Skocz do zawartości

Prawo Jazdy W New Jersey.


szelmagda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Mam prosbe do osob zorientowanych. Dostalam wlasnie GC. Do tej pory jezdzilam na miedzynarodowym prawie jazdy,choc slyszalam,ze roznie z tym bywa.

W tej chwili moj angielski nie pozwala mi na zdawanie testow w tym jezyku. Czy majac juz GC mam jakis okreslony czas na zrobienie prawa jazdy amerykanskiego? (gdzies czytalam,ze moge uzywac 3 miesiace miedzynarodowego od chwili otrzymania GC) Czy jest mozliwosc zdawania po polsku? Czy majac w Polsce prawo jazdy ponad 18 lat trzeba zdawac jazde? Ile kosztuje egzamin, ewentualnie samo prawo jazdy?

Z gory serdecznie dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zdawac w jezyku polskim.Nie wiem jednak jak to jest w NJ ale w Californii trzeba zdawac jazde i tu niestety jest potrzebna znajomosc jezyka angielskiego, bo w czasie jazy wydaja ci polecenia gdzie skrecic,gdzie sie zatrzymac itd Jesli chodzi o ceny to ja jakies 3 lata temu w CA placilam 25$.Wejdz na www.dmv.org/nj tam wszystko podaja.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mam prosbe do osob zorientowanych. Dostalam wlasnie GC. Do tej pory jezdzilam na miedzynarodowym prawie jazdy,choc slyszalam,ze roznie z tym bywa.

W tej chwili moj angielski nie pozwala mi na zdawanie testow w tym jezyku. Czy majac juz GC mam jakis okreslony czas na zrobienie prawa jazdy amerykanskiego? (gdzies czytalam,ze moge uzywac 3 miesiace miedzynarodowego od chwili otrzymania GC) Czy jest mozliwosc zdawania po polsku? Czy majac w Polsce prawo jazdy ponad 18 lat trzeba zdawac jazde? Ile kosztuje egzamin, ewentualnie samo prawo jazdy?

Z gory serdecznie dziekuje za pomoc.

Nie mozesz jezdzic na miedzynarodowym. Jestes rezydentem amerykanskim i stanu NJ. Musisz miec prawo jazdy amerykanskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronach DMV mozesz wypelnic przykladowe testy (to zalezy od stanu, sa takie w VA i IL) , sprobuj czy nie dasz rady, bo pytania sa bardzo proste i odpowiadaja na nie nawet osoby ktore oceniaja swoj angielski jako slaby. Czasem w DMV mozesz pobrac za free podrecznik nauki jazdy w ktorym sa rowniez przyklady testow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zdawalem w Trenton bo tam tez mieszkam i powiem Ci, ze wcale nie taki diabel straszny jak go maluja.Test teorytyczny jest banalnie prosty wiec na pewno go zdasz,nie wiem jak bedzie w twoim przypadku ale mysle ze podobnie ja mialem pierwsze polskie prawko bo mieszkam tez w Polsce i powiedzialem o tym urzednikowi ktory mi sprawdzal wszystko i zwolniono mnie z jazdy od razu wyszedlem z prawkiem w reku:)ale jezeli sie boisz tych testow to idz do jakiejs polskiej agencji i zapytaj o zestaw pytan do prawa jazdy w stanie nj wtedy nauczysz sie pytan nie bedziesz sie tak stresowac a takie cos kosztowalo tylko 50$ i oczywiscie mozesz zdawac po polsku.Mam nadzieje ze troche pomoglem.powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...