Skocz do zawartości

Forma G-325a A Pracodawca Z W&t


marzenka

Rekomendowane odpowiedzi

2 razy przyjechalam do USA na wizie J-1. MOj chlopak (obecny maz-obywatel USA) mial firme i byl moim pracodawca na formularzach do programu W&T. Tak naprawde zalezalo mi jedynie na spedzeniu z nim wakacji i wogole u niego nie pracowalam. W taki sposob zalatwilam sobie wize J-1 po raz drugi, ale tym razem pracowalam 2 tygodnie w firmie, ktora znalazlam po przyjezdzie do usa. Z tego tez powodu nie wiem co mam wpisac do biografii odnosnie pracodawcy w ciagu 5 ostatnich lat. Czy mam pisac, ze pracowalam tylko te 2 tygodnie, czy wogole nic nie pisac? CZy nikt sie nie bedzie czepial ze mialam wize J-1 a nie pracowalam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jesli pracowalas dwa razy to dwa razy powinno sie pojawic rozliczenie podatkowe (pracodawcy i Twoje) mam nadzieje nie zapomnieliscie z mezem o tym ;-)

2. jesli pracowalas tylko dwa tygodnie (zgodnie z dokumentami, bo to jak bylo naprawde ma drugorzedne znaczenie) i tej wersji chcesz sie trzymac, to powinnas opuscic USA po 30 dniach od zakonczenia pracy (jesli program byl przerwany tzn. umowa o prace dotyczyla np. 3 miesiecy, istnieje mozliwosc ze powinnas opuscic USA po 7 dniach od 'rzucenia' pracy, ale z tym bym polemizowal, organizacje sponsorujace na ogol moga mniej zrobic, czesciej strasza)

Ja tak naprawde nie wiem, o co moga Cie zapytac i jakie dokumenty wymagac. Zadaj sobie te dwa powyzsze pytania, bo tam jest wiele watpliwosci ;-)

Warunkiem uczestnictwa w WAT jest praca przez okreslony czas, wiec jesli sie nie pracuje to nie dopelnia sie warunkow programu. Moze nie beda sprawdzac, moze beda, pytanie brzmi czy warto ryzykowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...