaniu "Nowego Dziennika". Kilka dni temu detektyw Notwicz umieścił - też w Bazarynce - ogłoszenie poszukujące ofiar. "Od tego czasu zgłosiło się 5 kolejnych osób - powiedział nam detektyw.

- Czekamy na kolejnych poszkodowanych". Ich zeznania będą bardzo ważne podczas sprawy sądowej. Łapiński przebywa obecnie w więzieniu. Do tej pory oskarżono go o fałszerstwo, posiadanie sprzętu służącego do produkcji podrabianych dokumentów, kradzież o dużej wartości i próbę wyłudzenia pieniędzy. Zarzucono mu także prowadzenie praktyki bez zezwolenia.

Gdzie się zgłaszać?

Osoby poszkodowane przez Dariusza Łapińskiego (czasami przedstawiającego się też jako Rajmund lub właściciel firm US Consulting i DL Construction) mogą zgłaszać się do detektywa Josepha Notwicza z 94. posterunku policji na Greenpoincie. Tel. (718) 383-8456 lub (917) 991-4441. Detektyw mówi po polsku.

Swoją drogą może warto byłoby załozyć temat na temat (niezbyt składnie to wyszło) nierzetelnych agencji bądź pseudoprawników, gdzie można byłoby przestrzec czytelników forum przed oszustami żerującymi na niewiedzy i naiwności osób przybywających do USA.

Co o tym sądzicie ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...