Skocz do zawartości

Supplement A Do Formy I-485


marzenka

Rekomendowane odpowiedzi

Wjechalam do USA 2 lata temu na wizie J-1, ktora po kilku miesiacach wygasla, wiec wize mam "przesiedziana". Bylam takze przez kilka miesiecy self-employed. Pytanie:

Czy musze skladac suplement A do aplikacji I-485? skoro dotyczy mnie zdanie:

(Part C punkt 2, podpunkt c) "You are applying to adjust status as the spouse (...) of a US citizen (...) and you were inspected and lawfully admitted to the US"

Pytania dodatkowe:

1. Certyfikowana kopia malzenstwa.

Czy musi byc certyfikowana? Jak robie kopie xero to wychodza mi takze znaki wodne void na calym arkuszu papieru. Czy taka kopia xero bedzie dobra?

2. Czy affidavits od 2 znajomych, ktorzy wiedza o naszym malzenstwie jest konieczne?

3. Moj maz jest notariuszem w US, czy moze poswiadczyc tlumaczenie mojego aktu urodzenia na jez angielski czy lepiej niech ktos inny to zrobi?

4. Aplikacja G-325A: czy pisac wszystkie adresy z ostatnich 5 lat wszystkich akademikow, w ktorych mieszkalam studiujac w PL (bylo ich 4)?

Z gory dziekuje za wszystkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze powtarzam jedno: nie znasz sie na dokumentach to nie bierz sie za to. To, ze wyrywkowe zdanie pasuje do Ciebie to nie znaczy, ze cala forma jest dla ciebie. Masz napisane wyraznie kogo dotyczy ta forma i kto jest zwolniony z wypelniania tejze formy. Masz napisane, ze I-485 dotyczy TYLKO osob, ktore podlegaja pod sekcje 245(i) i masz wytlumaczone, co to jest ta sekcja.Jasno wynika z tego, ze Ty pod te sekcje nie podlegasz. Napisane jest tez, ze zony obywateli USA, nawet mimo przesiedzianej wizy, nie wypelniaja tej formy.

Czy musze skladac suplement A do aplikacji I-485? skoro dotyczy mnie zdanie:

(Part C punkt 2, podpunkt c) "You are applying to adjust status as the spouse (...) of a US citizen (...) and you were inspected and lawfully admitted to the US"

doczytaj do konca, gdzie pisze, ze jesli odpowiedz jest YES to tej formy nie wypelniasz. c.

You are applying to adjust status as the spouse or unmarried minor child of a U.S. citizen or the parent of a U.S. citizen

child at least 21 years of age, and you were inspected and lawfully admitted to the United States.

Yes. If you answered "Yes," do not file this form.

Skad wzielas affidavits od 2 znajomych - nie mam pojecia. Nie mam tez pojecia skad masz informacje, ze notariusz musi potwierdzac jakiekolwiek tlumaczenia.

Kopia malzenstwa gdzie wychodzi 'void' jest w porzadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...