Skocz do zawartości

Potrzebuję Porady


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem wynikający z niewiedzy, otóż jestem Polakiem, mieszkam w Polsce, ale również mam obywatelstwo niemieckie. Ostatnio zacząłem zastanawiać się nad wyjazdem do USA. Bardzo mnie to kusi. Mój angielski jest na poziomie zaawansowanym, lecz w języku niemieckim umiem ledwie się przywitać. Jakie mają prawa Niemcy do wyjazdu do USA? Czy mógłbym brać udział w loterii GC w Niemczech i w Polsce? Kolega mi powiedział, że Niemcy mogą do USA latać bez żadnych kard, ale nie jestem tego pewny... proszę o poradę. Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz jesli masz paszport niemiecki leciec do USA bez wizy na okres 90 dni jako turysta a jesli chcesz tam zostac musisz miec wize na pobyt staly..

Co do loterii to jesli Ona bedzie to bedziesz mogl w niej wziasc udzial wysylajac 1 zgloszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abys mogl zdobyc wize na pobyt staly musisz sie kwalifikowac ,o tym poczytasz na tej stronie:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...rant_visas.html

co do pracy musisz miec wize pracownicza,inaczej bedziesz pracowac na czarno .Jak zostaniesz w USA powyzej 90 dni jako Niemiec wtedy twoj pobyt jest nielegalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...