Skocz do zawartości

Wysylka Narzedzi,kosiarki Paczka Do Polski.


mprl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z tymi paczkami? Tzn.

Chce wyslac do Polski zestaw narzedzi na baterie(nowy), no i jak to spakowac i wyslac zeby przypadkiem cla nie naliczyli. Moze jakies wskazowki od tych co juz podobne rzeczy wysylali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W zasadzie nie da sie 'tak spakowac zeby cla nie naliczyli', bo nie masz gwarancji ze ktos w UC nie zainteresuje sie Twoja paczka. Mozesz zanizyc znacznie wartosc deklarowanych towarow a takze podac w opisie inne artykuly niz wysylasz (takie na ktore nie obowiazuje clo). Mozesz wyslac osobno baterie i dokumentacje i zadeklarowac sprzet jako uzywany lub niepelnowartosciowy. Najlepiej wyslac firma kurierska (Polamer, Doma) taniej niz na poczcie, bezpieczniej i mniejsze prawdopodobienstwo oclenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak pewnie wysle. Tzn. rozdziele to na dwie paczki i nadam z DOMY. Narzedzia w jedna, a baterie w druga. Dokumentacje to i listem mozna wyslac. Uda sie to sie uda.

Moj znajomy wysylal tak(2 paczki) kosiarke. W Polsce, UC dwie paczki w jedna kupe zlozyl i clo naliczyl. Pewnie dlatego, ze byl ten sam nadawca i ten sam adresat na obu pakunkach. I wyslane byly tym samym transportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zanizanim to bym nie probowal bo jesli byla by kontrola to wtedy i tak takie cos moze nie przejsc,,lepiej juz to wyslac jako nie kompletny sprzet.

W jaki sposob mieliby to skontrolowac i udowodnic, ze kwota jest zanizona? Do tego potrzebne sa rachunki, a tych przeciez nikt nie wysyla razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUGAZI nawet jakbys mial rachunek to inni maja swoje cenniki,,to jest tak bylo z tymi samochodami po 1-2 euro na rachunku a Oni i tak policzyli ze swoich ksiazek clo :)

Podobnie jest z innymi takimi sprzetami ze maja wykaz co i ile kosztuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w watku z notebookami, sprawa ma sie roznie. Sam wysylalem do Polski przez Polamer kilka razy troche sprzetu, kumpel tez i sie nam udalo. Ale jak wiadomo jest wiele przypadkow ze sie komus nie udalo. Wydaje mi sie, iz najlepiej bedzie wyslac taki sprzet w okresie swiatecznym. Wtedy jest duzo paczek i sila rzeczy nie wszystkie przegladaja wiec wieksza szansa ze wszystko przejdzie bez echa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUGAZI nawet jakbys mial rachunek to inni maja swoje cenniki,,to jest tak bylo z tymi samochodami po 1-2 euro na rachunku a Oni i tak policzyli ze swoich ksiazek clo :)

Podobnie jest z innymi takimi sprzetami ze maja wykaz co i ile kosztuje .

Wyslalem w przeciagu kilku ostatnich lat kilkadziesiat paczek do Polski, w wiekszosci z drobna elektronika i laptopami. Zawsze podawalem wartosc nie przeraczajaca 34$, zawsze Polamerem przesylka lotnicza. Opodatkowany zostal jeden laptop i w tym wypadku UC wyslal do odbiorcy list z deklaracja i prosba o podanie wartosci komputera, odbiorca podal wartosc zanizona ok. dwukrotnie (1500PLN za komputer kosztujacy w US ponad 1000$ w czasie kiedy $ stal jeszcze 3PLN) i od tej wartosci zaplacil podatek. Kiedy odbieral paczke celnik, czy ktos tam inny w urzedzie doradzil mu zeby nastepnym razem nadawca wyslal baterie osobno, wtedy laptop czy inny sprzet zostaje uznany za niekompletny. Tyle mowi mi moje doswiadczenie i na nim opieram swoje posty, nie wiem jakie sa dokladnie przepisy, moge powiedziec ze wiem jak wyglada statystyczna rzeczywistosc (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...