Jump to content

Advance Parole


anituHa

Recommended Posts

Uwaznie przestudiowalam temat:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...4&hl=parole

m.in cytat /Jackie/

'Jeśli w momencie złożenia papierów o stały pobyt osoba przesiedziała wizę dłużej niż o 180 dni, to zostaje na nią nałożony zakaz wjazdu do USA na 3 lata (lub 10-letni zakaz w przypadku przesiedzenia wizy dłużej niż rok). I fakt posiadania Advance Parole (bo o tym dokumencie piszesz) w niczym nie pomoże. Wszystko zależy od tego kiedy wygasła wiza. A tak w ogóle, Advance Parole nigdy nie jest gwarancją wpuszczenia do USA, choć jeśli sytuacja imigracyjna jest w porządku to nie powinni się czepiać, bo i po co. '

Mam w zwiazku z tym pytanie bardzo dla mnie wazne.

Jestem w USA, wlasnie wysyłam dokumenty o adjustment of status (I-130, I-485) wraz z podaniem o Advance Parole. Bardzo zalezy mi zeby pod koniec sierpnia pojechac do Polski na 2 tygodnie. Moja promesa konczy sie 16.08 a chciałabym wyjechac 21.08 czyli 5 dni pozniej. Czy moze miec to jakiekolwiek znaczenie i stanowic problem przy powrocie? Czy warto dla swietego spokoju wyjechac te 5 dni wczesniej? (Mój mąż nie może jechac wczesniej a chcielibysmy podrozowac razem)

Ciagle sie jeszcze gubie w tych przepisach: czy przez te 5 dni bede w stanach 'nielegalnie' (czy tez bede 'temporary resident')?

I pytanie mniej wazne:

Czy przy ustalaniu terminu interview, brany jest pod uwage termin mojego wyjazdu podany w aplikacji o advance parole? Znajac moje szczescie podejrzewam, ze interview moge miec dokladnie w tym czasie (5 m-cy od wyslania dokumentow)... Czy wtedy mozna przesunac termin interview?

Dziekuje za odpowiedz.

Link to comment
Share on other sites

czy przez te 5 dni bede w stanach 'nielegalnie'

Nie będziesz, spokojnie :) Miałoby to znaczenie gdybyś miała przesiedzianą wizę w momencie złożenia papierów.

Czy przy ustalaniu terminu interview, brany jest pod uwage termin mojego wyjazdu podany w aplikacji o advance parole? Znajac moje szczescie podejrzewam, ze interview moge miec dokladnie w tym czasie (5 m-cy od wyslania dokumentow)... Czy wtedy mozna przesunac termin interview?

Interview można przesunąć tylko z ważnych powodów. Wyjazd w celu turystycznym raczej sie do nich nie zalicza.

Link to comment
Share on other sites

Pod żadnym pozorem nie przesuwaj terminu interview - powie ci to każdy, kto przechodził przez tę procedurę. Jest z tym wiele zachodu, na kolejny termin możesz czekać miesiącami, a "szczęśliwcy" musieli zaczynać całą procedurę od początku, bo nie zjawiwszy się na pierwszym planowanym interview (pomimo wcześniejszego zawiadomienia USCIS) potraktowani zostali jako aplikanci, którzy zrezygnowali z ubiegania się o GC. Na visajourney.com przekonuje się nawet osoby, które w dniu interview mają zaplanowane takie wydarzenia jak ślub, by przesunąć ślub, a pod żadnym pozorem interview.

Link to comment
Share on other sites

Jackie: kamien z serca, dziekuje :)

Neith: Nie mialam pojecia ze nie wolno przesuwac terminu interview, szczerze mowiac bralismy to pod uwage, takze wielkie dzieki za istotną wskazowke.

Co w takim razie jest cos co mozna zrobic zeby nie wyznaczyli terminu interview na planowany wyjazd?

I ile czasu przed interview przychodzi zawiadomienie (i ma sie wtedy czas na odwolanie wszystkich spraw)?

Link to comment
Share on other sites

Przesuwac mozesz termin rozmowy ale jak napisala neith osoby, ktore przez to przechodzily nie radza tego robic. zwlaszcza jezeli to jest wyjazd turystyczny. Przypuszczam, ze nawet wyjazd przykladowo na slub siostry nie jest waznym powodem.

Zawiadomienie przychodzi okolo miesiaca - dwoch przed rozmowa. Kiedy dokladnie to tego tez nikt Ci nie powie. I raczej nic nie da sie zrobic, zeby Ci nie wyznaczyli terminu rozmowy w trakcie wyjazdu. Bierzesz co daja albo nie. A jak szybko dostaniesz nastepny termin tego tez Ci nikt nie powie.

Link to comment
Share on other sites

anituHa, mi zawiadomienie o interview przyszło gdzieś pod koniec listopada z terminem na 10 stycznia, więc prawie półtora miesiąca przed interview. Znam natomiast co najmniej jeden przypadek, gdzie NOA z datą interview przyszło na mniej niż dwa tygodnie przed planowanym wywiadem !! Jeśli więc okaże się, że interview wypadnie ci w czasie pobytu w Polsce, to wracaj do USA, by się na nim stawić, nawet jeśli oznaczać to będzie, że nie zjawisz się na ślubie siostry. GC powinna być dla ciebie w tej chwili absolutnym priorytetem, bo od momentu, gdy dostaniesz do ręki plastik, możesz latać gdzie chcesz i kiedy chcesz, i mogą ci, kolokwialnie mówiąc, nagwizdać. Nie ryzykuj przedłużenia procedury otrzymania GC, zwłaszcza dla pobytu turystycznego.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...